Dodaj do ulubionych

Co zrobić by nie chudnąć ???

21.05.06, 11:32
Witam

W ciągu 2 miesięcy diety straszliwie schudłem (nawet nie śmiem się ważyć).
Dodam ze jem naprawdę dużo (roślin swieżych i gotowanych oraz białek - mięsa,
ryby, jaja, do tego dużo tłuszczu - smalec, oliwa, masło). Co mogę zrobić by
nie chudnąć już bardziej lub przytyć. Czy wprowadzenie tak co drugi dzień na
obiad ryży dzikiego, brązowego, kaszy jaglanej i gryczanej (z roślinami
choćby z dużą ilością cebulki i tłuszczu) pomoże w tym ??? I czy należy
ograniczać ilość tych z pozoru bezpiecznych kaszy i ryżów ???? Prosze o
odpowiedź...
Obserwuj wątek
    • kabak29 Re: Co zrobić by nie chudnąć ??? 21.05.06, 12:35
      Dieta niskoweglowodanowa jest klasyczną dietą odchudzającą w większości
      przypadków. niestety potrafi odchudzić już i tak chudych. Z czasem, po paru
      miesiącach org się z reguly przyzwyczaja do nowej diety i sprawa się uspokaja,
      można nawet przytyć. Jeżeli bardzo się chudnie często pomaga podbicie ilości
      białka, a wdrugiej kolejności węgl. kosztem tłuszczy.Proporcja np;
      T:B:W=2;1;1, jeżeli nie pomaga pozostać na zwiększonej ilości B i W, a tłuszcze
      wciągać za przeproszeniem jak prosię, albo zmienic dietę...
    • etka12 Re: Co zrobić by nie chudnąć ??? 21.05.06, 16:09
      Ja trochę tyję po większych ilościach mieszanki prażony słonecznik z sezamem
      (pychota).
      Ponadto wiórki kokosowe, migdały, racuchy z mąki mielonej z różnych kasz,
      brązowego ryżu i płatków owsianych (na kefirze i sodzie) Bardzo smaczne z
      położonym na nie plasterkiem masła smile
      Poza tym w tej chwili nic nie jest w stanie mnie podtuczyć wink
    • szeretet Re: Co zrobić by nie chudnąć ??? 21.05.06, 21:15
      Ja jem sporo orzechów (laskowe, brazylijskie, macadamia, migdały) oraz masło
      orzechowo-migdałowe. Co do kasz i chleba żytniego, zdania są podzielone. Ja
      ostatnio po 3 miesiacach diety zaszkodziła sobie jedząc słodycze i teraz
      pokutuję, zaczynając dietę od początku. Nie jem chleba i kasz bo mi szkodzą.
      Sam musisz sprawdzić jak działają na ciebie, jak się po nich czujesz.
      • buuubi Re: Co zrobić by nie chudnąć ??? 26.05.06, 19:29
        Własnie dziś zakupilem w piekarni 3 bochenki chleba razowego na naturalnym
        zakwasie. Twarde to to ja kdiabli, ale smaczne. 2 od razu poszły do zamrazarki
        a jeden zapodam (tzn. nie cały tylko 3 pajdki z warzywami itp). Pierwszy chleb
        od 2 miesięcy. Smacznego smile)
    • elpasz Re: Co zrobić by nie chudnąć ??? 26.05.06, 21:51
      Czytałam porady dla osoby chcącej się odchudzić aby ograniczyła produkty
      zawierające cukier mlekowy. Jeśli te produkty nie są zakazane w Twojej diecie to
      może pomogłyby Ci przytyć.

Piszesz, że jadasz różne białka: mięsa, jajka, ryby. Może tego białka jest po
      prostu dla Ciebie mimo wszystko za mało, albo może jest ono marnej jakości i
      słabo przyswajalne. A niedobór białka jest przecież niebezpieczny, organizm
      wpada w stan głodzenia, zaczyna spalać własne mięśnie, zwiększa się podatność na
      infekcje, zaczyna brakować sił na walkę z intruzem (candida czy jakimkolwiek innym).
      Bo tak naprawdę to nie rozumiem dlaczego wiele osób na diecie p/candida tak
      mocno chudnie, coś w tym jest chyba złego tylko co. Przejście na dietę
      niskowęglowodanową powoduje chudnięcie, to wiem, sprawdziłam na sobie, ale do
      pewnych granic, dalej już raczej się nie da, chyba, że je się wszystkiego za mało.

• buuubi Re: Co zrobić by nie chudnąć ??? 26.05.06, 22:15
        Ja jem bialka bardzo dużo - mniej więcej pół na pół z roslinami. Obiad w stylu -
        talerz gotowanego kalafiora + pół kilo kuraka lub ryby to normalka a jest tego
        sporo. Ale węglowodanów doslownie minimalne ilości dotąd. Stąd ponawiam
        pytanie - ile tego chleba żytniego razowego na naturalnym zakwasie można
        dziennie ???
    • lilith_6 Re: Co zrobić by nie chudnąć ??? 27.05.06, 16:19
      Wiesz co Buuubi? Twój sposób żywienia bardzo przypomina dietę Atkinsa. Dieta
      Atkinsa to dieta odchudzająca, w pierwszym etapie chudnie się bardzo
      gwałtownie. A pierwszy etap to wypisz wymaluj Twoj sposób odżywiania:

"Stosując dietę Atkinsa, spożywa się produkty zwierzęce (mięso, ryby, drób,
      owoce morza, jaja, sery) zawierające białko i tłuszcz oraz niewielkie ilości
      warzyw, ale tylko tych, które zawierają mało węglowodanów. Jadać należy do
      syta, ale tylko wymienione produkty. Produkty wysokowęglowodanowe są
      dopuszczone. Ogranicza je "Krytyczny dla Utrzymania Wagi Poziom Węglowodanów" -
      o czym później. Dieta podzielona jest na cztery etapy:

Etap pierwszy: Dieta Wprowadzająca (niezrównoważona dieta korekcyjna). Jest ona
      preludium do diety Atkinsa. Jej zadaniem jest możliwie szybka korekcja
      zaburzonej przemiany materii, która występuje na diecie wysokowęglowodanowej. W
      trakcie diety w wyniku ketozy bardzo szybko się chudnie - rozpadowi ulega
      tkanka tłuszczowa. Ten etap diety trwa 14 dni. Na tym etapie spożywa się maks.
      20 g węglowodanów."

Ty też wyeliminowałeś z diety wszystkie produkty wysokowęglowodanowe (chleb,
      kasze itp.), co doprowadziło do utarty wagi. Tylko że Twój "pierwszy etap"
      trwał dłużej niż 14 dni wink

Cytat pochodzi z tej strony:
      www.dobradieta.pl/about_atkins.php
      Pozdrawiam

• buuubi Re: Co zrobić by nie chudnąć ??? 27.05.06, 17:17
        No tak - tylko że ja jem więcej warzyw niz bialka - i tu jest delikatna
        różnica. Pzrede wszystkim rośliny niskoweglowodanowe/niskoglikemiczne oraz
        bialko (ryby, drób, jajka) po to żeby nie uświerknąć z głodu - na samych
        roślinach nie pociągnąłbym za długo. No a teraz włączam ten chlebek - dziś rano
        4 kanapki grubo posmarowane masłem i na to grubo ogórkow, rzodkwi i cebuli, po
        czym spory łyczek oliwy z oliwek. Pycha
    • zorka4 Re: Co zrobić by nie chudnąć ??? 29.05.06, 11:23
      Zaparłam się bardzo, z dnia na dzień odstawiłam słodycze, cukier i zaczęłam
      dietę p/grzybiczą. Po 2 mc z 53kg mojej normalnej wagi zostało mi 48kg.
      Tragedia, myślę że wykończyłaby mnie ta dieta cud. Ja też uważam że coś z nią
      nie tak. Zawsze miałam szybką przemianę materii i potrzebowałam częstych
      posiłków, niezbyt obfitych. Ta dieta to istna rewolucja i poruszając już
      wcześniej(tu na forum) ten temat, przekonałam się że większość szczupłych osób
      nie daje poprostu rady. Dalej "nie używam" cukru, bo zdążyłam się przyzwyczaić
      do nowego smaku i unikam słodyczy. Niestety problem grzybicy został, ale do
      pełnej diety nie wrócę. W moim przypadku to był zamach na mnie samą.
      • homeopatkaqq Re: Co zrobić by nie chudnąć ??? 29.05.06, 15:18
        ja tam nie jem wcale chleba, bo mi szkodzi kazdy rodzaj pieczywa.
        Tzn nie obserwuje zadnego pogorszenia samopoczucia, bo ogolnie jest ze mna wsjo
        oki, tylko moj odwieczny problem to swedzenie okolic kobiecych....
        U mnie drozdze siedza w koncowce jelita i tam coiezko jest je dopasc.

Bez chleba tez da rade zyc.
        Z kolei jak zjem miske platkow owsianych to nie dzieje sie nic. Mimo tego , zze
        zaiera gluten. Czuje sie wrecz doskonalre po platkach z utartym jablkiem i
        cunamonem.

Ogolnie od diety przytylam,mimo, ze weglowodany w postaci platkow jem tylko raz
        dziennie.
        Moj organizm sie mocno odzywic ta dieta bezcukrowa, a to dlatego, ze kiedy
        jadlam cukry to mnie zaraz po malenkiej dawce cukru i kawy tak zatykalo, ze
        moglam jesc tylko malutjkie dawki.
        A teraz nic nie jest w stanie mnie zastopowac, nic nie syci...

To tez nie dobrze, bo przytylam jakies 8 kg i czuje sie zle, sadlo sie
        pojawilo, takie galaretowate...nie lubie go szczerze mowiac.

Ale czuje sie znakomicie psychicznie .
    • etka12 Re: Co zrobić by nie chudnąć ??? 29.05.06, 21:35
      A ja zawsze musiałam pilnować, żeby nie przytyć, a na tej diecie, momo, że jem
      za dużo węglowodanów (różne kasze, ryż, jabłka) nie tyję. W dodatku ciągle
      jestem głodna. Niestety miewam jeszcze ciągoty do słodkiego. Na szczęście jest
      stevia, można robić słodkie racuchy, omlety i ciasteczka smile
      • mallaw1 Re: Co zrobić by nie chudnąć ??? 29.05.06, 23:51
        Ja zaczełam dietę taka ostrzejsza jakiś tydzień temu ale już od miesiaca
        ograniczałam cukier we wszystkim, nie jadłam słodyczy i schudłam. Wcześniej
        przy moim wzroście 177cm ważyłam ok 58-59kg. Teraz boje sie, że jak tak dalej
        pójdzie to bede miala niedowage. A odkad głowne miejsce w moim jadłospisie
        zajęły warzywka to mam wrazenie, że sie nie najadam mimo, iż jem ich sporo.
        A najgorsze jest to, że w akademiku nie mam możliwości przyządzenia i
        przechowywania wszystkiego.
        Pozdrawiam wszystkich tych chudszych i tych grubszych

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka