Dodaj do ulubionych

badanie kału wynik ujemny.......??

22.02.06, 18:09
bylam pewna ze mam candidie ,zrobilam badanie kalu na grzyby i dodatkowo
badanie na lamblie i w obu przypadkahc wynik jest ujemny??czy to oznacza ze
nie mam candidy??cyz moze powinnam jeszcze raz powtorzyc to badanie???ile
razy trzeba zrobic takie badanie zeby byc pewnym ze sie nie ma candidy??o
odpowiedz prosze rowniez doktora Janusa.
Obserwuj wątek
    • rzymianka6 Re: badanie kału wynik ujemny.......?? 23.02.06, 12:27
      Chorobę poznaje się również po objawach, nie tylko po wynikach badań.
      Przecież dawniej nikt nie robił żadnych badań, a wiedziano, że ktoś ma np. cholerę
      tyfus czy jeszcze inne choróbsko.
      Laboratoria, z jakichś powodów, mają problemy z wyhodowaniem candidy.Może mają
      złe podłoża?
      Pozdrawiam.Rz.
      • iwna19 Re: badanie kału wynik ujemny.......?? 25.02.06, 10:49
        Hej! Ja robilam badanie kalu raz i od razu wyszedl obfity przerost Candidy.
        Moze robilas badanie w jakims podrzednym laboratorium? Najlepiej jest robic w
        szpitalu, bo tam sa przystosowani do tego rodzaju badan. Jesli jestes z
        Krakowa, to polecam Instytyut Pediatrii Dzieciecej w Prokocimiu (ul. Wielicka).
        Ja tam robilam. Zaplacilam 31zl, zrobili od razu antybiogram. Kal trzymaja az
        niecale 3 tygodnie, wiec raczej nie ma szans, zeby cos przeoczyli (w innych
        laboratoriach najczesciej trzymaja 7-10 dni). A jesli to nie Candida to moze
        nalezy szukac przyczyn gdzie indziej? Objawy wielu chorob sa takie same. Moze
        kiedys ugryzl Cie kleszcz (albo jego inna forma ktorej nie widac - nimfa) i
        masz borelioze? Warto sie nad tym zastanowic i moze poszukac w tym kierunku.
        Pozdrawiam i zycze powodzenia w stawianiu sobie diagnozy (niestety lekarze nie
        umieja tego zrobic, tak tez bylo i w moim przypadku)! Trzymaj sie! smile
        • nowajulka Re: badanie kału wynik ujemny.......?? 25.02.06, 14:22
          DSorry, ale wcale w Prokocimiu nie trzymają próbek długo....jak nie wychodzi
          nic, to wynik jest juz po tygodniu....kto Ci naopowiadał takich bzdur, że kał
          trzeba trzymać 2 tygodnie ? Wcale nie trzbea....grzyby wyrastają w ciągu kilku
          dni........jeżeli wyrosną trzyma się je dłużej aby stwierdzić rodzaj i
          toksyczność..................

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka