Dodaj do ulubionych

Dalsze losy forum.......

01.05.06, 10:33
Jako zalozycielka tego forum zwracam sie do Was z pytaniem, czy to forum jest
potrzebne i czy ma ono sens? Nie jestem ekspertem w sprawach kandydozy i
dlatego niektore watki tego forum pozostaja bez odpowiedzi.Dlatego
zastanawiam sie czy bez osoby,ktora zna sie na leczeniu candida ma ono sens?
Wiele rzeczy zostalo juz napisane,wiele bylo zaprzeczen a wszystko przez
to,ze nie ma lekarzy,ktorzy znaja ta chorobe. Lekarze nie potrafia tego
leczyc i ich podejscie jest smieszne a forum nie jest w stanie pomoc i
zastapic lekarza.

Zastanawiam sie nad zamknieciem forum, czekam na Wasze opinie.

Monika.
Obserwuj wątek
      • mama.mimi Re: Dalsze losy forum....... 01.05.06, 11:23
        Z jednej strony forum to ma sens, bo candidowcy mogą dowiedzieć sie czegoś na
        temat diety, nie są zostawieni sami sobie. Z drugiej strony leczą się sami
        wprowadzając bałagan w organizmie, co nie jest korzystne.
        Większość tutaj obecnych leczy się na własną rękę, bo nie ma do kogo się udać.
        A co jest lepsze? Nie mam pojęcia, jednak dzięki forum ileś osób pewnie
        podleczy swoje zdrowie i nie czuje się jak jakiś nienormalny wmawiający sobie i
        innym chorobę człowiek, co jest bardzo ważne.

Pozdrawiam
        • malasko Re: Dalsze losy forum....... 01.05.06, 12:21
          Czy ma sens? Moniko ja wyleczyłam większośc swoich przykrych objawów korzystając
          z porad tego forum. I napewno nie chorowałam na hipohondrie tylko miałam
          postawiona diagnozę triada aspirynowa( poliy, astma, pokrzywka) = choroba
          nieuleczalna.Po za tym miałam szereg innych dokuczliwych objawów.
          Pozwolę sobie zacytowac słowa J. Słoneckiego które utkwiły mi pamięci "Albo
          wyleczy sie pani sama, albo już do końca zycia będzie się leczyć".W moim
          przypadku jak najbardziej sie sprawdzają.

• maxion1 Re: Dalsze losy forum....... 01.05.06, 12:38
      W moim przekonaniu forum zdecydowanie jest potrzebne. Fakt, rozrosło się bardzo
      i z trudem znajduje się wątki będące w zainteresowaniu czytelnika. Taka jest
      niestety zasada działania forum i nie da się tego zmienić. Z pewnością byłoby
      mniej wątków, gdyby częściej korzystano z wyszukiwarki.
      Dla wielu osób to forum jest jedynym źródłem informacji o candidzie i dopóki nie
      zmieni się zarówno wiedza, jak i podejście lekarzy do tego tematu, to taka
      sytuacja będzie trwała nadal.
      Strona dr Janusa, jego wypowiedzi i udzielane zarówno przez Niego jak i Artura
      rady, są wparciem dla tego forum.
      Są osoby, które usiłują eksperymentować, coś poprawiać, chociaż nawet nie mają
      zdiagnozowanej choroby i opierają się tylko na swoich przypuszczeniach. Taka
      tendencja ma również miejsce w przypadku innych chorób i trudno mieć tu
      pretensje o to do Ciebie.
      Ja też nie jestem ekspertem, a tylko przypadkiem jedenym z wielu, a mimo to,
      właśnie z myślą o innych, założyłem stronę o candidzie.
      Oczywistym jest, że ani forum, ani moja strona nie mogą być miejscami ani
      diagnozowania, ani tym bardziej leczenia, jednak z pewnością stanowią źródło
      informacji o tej chorobie.
      Jesteś założycielką tego forum i w Twoich rękach są jego dalsze losy.
      Osobiście chcę podziękować Ci za jego stworzenie i zachęcić do kontynuacji, mimo
      wszystko.
      Pozdrawiam smile
      ---
      www.candida.yoyo.pl
    • basiksz Re: Dalsze losy forum....... 01.05.06, 12:52
      Uważam,że to forum powinno zostać! Może leczenie na własną rękę nie ma sensu
      dla niektórych , ale dla mnie jest to lepsze niż nic. A tak było kiedy cały
      ubiegły rok prawie dla mnie nie istnieje, nic nie pamiętam oprócz choroby,
      coroby, choroby.Jeśli na lekarzy nie można liczyć pomimo bardzo złego
      samopoczucia (wyniki są dobre) , to cóż nam pozostaje, tutaj można chociaż
      prześledzić historie osób, które mają podobne do naszych problemy. Nigdy nie
      zapomnę jak ledwo mogłam się poruszać i usiadłam przed komputerm, trafiłam na
      to forum ( było to pół roku temu), zaczęłam czytać i włosy zaczęły stawać na
      głowie.Teraz jest o niebo lepiej, wróciłam do pracy, mogę jakoś normalnie żyć ,
      chociaż wiele dolegliwości pozostało. Ale to właśnie dzięki forum wiemy ,że
      jest coś takiego jak MO pana Sloneckiego, czy dieta pana Janusa.
      Niepokojące jest tylko to ,że osttnio pojawia się dużo wątków, które zawierają
      powtarzające się pytania, a przecież wystarczy dobrze poczytać to o czym była
      mowa wcześniej.
    • zocha18 Re: Dalsze losy forum....... 01.05.06, 13:22
      Jeden z najpiękniejszych dni w moim życiu, to ten, w którym trafiłam na to
      forum (3 m-ce temu), skończyło sie bieganie od lekarza do lekarza, teraz czuję
      się świetnie, i z przyjemnością tu zagladam. Forum nie może być zamknięte, bo
      jest potrzebne dla wielu zagubionych takich jak jasmile)
    • nataszaru Re: Dalsze losy forum....... 01.05.06, 13:27
      A jasne, ze powinno byc kontynuowane! Wielokrotnie juz wypowiadalam tu slowa
      uznania i podziekowania dla Ciebie, Moniko, dla pana Słoneckiego i dr. Janusa.
      Wprawdzie ja trafilam tu, jak juz bylam na dobrej drodze do wyleczenia, ale i
      tak skorzystalam z wielu porad i dowidzialam sie o MO. Bardzo bym chciala w
      lecie pojechac na wizyte do dr. Janusa, choc to kawal drogi ode mnie sad. Srod
      wszystkich forow poswieconych tematyce zdrowotnej, to zajmue bardzo wysoka
      pozycje (jesli chodzi o wpisy), czyli cieszy sie prawie najwiekszym
      zainteresowaniem. Oczywiscie, duza ilosc wpisow czesto jest konsekwencja
      nieumiejetnosci korzystania z wyszykiwarki albo moze czasem lenistwa. Ale ja
      sama na poczatku nawet nie wiedzialam, ze mam zapchana poczte, bo poprostu nie
      wzielam pod uwage istnienia skrzynki pocztowej! Choc wydaje sie byc logicznym,
      ze jesli prosza cie przy rejestracji o nazwe do wygenerowania adresu
      pocztowego, to owa poczte bedziesz miec, no ale... jak sie jest zakandydowana
      blondynka.... Mysle tez, ze ci wszyscy, ktorzy zaczynaja nowe watki z
      dramatycznymi pytaniami czy apelamisa przerazeni i zmeczeni ta choroba i nie sa
      obeznani z savoir-vivre korzystania z forów, a "instrukcji obslugi" nie
      czytaja, bo chca jak najszybciej przejsc do merytum. Po tym, jak zostaje im
      zwrocona na to uwaga, wszystko wraca do normy.
      Reasumujac: niech to forum zyje i przysluza sie wszystkim korzystajacym z niego.
    • asiabed Re: Dalsze losy forum....... 01.05.06, 15:48
      To forum jest potrzebne i ciesze sie, ze istnieje.
      Powinno dalej funkcjonowac.
      A co do leczenia na wlasna reke, wielu tak zaczyna, ale nie znaczy, ze nie ma
      potrzeby czy sensu szukac lekarza. wrecz przeciwnie. ja gdyby nie to forum, nie
      zrobilabym badan (bo lekarzowi nie przyszlo to do glowy - oczywiscie mam na
      mysli badania kalu, bo morfologia byla w normie), ktore pokazaly w czym
      posrednio jest problem (podrednio, bo potem okazalo sie, ze candida ma u mnie w
      organizmie jeszcze przyjaciolke, i szkoda, ze pierwsze badania jej obecnosci nie
      wykazaly).
      Generalnie - to jednak nie dosc, ze mozna sie czegos sensownego stad dowiedziec
      (oczywiscie trzeba podchodzic do pewnych zalecen z pewna ostroznaoscia,
      skonsultowac z lekarzem), poza tym po prostu pogadac z ludzmi, ktorzy maja dla
      siebie wzajemne zrozumienie - bo cierpia podobnie.
      Tak wiec - nie zamykac!
        • agazabcia1 Re: Dalsze losy forum....... 01.05.06, 16:44
          Nie zamykać!!!!
          Przeciez zagląda tu dr Janus i odpowiada na pytania. Teraz jest na urlopie, ale
          napewno wróci do nas, nie zostawi nas tak.
          Mnie równiez pomogły porady tego forum i lecząc się na własna rękę wiecej
          zyskuję niz gdy biegałam do lekarza.
          Ty Moniko juz jestes zdrowa więc jest Ci ono niepotrzebne, a tu zagląda tyle
          ludzi....ono jest nadzieją na zdrowie.
          A swoja drogą co ci ono przeszkadza?
    • doxa5 Re: Dalsze losy forum....... 01.05.06, 16:59
      Moniko,prosze nie zamykac tego forum.Jest to praktycznie jedyne miejsce, na
      ktorym mozna sie czegos dowiedziec o candydzie i wymienic sie swoimi
      doswiadczeniami,nawet jesli daleko im do profesjonalnych porad lekarskich.
    • nowajulka Re: Dalsze losy forum....... 01.05.06, 19:00
      Nie rozumiem, dlaczego miałabyś zamykać forum. Przecież ono sprawdza się
      znakomicie. Już same wypowiedzi chorych, którzy są na dlaszym etapie niż my
      sami są niezwykle pomocne. Nie wspomnę już o radach dr Janusa i Artura.
      Jak to "forum nie jest w stanie pomóc i zastapić lekarza". Którego lekarza ? Dr
      Janusa ? Tak, Jego nie zastąpi nikt. Ale weź pod uwagę, że takich lekarzy w
      Polsce można policzyć na palcach jednej ręki,a to właśnie my, pacjenci wiemy
      sto razy więcej na temat tej choroby niż przeciętny internista. I to wiedzę
      czerpiemy także z forum. Głupotą byłoby jego zamykanie.
      No chyba że grozi nam wizja "utraty" lekarzy, "urlopy" nie są wcale urlopami, a
      Ty sama zostałaś poproszona o skasowanie pewnych informacji. Ale nawet wtedy
      istnienie forum ma sens. I jest potrzebne.
      • molla7 Re: Dalsze losy forum....... 01.05.06, 23:55
        dzieki temu forum poczlam ogromna ulę. Informacje z niego czerpane, czesto chaotyczne, sprzeczne, bez mala niewiarygodne, jednak pozwoliły zwrocic uwage na sprawy zwiazane z moim zdrowiem o których nie mialam pojecia, informacje o diecie pomogly lepiej rozumiec dlaczego zle sie czuje po nabiale i slodyczach.
        Czekam obecnie na wyniki badań wykluczajacych/wskazyjacych obecność grzybów i pasozytów. Gdyby nie to forum, jeszcze wiele lat bylabym lekcewazona ze swoimi problemami przez lekarzy. teraz bede mial podstawe do walki z ich ignorancja.
        To forum zyje swoim wlasnym zyciem. Jest potrzebne!

• andrzej.janus Re: Dalsze losy forum....... 02.05.06, 10:36
          Wiele lat temu przeszedłem gehennę chorując na rozliczne choroby, wobec których
          medycyna była zupełnie bezradna. Z uporem maniaka leczylem się na wlasną rekę
          stosując zamiast farmaceutyków preparaty pochodzenia naturalnego. Wyleczyłem
          się z wszystkich chorób w czasie pół roku. Dowiedziałem się przypadkowo na co
          chorowałem dopiero po 3 latach. W 1994r internet ledwie raczkowal, a kandydozy
          tak jak i obecnie nie leczy medycyna tradycyjna, gdyż za kandydoze w
          nomenklaturze medycznej uważa się pleśniawki i sepsę kandydozową, która jest z
          reguły śmiertelna. Ponieważ nie ma takiej choroby, pacjenci zglaszający się do
          swoich lekarzy są wyśmiewani, a lekarze tacy jak ja opluwani i ośmieszani.
          Uważam, że forum jest potrzebne chocby zw względów opisanych powyżej.

Jestem jednak chwilami zniechęcony odpowiadaniem na te same wątki, które
          przewijają się wielokrotnie w tej samej formie i tu jest Twoja rola Moniko -
          przekierowywać do pierwotnego wątku. Jest to bardzo trudne i czasochłonne, gdyż
          trzeba mieć spis wszystkich wątków od początku.
          Myślę aby Monika przemyślała to czy nie potrzebuje pomocy nawet kilku adminów
          tego forum.
    • pantarejka Re: Dalsze losy forum....... 02.05.06, 12:04
      Jest to jedyne miejsce, gdzie nie jestem traktowana jak hipochondryczka, która
      sobie wmawia choroby.

Popieram ideę forum. Gdyby kandydoza była uważana za jednostkę chorobową,
      lekarze nie uśmiechaliby się, gdy mówię o moich podejrzeniach. Skoro brak
      lekarzy - pozostaje nam nasz własny zdrowy rozsądek. Porady udzielane na tym
      forum można przefiltrować swoim umysłem, a następnie popróbować, co skutkuje, a
      co nie. Na nic lepszego nie możemy liczyć - tylko na siebie.
      • ulaa4 Re: Dalsze losy forum....... 02.05.06, 20:28
        to forum ma sens.
        dowiedziałam sie tu o wielu rzecach i czuje sie teraz o wiele lepiej niz
        wcześniej.
        zaglądam tu codziennie i wszystko czytam.
        poznałam osoby z okolic szczecina i dowiedziałam się gdzie można kupic np.
        zdrowy chleb.
        sa opisane perypetie walki z chorobą i mozna uniknąć wielu błędów.
        proszę żeby nie zamykać tego forum.

pozdrawiam
        Ula

• monikx2 Re: Dalsze losy forum....... 03.05.06, 18:24
        Dziekuje za wszystkie mile slowa ale zaznaczam,ze samej ciezko jest mi zachowac
        porzadek na forum ,tak jakby sie to niektorym osobom wydawalo,nie jest to takie
        proste.
        Skoro jest potrzebne to bardzo prosze o dostosowanie sie do mojej
        prosby,pozycja 2 ,pod FAQ.

Pozdrawiam.
    • lilith_6 Re: Dalsze losy forum....... 07.05.06, 12:27
      Dobrze, że przed wyrażeniem swojej opinii przeczytałam wszystkie posty w tym
      wątku, bo nie chciałabym się powtarzać. Mogę podpisać się pod wypowiedziami
      forumowiczów, a szczególonie pod słowami Nowejjulki:
      "Jak to "forum nie jest w stanie pomóc i zastapić lekarza". Którego lekarza ?" ???
      oraz dra Janusa:
      "Myślę aby Monika przemyślała to czy nie potrzebuje pomocy nawet kilku adminów
      tego forum."

Moniko, pytasz czy forum ma sens bez osoby, która zna się na leczeniu candidy.
      To ma być argument przemawiający za zamknięciem formum???? Przecież to jest
      jedyne znane mi forum, gdzie oficjalnie udzielają się lekarze (!) Inne fora
      dotyczące poważnych chorób funkcjonują bez takich porad. Fora są właśnie po to,
      żeby chorzy ludzie wymieniali się swoimi doświadczeniami. Jeśli lekarze chcą nam
      pomagać - świetnie, ale jeśli ich nie będzie, będziemy musieli poradzić sobie
      bez ich wspracia. Poza tym, tak jak pisze Nowajulka, "to właśnie my, pacjenci
      wiemy sto razy więcej na temat tej choroby niż przeciętny internista".
      Jeśli zlikwidujesz to forum, powstanie nowe - ale pozbawione całej tej kopalni
      wiedzy, którą stanowią informacje zawarte w starych wątkach. Likwidacja nie ma
      więc najmniejszego sensu.
      • monikx2 Re: Dalsze losy forum....... 07.05.06, 20:28
        Dziekuje za mile slowa,postaram sie sprawniej obslugiwac forum ale faktycznie
        samej jest mi ciezko.
        Nie wiem czy eksperci na tym forum to lekarze,dr.Janus fatycznie byl
        pediatra ,teraz zajmuje sie medycyna naturalna.Natomiast kim jest Artur 737
        tego nie wie nikt, ma duzo informacji na temat candidy,udziela nam wielu porad
        i to wystarczy....
        • masia45 Re: Dalsze losy forum....... 17.05.06, 11:03
          Wydaje mi się że forum jest bardzo potrzebne i chwała Ci Moniko, ze je
          założylaś i nadzorujesz. Ale istotnie bardzo się rozrosło i wątki
          siępowtarzają. Masz rację, że trzeba je uporządkować, ale nie jest to łatwe !
          Niestety rzadko się tu udzielam zpowodu nawału pracy, wyjazdów i innych tematów
          nad którymi teraz siedzę. Serdecznie pozdrawiam MB
    • anika73 Re: Dalsze losy forum....... 11.05.06, 14:05
      NIE ZAMYKAĆ!! Tu jest tak dużo różnych potrzebnych informacji, przecież co
      chwilę trafia ktoś nowy, a to naprawdę kopalnia wiedzy, zresztą na pewno
      większość, tak jak i ja, wraca do wątków - proszę - nie zamykaj!
    • wodnik07 Re: Dalsze losy forum....... 12.05.06, 09:55
      Moniko!
      Proszę, nie zamykaj tego forum. Rzadko piszę, ponieważ moja roczna kuracja
      dobiega końca, no prawie..., natomiast czytam wszystkie posty, i zawsze
      odkrywam cos nowego. Przez ten rok schudlam 10 kg i pozbylam się w ten sposób
      celulitu i tego burczacego badziewia w środku. Gdyby nie to forum, moja
      dr.polecalaby mi antybotyki i inne swiństwa. Wdzięczna jestem dr Janusowi
      i Arturowi za cenne wskazówki, a Tobie Moniko za trud wlozony w prowadzenie
      tego forum.
      Pozdrawiam
      • baska192 Re: Dalsze losy forum....... 15.05.06, 17:06
        Czasami jak czlowiek ma problemy z samym soba to poczytanie wypowiedzi innych
        ludzi pomaga zyc z tymi wszystkimi klopotami,brakiem zrozumienia u lekarzy
        etc.Uwazam,ze wiele wypowiedzi wprowadza jakies nowe informacje ktore warto
        przemyslec czy wykorzystac.Mozna sie tutaj wiecej dowiedziec niz
        gdziekolwiek.Lekarze zwykle bagatelizuja nasze problemy ale to forum jest
        dowodem ,ze one istnieja i w pewien sposob mozemy sobie na tym forum pomagac.
    • kabak29 Re: Dalsze losy forum....... 17.05.06, 19:57
      hHm. jestem tu nowiutki ale;
      Uważam że jest przydatne, a co zrobić żeby było bardziej?
      Gdybym miał coś zmienić, to w celu weryfikacji metod i usystematyzowania
      wiedzy wprowadził bym dodatkowo 2 podstawowe działy;
      A)Pochwały; z krótkim opisem terapi która zaowocowała wyleczeniem
      B)Skargi ; co zaszkodziło na co uważać
      Nie wiem.Mógłby to by być być może jakiś punkt nawigacyjny,szczególnie dla
      początkujących.Czy z czasem wyszedl by z tego jakis wzór terapii ogólnej...
      W każdym razie dzięki za wpis na forum i pozdrawiam
      • iso1 Re: Dalsze losy forum....... 19.05.06, 11:26
        Sądze że forum jako takie powinno zostać. Natomiast treści jakie się w nim
        znajdują są czasami przerażające. Problem jest w tym że większość ludzi jacy
        zawitają na to forum dostaje od Was diagnoze: candida !!! A to jest nienormalne.
        Pozdrawiam i życzę wszystkim zdrowego rozsądku w diagnozowaniu i leczeniu candidy.
        • monikx2 Re: Dalsze losy forum....... 19.05.06, 15:28
          No wlasnie i tego sie najbardziej obawiam. Iso bywal jakis czas temu stalym
          bywalcem forum,byl mocno przekonany ,ze jego dolegliwosci to candida.Zastosowal
          diete itd i co? Nie zmniejszylo to dolegliwosci a okazalo,ze ma inne problemy
          zdrowotne.Pozdrawiam Cie Iso i ciesze sie,ze juz sie lepiej czujesz.

I tak sie znowu zastanawiam,czy to forum ma sens? Ja mimo,ze mialam kilka
          dolegliwosci do candidy i diagnoz internetowych podchodzilam z wielka
          rezerwa,nie dalam sie zwariowac z dieta ,ona jest przerazajaca i nie dla
          kazdego.Jezeli nie ma sie naprawde grzybicy jelit to moze ona wyrzadzic woiecej
          szkod niz korzysci.

I znowu mam problem. Obawiam sie ,ze ludzie ,ktorzy wchodza na forum zauwazaja
          u siebie candide i lecza ja bez nadzoru lekarza. Konsekwencje moga byc przykre
          a tego bym nie chciala.
          • grzesio22 do monikx2 19.05.06, 18:25
            Myślę,że twe rozterki są nieuzasadnione.Większość ludzi ,którzy tu zaglądają do
            dorośli i jak to w życiu bywa trzeba uczyć się oddzielania ziarna od plew.
            Sadzę ,że porady zawarte w tym forum (pomimo wszystko) są skarbnicą wiedzy na
            temat tej choroby.Jeżeli ktoś nie jest pewien przyczyn swych dolegliwości może
            szukać pomocy zupełnie w innym miejscu.Wydaje mi się również,że pewne osoby
            czują się tu już doradcami od wszystkiego i mogą mieć niewłaściwy wpływ na
            innych chorych,przerażonych i osamotnionych w walce z swoimi dolegliwościami.
            Tak czy inaczej- KAŻDY ODPOWIADA ZA SIEBIE.
            pozdrawiam grześ
          • maxion1 Re: Dalsze losy forum....... 19.05.06, 18:29
            Problem polega właśnie na tym, że bardzo często osoby trafiające na to forum, po
            jego lekturze, stawiają sobie diagnozę. Każda z nich powinna mieć świadomość, że
            przede wszystkim słowo "podejrzewam", które jakże często tu występowało, należy
            przede wszystkim przełożyć na potwierdzenie lub wykluczenie candidy. Temu służą
            stosowne badania i od tego należy zacząć.
            Każdy z nas jest jedynie przypadkiem chorobowym, jednym z wielu. Nikt, poza dr
            Janusem, nie jest fachowcem by stawiać diagnozę czy leczyć wszystkich i taką
            świadomość powinny mieć osoby na to forum trafiające. Ja przynajmniej tak je
            odbieram. Pozwoli to na uniknięcie nieporozumień czy wręcz pretensji. O ileż
            łatwiej byłoby wszystkim szukającym pomocy gdyby mogli ją znaleźć u lekarzy
            znających temat.
            Dla wielu to forum jest jedynym źródłem informacji o tej chorobie i chociażby
            ten fakt uzasadnia potrzebę jego istnienia. Rozumiem tych wszystkich, zwłaszcza
            osoby z małych miejscowości czy matki malutkich dzieci, że lektura tego forum
            potrafi być czasami porażająca, ale pamiętać też należy, że jest to tylko i
            wyłącznie miejsce wymiany informacji a nie specjalistyczna przychodnia.
            Moniko.
            Nie było Twoją intencją leczenie za pośrednictwem tego forum i jasno wynika to z
            tekstu na stronie głównej. Tworzyłaś je z tych samych pobudek co ja budując
            stronę www. - przyjście z pomocą innym. Biorąc pod uwagę chociażby tak znaczną
            liczbę wejść na stronę można być przekonanym, że istnieje zapotrzebowanie na ten
            temat. Dlatego ponownie proszę by forum nadal istniało, a do wszystkich jego
            uczestników, zwłaszcza nowych, zwracam się z apelem by zaczynali od badań.
            Pozdrawiam smile
            ---
            www.candida.yoyo.pl
            • artur737 Re: Dalsze losy forum....... 19.05.06, 23:19
              Nie jestem czesto na tym forum, tylko raz na jakis czas. Zdecydowanie tez nie czytam wszystkiego, bo po prostu nie mam na to czasu.

W czasie jednej z wizyt usunalem sporo wpisow w watku "objawy Candidy" bo wytworzylo sie cos takiego, ze kto zyw i mial dziwne objawy to po prostu wpisywal swoje objawy w tym watku. Mialo to niby sankcjonowac fakt, ze ow ktos mial przerost Candidy. I wiele tych osob, ktore sie tam wpisalo pisalo o rzeczach, ktorych w Candidzie nie ma.

Wskazuje to na to, ze jest w narodzie spora chec naddiagnozowania Candidy i po prostu forum musi na to uwazac. Dziwne, nietypowe objawy, brak potwierdzenia laboratoryjnego, brak poprawy po kiku tygodniach leczenia to lampka awaryjna.

Jest duzo dziwnych i nieznanych chorob i Candida jest tylko jedna z wielu mozliwosci.
          • szpicbar Re: Dalsze losy forum....... 01.06.06, 01:23
            Moniko, napewno to forum ma sens. Nie ponosisz odpowiedzialnosci za tych,ktorzy
            probuja sie leczyc sami. Mysle,ze takich jest niewielu. Osobiscie pragne Tobie
            podziekowac za to forum. Wstyd sie przyznac ale ja nic nie wiedzialam o tym,ze
            istnieje candida. Dzieki Tobie zdobylam o niej wiedze. Potrafie wyciagac wnioski
            z watkow, ich tersci, rad, opinii..Bardzo cenie sobie rady dr. Artura i Janusa.
            Podejrzewam u siebie to paskudztwo ale to nie znaczy,ze bede cokolwiek robic bez
            konsultacji z lekarzem..Napewno takiego znajde. Dzieki temu forum nauczylam sie
            wiele i na pewno wiedze jaka tutaj zdobylam wlasciwie wykorzystam. Mozesz byc o
            to spokojna. Bede informowala forumowiczow a przede wszystkim Ciebie o
            postepach/ wynikach..Prosze nie zamykaj tego forum bo wiele zagubionych ,
            podobnych do mnie byc moze tutaj trafia. Pozdrawiam Ciebie serdecznie i jeszcze
            raz dziekuje za to forum.
    • kabak29 Re: Dalsze losy forum....... 19.05.06, 18:59
      jejć.Nie ma o co kruszyć kopii.
      Sprawa wygląda tak, że w razie problemów z np. jelitami i wykrycia w badaniach
      candidy, ona może lecz wcale nie musi być główna przycztną tych kłopotów. To co
      tu maci to teorie, które raz sprawdzają się bardziej, a raz mniej, dlatego obok
      cudownie uzdrowionych, są i totalnie rozczarowani. Po co przyjmować teorię
      candidową jako dogmat? Uważam że konieczne są różne , czasem nawet skrajne
      opinie.Nie bawmy się w Kanta i poszukujmy wiedzy pewnej, ona wogóle nie
      istnieje. Jeżeli forum ma pomagać to pomocą będzie dla kogoś też fakt, że na
      podstawie istniejących tu informacji będie mógł stwierdzić , że właśnie candia
      nie jest przyczyną jego problemów i niech szuka dalej.Nie można kisić się we
      wlasnym sosie na zasadzie kto nie za candia to przeciwko nam.po za tym to
      forum, każdy ma prawo wypowiadać opinie i każdy ma prawo się mylić, każdy nawet
      doktor Janus, ty,czy ja.
    • elpasz Re: Dalsze losy forum....... 23.05.06, 08:25
      Już kilka osób pisało i ja też zgadzam się z nimi, że to forum jest nie tylko
      grupą wsparcia dla chorych i stosujących dietę p/canida ale też jest kopalnią
      wiedzy o najgólniej mówiąc zdrowym sposobie na życie.

Gdy ja leczyłam różne swoje dolegliwości kilka lat temu byłam zdana wyłącznie na
      siebie, wtedy takie forum bardzo by mi pomogło. Dopiero teraz widzę, że wiele
      różnych objawów pozornie ze sobą w ogóle nie związanych to było po prostu
      zagrzybienie organizmu. Żaden z lekarzy nie umiał mi tego powiedzieć.

A obecnie często na to forum zaglądam mimo iż nie stosuję tej diety i nie leczę
      candidy (już nie)Znajduję tu bardzo wiele cennych informacji,myślę, że wiele
      osób też w taki sposób korzysta.
      To forum uczy przecież także jak po wyleczeniu nie dopuścić do ponownego
      zachorowania przez odpowiednią dietę, styl życia, dobór zdrowej żywności.

Moniko,
      moim zdaniem to forum jest bardzo potrzebne dla wszystkich: i chorych i
      wyleczonych i takich, którzy na canddę nigdy nie chorowali aby nie zachorowali (
      na candidę i wiele innych chorób)
      Cieszę się, że zdecydowałaś się go nie zamykać.
      pozdrawiam Elżbieta

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka