Dodaj do ulubionych

lekko załamana -wciaz candida zwycieza

07.08.06, 10:11
witam,
na poczatku lipca wyszło u mojego 1,5 rocznego synka candida albicans wzrost
b.obfity, przeszlismy na diete, nystatyna przez tydzień, probiotyki, teraz
leki Sanum i dzis odebrałam wyniki (przed badaniami miał wyłaczone wszytskie
leki)i.... candida wzrost obfity. Załamałam sie, myslalam, ze bedzie lepiej.
chyba sobie za duzo obiecywalam. Czy przeleczyc go jednak farmakologicznie?

pozdrawiam

doris
Obserwuj wątek
      • doris74 Re: lekko załamana -wciaz candida zwycieza 07.08.06, 10:55
        poprawa jest, nie ma błyszczacych policzków, wysypka z pupy zeszła, choc jakies
        lekkie slady widac. cos mu jeszzce w buzi siedzi, ma zajady i zaraz kolo
        zajadow od wewnatrz jakies krostki, tylko nie wiem czy to afty, czy plesniawki.
        Nie wiem, czym to podleczyc.

Od pewnego czasu budzi mi sie w nocy z placzem, niby juz zasypia i znow placz.
        Do tej pory myslalam, ze to przez upaly, ale teraz ochłodziło sie i jest tak
        samo.

Kupy robi takie jak ,miekka plastelina lub rzadsze, 1 dziennie, troche tam
        niestrawionych resztek widac, zwlaszcza pestek i ogorka kiszonego (wczesniej go
        gotuje). Kolor - jasny braz. Szczerze mowiac nie wiem, czy to sa dobre kupy.
        Przedtem kupy byly ciemne, twardsze, czasami podchodzily pod zielen. No i
        puszzca smierdzace baczki.

Ale juz myslalam, ze przejdziemy do II etapu diety, bo mnie juz ta dieta
        strasznie meczy, jego z reszta tez. Troche boje sie, ze zrobie mu krzywde ta
        dieta, ze mu zacznie brakowac jakis podstawowoych budulców do rozwoju.

pozdrawiam

doris

• annakamila Re: lekko załamana -wciaz candida zwycieza 07.08.06, 11:49
          Wazne sa WNIOSKI a nie zmeczenie czy poczucie bezsilnosci.
          Co to znaczy meczy dieta? Ta dieta to w wypadku twojego dziecka najlepsze co
          mozesz mu dac do jedzenia. Nawyki zywieniowe (pewne oczywiscie)wrecz warto
          kultywowac np 0 maki bialej, cukru nawet po wyleczeniu candidy by nie pojawila
          sie znowu. (w formie przerostu oczywiscie)

Jesli sa efekty leczenia (chocby niewielkie) tzn ze twoje dzialnia pomagaja
          dziecku. To ze nie pomogly w pelni moze wynikac z tego ze candida sie
          podchoidowala i teraz potrzeba troche czasu w ktorym wzmocni sie organizm
          dziecka i bedzie mogl walczyc z drozdzakiem. Zapewniam Cie ze 1 miesiac to jest
          nic, szczegolnie ze masz dziecko male i nie musisz zmagac sie z zywieniem
          przedszkolnym.
          Szukaj roznorodnosci bo jest sezon warzywny, podawaj cebule, czosnek, witaminy
          w papryce, pomidorach. Rob soki wlasnorecznie.
          Moim zdaniem samo sanum nie wystarczy jesli przerost drozdzaka jest duzy.
          Powinnas wspomoc organizm dziecka np Echinacea lub sokiem z cebuli podawanym
          codziennie.
          Mysle ze na bazie badania wlosa powinnas sprawdzic jakich mineralow brakuje
          dziecku i suplementowac braki.
          Na odbudowe flory w jelitach potrzeba czasu. Najwyrazniej jest cos nie tak
          skora kupy sa srednie, sa baczki. Podajesz probiotyki? (nalezy je rotacyjnie
          zmieniac).
          Jesli nie wiesz co ma w buzi to idz do pediatry, ona powinna wiedziec i dac na
          to lek.
          Stosuj ziola zarowno do picia jak i do kapieli (rumianek, mieta, szlwia ...).
          Kapiele np w skszypie polnym pomagaja pozbyc sie toksyn w organizmie.

Mysle ze dieta dziecku nie zrobisz krzywdy jesli stosujesz diete antygrzybiczna
          w okresiolnym przez lekarza czasie ale zrobisz jesli nie podleczysz przeowdu
          pokarmowego tak by byl w stanie pobierac skladniki odzywcze z pokarmu ktory
          spozywa. Nie jest wazne tylko to co do buzi wsadzi dziecko ale to co jego
          jelita pobiora do krwi.

Glowa do gory, jestem pewna ze wiele mozesz zrobic dla swojego dziecka.
          Bo jesli nie Ty, to kto?
          Anna Kamila

• 5_monika Re: lekko załamana -wciaz candida zwycieza 07.08.06, 11:51
          słuchaj, bierzecie leki homeopatyczne.Nie wiem jakie, ale jesśli jest lek
          konstytucyjny to dziecko może właśnie w ten sposób reaguje.Liszaje na buzi też
          mogą wyjść w trakcie leczenia (u nas tak było) choć dziecko wygląda nieciekawie
          to trzeba trochę poczekać, zeszło samo wtedy.
          Jedynie co może budzić niepokój to budzenie nocne.Było już i przeszło, ale
          kiedy, w trakcie leczenia dziecko się budziło czy przed zażywaniem leków ?
          Jeśli przed to jest wytłumaczalne, jeśli w trakcie leczenia była poprawa nocna
          a później pogorszenie z płaczem w nocy to trzeba to skonsultować z homeopata.
          Pozdrawiam
          • doris74 Re: lekko załamana -wciaz candida zwycieza 07.08.06, 12:22
            dziekuje bardzo za rady, troche mnie podnioslyscie na duchu smile.
            Teraz bierzemy lek Fortkehl przez 10 dni, a potem naprzemiennie w cyklach
            tygodniowych Sankombi 5 dni i Fortakehl 2 dni. I tak przez 6-8 tygodni.

Czy mozna w trakcie tego leczenia podawac probiotyki i citrosept?

dobre jest to, ze moj ma malego hopla (chopla ?smile) na punkcie soków, robie mu
            rano sok z polowki grejfruta+1 pomarancza+krople citroseptu, a po poludniu sok
            z 2 marchewek, kwasnych jablek i cwiartka buraka. Moze macie jeszcze jakies
            przy okazji pomysly na soki?

Przelecze go homeopatycznie i sprawdze znowu, jak sie grzybki maja.

Czy moge cos jeszcze zrobic?

dziekuje wszystkim za rady, jestescie nieocenione smile

Doris
              • doris74 Re: lekko załamana -wciaz candida zwycieza 07.08.06, 13:40

nie, nic wiecej nie mamy, nasz zestaw to:

Fortakehl przez 10 dni + 3 dni odtrutka po MMR II + Citrosept
                potem cykle tygodniowe Fortakehl 2 dni i Sankombi 5 dni + Citrosept + włacze
                probiotyki, 6-8 tygodni

oprocze tego dostaje 10 kropli Cebionmulti, 3 krople D3 i Zymafluor

Tak sie zastanawiam nad tymi probiotykami, bo po nich Młody ma bardziej
                smierdzace kupki i puszcza wiecej baczkow, czy tak powinno byc?

pozdrawiam

Doris
                  • doris74 Re: lekko załamana -wciaz candida zwycieza 07.08.06, 14:29
                    od poczatku lipca podawalam: lacidofil, ProBacti4, Nutriplant (jesli nie
                    pomyslilam sie w nazwie), 2 razy dziennie po kapsulce (staralam sie, aby
                    polknal fiolke, nie wysypywalam na lyzeczke. Choc bywaly tez dni, kiedy wzial
                    tylko jedna, lub wcale. Odstawilam przed badaniami dla pewnosci gdzies po 25
                    lipca.

doris
                    • kawka37 Re: lekko załamana -wciaz candida zwycieza 07.08.06, 14:53
                      Kurczę, nie chciałambym siać zamętu. proszę moich słów tak nie przyjmować i
                      odczytać je tylko jako wyraz troski. Ani mi ani moim 2 znajomym leki Sanum przy
                      obfitej grzybicy nie pomogły. Jedna znajoma stosowala je 1,5 roku, druga nie
                      wiem a ja sama 8 miesiecy i nic. Był i Fortakel i SAnkombi i szereg innych.
                      Ale może z osobami dorosłymi jest inaczej niż z dziećmi, moż innym pomagają,
                      nam 3 na pewno nie. Pozdrawiam. K
                        • kawka37 Re: lekko załamana -wciaz candida zwycieza 07.08.06, 15:10
                          Ogólnie moge powiedzieć że pomagaja mi sposoby i specyfiki polecane przez
                          często na tym forum przywoływaną dr H z POznania + wiedza z forum + własne
                          pomysły. Z leków Sanum w moim przypadku doktor zostawiła tylko czopki
                          Exmykehld3. Reszta to kąpiele, ziółka pitne i kapsułkowe,leki na ochronę
                          wątroby , trzustki i nerek, dieta dieta i jeszcze raz dieta, też nieco inna niz
                          proponują lekarze SANUM i baaaaardzo dużo cierpliwości, bo jakakolwie poprawa
                          nastąpiła dopiero po 2-3 miesiącach. Ale tak jak mówie , ja jestem dorosła, z
                          dziecmi inna sprawa dlatego nie odważyłabym się konkretnie czegoś polecać
                          • atopik Re: lekko załamana -wciaz candida zwycieza 07.08.06, 16:45
                            do doris74
                            To niezbyt długo, dlatego włączyłabym probiotyki jeszcze po tych 10 dniach
                            Fortakehlu z dużym naciskiem na te bezmleczne, bezlaktozowe czyli Probacti4,
                            Lacidofil, Lactiv up, może jeszcze Beneflora. Jak uda Ci sie podać w kapsułce,
                            to OK, a jak nie to przynajmniej bez kapsułki z odrobiną wody. Na problemy
                            trawienne brzuszka, wszelkie zdęcia i gazy itp podawaj herbatki ziołowe, nawet
                            te najprostsze czyli koperek, rumianek albo jakieś gotowe mieszanki typu
                            Rubinki Spokojny Brzuszek lub inne. Proponowałabym też dodawanie do potraw
                            przypraw ziołowych wspomagających trawienie, np majeranek, zmielony kminek i
                            inne.
                            A do kawki37, nie wiem czy cie dobrze zrozumiałam... czy doktor Hofman leczyła
                            cie preparatami f-y Sanum ?
                            • kawka37 Re: lekko załamana -wciaz candida zwycieza 07.08.06, 17:40
                              Lekami SANUM leczylam się kilka miesięcy w Vega medica w Warszawie a potem
                              przenioslam się do lekarza Sanum w Toruniu, bo było mi bliżej. W sumie leczyłam
                              się SANum od lutego do końca grudnia ubiegłego roku , czyli nawet więcej niż
                              poprzednio napisałam, nie 8 a 10 miesiecy bez jakiegokolwiek efektu na nawet z
                              pogorszeniem wyników , bo w lipcu ubiegłego roku zrobiłam sobie samo banie
                              przeciwciał w POznaniu, ale dalej leczyłam się Sanum w Toruniu. POd konic roku
                              samopoczucie mi sie pogorszylo , na początku tego roku zrobiłam nowe badania
                              przeciwciał i okazało się, że mimo leczenia SANUM i trzymania diety bez
                              jakichkolwiek ustępstw, UROSŁY jak diabli, więc w lutym pojechałam do POznania
                              i tam sie leczę. Jak na razie jest poprawa gdzieś o 45%. Z tego wniosek, że na
                              mnie Sanum kompletnie nie działa.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka