Dodaj do ulubionych

swędzenie odbytu

08.01.13, 22:28
Witam. Zdecydowałam się tu napisać bo od dwóch lat borykam się z tym problemem. Swędzenie to jedyny objaw u mnie jaki mógłby wskazywać na grzybicę. Może jeszcze infekcje pochwy oraz gardła - ale to tylko w okresie zimowym. Badania nic nie wykazują. Wymazy pokazały tylko bakterie. Leczenie konwencjonalne na pasożyty i grzyby dawały zerowe efekty. Maści przeciwgrzybiczne nic nie pomagały, jedynie Pimafucort dawał poprawę ale przecież nie mogę tego stosować stale. Czy przy takich objawach powinnam założyć, że to candida i spróbować metod polecanych na tym forum?
Obserwuj wątek
    • ekspert_polpharma Re: swędzenie odbytu 25.01.13, 12:52
      Witam,
      Opis problemu jest mało precyzyjny. Objawem jest świąd bez podania okolicy. Badania (jakie?) nic nie wykazały – ale zalecone było leczenie przeciwpasożytnicze i przeciwgrzybicze (na jakiej podstawie?). Przypominam, że Candida to także grzyby. Proponuję wykonać ponowne badanie na obecność bakterii i grzybów ze zmian chorobowych i z wynikiem zgłosić się do dermatologa. Jeżeli nie ma takiej możliwości to do lekarza rodzinnego. Leczenie, zwłaszcza długotrwałe (2 lata) na własną rękę może być szkodliwe.
      Pozdrawiam, eRzecznik Polpharma
      --------------------
      eRzecznik Polphama to Ekspert, który odpowie na Twoje pytania dotyczące problemów grzybiczych i udzieli Ci profesjonalnej porady. Jeżeli masz więcej pytań do Eksperta zapraszamy na stronę: www.leczpaznokcie.pl
      • patisoon Re: swędzenie odbytu 06.02.13, 21:21
        Robiony byl posiew ze zmian chorobowych w kierunku grzybów i bakterii. Grzybów brak (wiem, ze candida to grzyb), wykryto bakterie, ktore zostaly wyleczone antybiotykiem. Bez wplywu na dokuczliwe objawy. Lekarstwa na pasozyty oraz na grzybice zostaly przepisane na podstawie objawow przez lekarza rodzinnego oraz ginekologa, poniewaz swedzenie przenosi sie tez okresowo na okolice pochwy. Mialam zrobione rektoskopie. Mialam wszelkie badania krwi w celu wykrycia np choroby watroby. Wydaje mi sie ze wyczerpalam wszelkie mozliwosci diagnozowania i leczenia konwencjonalnego. Jedynym lekiem jaki mi pomagal to masc Pimafucort ale ona tez przestala na to dzialac. Przy stosowaniu lekow przeciwgrzybiczych jes poprawa przez jakies 2-3 dni ale wszystko wraca mimo kontynuowania lekow.
        Dzieki za polecenie czopkow.
        • gosc123qw Re: swędzenie odbytu 07.02.13, 21:56
          To jak juz wykorzystalas wszystkie metody leczenia konwencjonalnego, to w takim razie zachecam do skorzystania z metody polegajacej na zasadzie biorezonansu. Ja bylam najpierw na badaniu w Instytucie Volla a pozniej poszlam do nich na terapie i jestem bardzo zadowolona z wynikow. Po dlugiej antybiotykoterapii nie moglam pozbyc sie grzybicy przelyku, bylam juz wykonczona ciaglym tym leczeniem, ale wybralam sie na terapie w Krakowie i bezinwazyjnie pozbylam sie wszystkich patogenow z mojego organizmu. Czuje sie rewelacyjnie
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka