Dodaj do ulubionych

Candida- wysypka, pomóżcie :(

13.01.13, 23:30
Witajcie,
bardzo proszę o pomoc! Mam 18 lat, od konca MAJA roku 2012 mam problemy ze skórą, choruje na łuszczyce od 10 lat, jednak zmiany występowały około co 3-4 lata i po 3 miesiacach (pobycie w szpitalu) całkiem znikały. Ale nie chodzi o to. Od końca maja zeszłego roku zauważyłem ,że wysypuje mnie, sporadycznie ale wysypuje. Były to małe czerwone placki, oczywiście jak zawsze skonczylo sie pobytem w szpitalu, Neo-tigasonem smarowaniem jednak nic to nie pomagało-wręcz przeciwnie. Całe wakacje długi rękaw, miałem nawet myśli samobójcze, masakra najgorszy okres w moim życiu. Jakoś we wrześniu zauważyłem ,że wysypka gwałtownie wychodzi po zjedzeniu słodyczy, nieważne w jakiej ilości (ok50% ciała miałem pokryte AZS). Wykluczyłem słodycze praktycznie w 100% jednak to i tak prawie nic nie dało Potem zauważyłem ,że po wypiciu mleka, jogurtu czy nawet zjedzenia jajecznicy też mnie wysypuje. Pomyślałem na początku ,że to uczulenie więc postanowiłem iść na Biorezonans magnetyczny. Zrobili mi testy alergiczne i wyszło ,że jestem uczulony m. in. na: Mleko, Candide, trwy mix, olchę, brzozę, makrele, orzechy. Odczuliłem się na to wszystko wydałem przy tym sporo pieniędzy i nic, dalej byłem ( jestem) wysypany i to dość mocno. Ta Candida mi utkwiła w głowie i postanowiłem poczytać na internecie co to dokładnie jest. Poczytałem no i to był strzał w 10. Centralnie po wszystkim czego nie można jeść przy grzybicy jelit mi wychodziła wysypka kiedy spożyłem tą rzecz. Teraz jestem około 2 miesiące na diecie, biore 3x dziennie tabletki (OLIWE LEAF) i od kilku dni zauważyłem ,że zmiany skórne dość mocno sie pogorszyły, można powiedzieć ,że mam zaniki pamięci, ciężko mi sie skoncentrować. Zadnych badań oprócz Biorezonansu nie robiłem, trochę w ciemno te tabletki biorę ale wg mnie mam grzybice jelit na 99%. Jutro dzwonię do laboratorium w sprawie badania kału pod kontem candidy czy jest taka możliwość ,żeby mieć pewność na 100%. I tu moje pytanie, czy możliwe jest to, kiedy Candida "znika" zmiany skórne jak w moim przypadku sie pogarszają? Potrwa to jakiś czas i potem całkiem znikną? Bo przecież nie jem nic, co mogło by pogorszyć mój stan skóry. Jeżeli okaże się,że to Candida to mam zamiar dodatkowo pić tą Miksturę z oliwy, aloesu i cytryny zeby pozbyć sie tego go*na.
Obserwuj wątek
    • 007mutant Re: Candida- wysypka, pomóżcie :( 13.01.13, 23:49
      przede wszystkim odpuść sobie biorezonans, vegetesty, badanie z kropli krwi i inne tego typu głupoty. zamiast tego zrób posiew kału i badanie na pasożyty, najlepiej kilka razy, w różnych laboratoriach. pogorszenie się objawów lub pojawienie nowych w trakcie kuracji często jest normalne - organizm walczy, jest osłabiony, zaś grzyb wydziela toksyny drażniące to i owo. przede wszystkim jednak zbadaj się tak jak pisałem. mi egzemy przeszły jak ręką odjął po 2 miesięcznej kuracji anty-pasożytniczej, mimo że chorowałem na nie kilkanaście lat...
        • 007mutant Re: Candida- wysypka, pomóżcie :( 15.01.13, 22:50
          Przyjmowałem preparat Anti-Parasite przez jakieś 2 miesiące - początkowo 3 x 1 dziennie, potem 1 x 1. Zielarka poleciła mi to na alergię, bo pasożytów wówczas nie podejrzewałem. Od tego czasu ani razu nie dostałem wysypki na dloniach i nigdy więcej nie musiałem sięgać po steroidowe maści i glikokortykosteroidy, przestała mi też pękać skóra na palcach zimą.

Pamiętajcie jednak, że pierwsze co powinno się robić w przypadku zmian skórnych to badania w kierunku alergii, potem można szukać pasożytów (które mogą m.in alergię wywoływać).
          • grzesiek5528 Re: Candida- wysypka, pomóżcie :( 16.01.13, 21:27
            No ja właśnie zrobiłem badania na alergie czyli ten Biorezonans, nie wiem czy to tak na prawdę wykażę alergię czy to jest jakaś ściema i naciąganie zdesperowanych ludzi. Niby Candide mi wykryło, ale na dniach będę robił badania z kału dla pewności. Chciałbym żeby tak jak Tobie mutant również znikły zmiany skórne po przyjmowaniu tego leku, jednak obawiam się, że to niemożliwe. Dalej będę brał "Oliwe Leaf" a jak wyjdzie mi z badań ,że mam pasożyty to kurację oczyszczającą. Zobaczymy co wyniknie z tego.
            Dzięki z odpowiedzi i czekam jeszcze na jakieś wskazówki.
            • jan440 Re: Candida- wysypka, pomóżcie :( 17.01.13, 18:47
              Podzielam zdanie mutanta na temat biorezonansów chociaż ostatnio mam już wątpliwości.
              Ja uważam, że decydujące są objawy bo z testami to jest różnie.
              W każdym razie liściem oliwnym to niczego nie wyleczysz ani grzybicy ani pasożytów.
              To bardzo słabe ziółko.
                • big_baba Re: Candida- wysypka, pomóżcie :( 18.01.13, 15:43
                  Leczenie drożdzaka jest "pracochłonne" smile Po pierwsze dieta - zero słodyczy, mleka, drożdzy i ogranicz gluten. Poczytaj sobie w międzyczasie Janasa, mi bardzo pomogła przy leczeniu synka, który miał ogromne problemy ze skórą i stwierdzone przez dermatologów i alergologów AZS. Jemu szkodzą też jajka, natomiast nie gluten ale to może zależy od organizmu, nie je żadnych owoców oprócz grejfrutów. Bierze leki firmy Sanum to homeopatia, ale chyba skuteczna bo wreszcie widzimy efekty naszej pracy. Candida która jest w jelitach "wychodzi" przez skórę i wystarczył wymaz ze skóry aby ją stwierdzić, ale syn wyglądał koszmarnie. Pomagają również probiotyki, aloes.
                  Teraz bierze jeszcze Vernicadis na pasożyty i sińce pod oczami zniknęły. Zyczymy wytrwałości i zdrowiasmile
                • lukalien Re: Candida- wysypka, pomóżcie :( 18.01.13, 15:59
                  grzesiek5528 napisał(a):

> No tak, ale lepiej brać coś niż nic. Ja nie jestem na 100% pewny czy mam grzybi
                  > ce jelit czy nie, ale wszystko na to wskazuje. Badania z kału mi potwierdzą to
                  > czy z tym jest różnie?

Jeżeli z kalu nic ci nie wyjdzie to warto przebadać krew pod kontem candidy.
    • ekspert_polpharma Re: Candida- wysypka, pomóżcie :( 19.02.13, 15:15
      Witam,
      Łuszczyca jest chorobą przewlekłą i nawrotową o podłożu genetycznym. Nie ma dowodów, że czynniki pokarmowe mogą mieć wpływ na nasilenie zmian skórnych. Konieczna rozmowa z dermatologiem, który wyjaśni wszystkie wątpliwości. Proszę powiedzieć o swoich problemach psychicznych. W moim przekonaniu konieczna jest pomoc psychologa. Bardzo często osoby z chorobami skóry, zwłaszcza łuszczycą, potrzebują wsparcia psychologicznego. Nie ma żadnych dowodów na skuteczność biorezonansu magnetycznego w łuszczycy ani w chorobach alergicznych.
      Pozdrawiam, eRzecznik Polpharma
      --------------------
      eRzecznik Polphama to Ekspert, który odpowie na Twoje pytania dotyczące problemów grzybiczych i udzieli Ci profesjonalnej porady.
    • marian44444444 Re: Candida- wysypka, pomóżcie :( 24.09.17, 21:18
      Musisz rozpoznać grupę krwi u siebie to podstawa (dieta według grupy krwi, bowiem każdy trawi lepiej różne pokarmy ) + jedz tłuszcze prawdziwe(niewielkie ilości) - ogranicz wszelkie cukry, produkty przetworzone, owoce, skrobie.

Aby ograniczyć rozrost drożdżaka(potocznie grzyba) należy zrezygnować z --glutenu (pszenicy)(biały i mieszany chleb, bułki, makaron, ciasta, ciasteczka),
      --ograniczyć cukier(do 0,5 roku 3 łyżeczki, potem zmniejszamy dawkę, aż po 1 roku odstawiamy
      --owoce(fruktoza)(2-3 garście na tydzień,bardzo słodkich nie jemy,
      --produkty przetworzone(słodkie piwo, słodkie wino, ciasta, ciasteczka,jogurt, czekolady,batony,napoje,soki,kompoty,nektary)
      --ograniczyć skrobie(ziemniaki,banany,kukurydzę)
      Uwaga: po ograniczeniu lub rezygnacji z pszenicy,cukrów i owoców będziemy chudnąć, ponieważ te substancje wątroba przerabia na tłuszcz dlatego należy uzupełniać dietę prawdziwymi tłuszczami.

W zamian tego należy spożywać (by skóra się odnowiła):
      --różne mięso(nie mylić z wędlinami bo zawierają cukier,gluten)(osoby z grupą krwi A ponoć nie trawią bo mają słabe kwasy żołądkowe)
      --ryby
      --podroby
      --galarety, galat (nie mylić z budyniem, kisielem)
      -warzywa(szczególnie zielone, surówki z dodatkiem oleju z zimnego tłoczenia)
      --tłuszcze prawdziwe(masło,smalec,siemię lniane,oliwa w ilości 1-2 łyżek od zupy na dzień,orzechy)(są substancją energetyczną i budulcową naszych komórek)
      --glony
    • marian44444444 Re: Candida- wysypka, pomóżcie :( 24.09.17, 21:27
      Łuszczyca jest związana z bardzo ubogą dietą (brak białek i tłuszczy w diecie , jest problem z odbudową skóry) oraz ma jednocześnie związek dietą w bogatą w cukry w tym owoce ,skrobie, gluten, produkty przetworzone prowadzi to do rozrostu drożdżaka w skórze , który dodatkowo ją osłabia.(Widzimy dwa niekorzystne oddziaływania na skórę , oznacza katastofę dla skóry),
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka