Dodaj do ulubionych

Ostrzeżenie przed dietą "optymalną"

08.12.08, 09:26
Witam.

Od dłuższego czasu już mam wątpliwą przyjemność obserwować poczynania ludzi
związanych z tzw. dietą "optymalną". Widzę, że i tutaj trafili.

Kilka słów ostrzeżenia.

Ta "dieta" to wysoce szkodliwy wynalazek, opracowany przez niejakiego
Kwaśniewskiego, o którym jeszcze napiszę niżej. Wszystkie dostępne badania
naukowe wykazują, że dieta ta ma bardzo silne działanie niszczące organizm
człowieka. Tzw "optymalni" są związani w pewien rodzaj organizacji.

O co tam chodzi.

Przekonuje się ofiary do przejścia na tą dietę, oczywiście nikomu zdrowie się
nie poprawia. Namawia się nieszczęsnego człowieka do dalszych i dalszych
wyrzeczeń, wmawiając mu, że brak poprawy zdrowia wynika np z braku
odpowiednich proporcji (albo tym podobne bzdury). W końcu następuje
zaproszenie do odwiedzin "arkadii". Tam za baaaaardzo grubą kasę ofierze
aplikuje się tzw "prądy selektywne"- i o tą kasę właśnie chodzi.

Widziałem to już dziesiątki razy. Agent optymalnych wpada na forum ludzi
chorych, opisuje jak to walczy z chorobą, następnie na oczach wszystkich
(chociaż tak naprawdę nikt tego nie widzi, ma tylko jego słowo) przechodzi na
dietę "optymalną" i następuje "cudowne" uzdrowienie w krótkim czasie.
Oczywiście rzeczony agent nigdy nie był na dane schorzenie chory. Rekordzistką
tutaj jest niejaka "krystyna opty" (można wygooglać tego nicka), która opisała
już swoje "cudowne uzdrowienia" z takiej ilości schorzeń, iż można na jej
podstawie napisać cały podręcznik medycyny.

Aby nie być gołosłownym - proponuję odwiedzić grupy dyskusyjne usenetu "dieta"
i "wegetarianizm". Obydwie zostały całkowicie opanowane przez agentów diety
"optymalnej", zwłaszcza grupa "dieta" jest tutaj smutnym przykładem. Kiedyś
tętniące życiem forum, gdzie setki osób opisywały swoje przygody z różnymi
dietami - leczącymi, odchudzającymi. Stopniowo jednak każdy zniechęcał się,
widząc że w każdym jednym temacie pojawiało się kilku agentów opty,
przekonujących, że tylko ich dieta jest właściwa i tylko ona pomoże. Obecnie
na grupie jest kilku opty i ani jednej normalnej osoby.

Tu można poczytać "FAQ" starej grupy "dieta"

80.55.84.155/jw/dieta/faqdieta.htm#11
Najciekawszy jest fragment:

"Rewelacyjne przemówienie twórcy diety, pana Kwaśniewskiego, w którym
przedstawia on swoją wizję świata bez wypadków, bez chorób i z karłowatymi
dziećmi ("dorodna młodzież to nieszczęście" mówi)
ergonomia.ioz.pwr.wroc.pl/cooler/. To przemówienie, to nie żart chociaż
pewnie nie uwierzycie. "

Jeśli komuś zależy, mogę podać linki do badań dowodzących szkodliwości tej
diety. Gdzieś miałem nawet wypisane kilkaset historii ludzi, którzy uwierzyli,
spróbowali i mieli potem rozliczne problemy zdrowotne, takie jak marskość
wątroby, miażdżyca, impotencja, łysienie, nowotwory jelita grubego - opisywali
je na grupie dyskusyjnej dla "opty". Właśnie z powodu takich opisów grupa już
nie jest aktywna, obecnie wszystko jest relacjonowane na forach dyskusyjnych,
z których wszelkie opisy problemów zdrowotnych są skrzętnie usuwane przez
administrację.

mam nadzieję, że komuś uratowałem zdrowie.
Obserwuj wątek
    • christa61 Re: Ostrzeżenie przed dietą "optymalną" 08.12.08, 13:47
      kochany!po pierwsze ja nikogo tu na tym forum nie namawiam na taka
      dietę,
      po drugie mój stan zdrowia był dramatyczny a ponieważ lekarze nie
      byli mi w stanie pomóc (specjalisci laryngolodzy oraz gastrolodzy)
      wiec byłam z problemem sama ,i zostało mi tylko czekać na
      smiertke...dzis po póltora miesiąca stosowania tego żywienia czuje
      sie już w pelni sił i tylko informuję ciekawych ludzi których
      naprawde to interesuje!!wręcz pisałam że trzeba sie dużo zastanowic
      nim sie podejmnie taka decyzje ,a wiec ja jestem wporządku webec
      tych ludzi tu na tym forum.co niektórzy mogą to potwierdzic.ta
      decyzja tylko i wyłącznie jest moją ,nikt na mnie presji nie
      wywarł.pozdrawiam
      • szalicja Re: Ostrzeżenie przed dietą "optymalną" 08.12.08, 14:10
        Dobrze, że się ostrzega przed tego typu "sektami". Jednak każdy tu
        jest dorosły i swój rozum ma na karku. Pewnie w sytuacji pod ścianą,
        każdy da sobie wcisnąc kit, rzeby przeżyć czy żyć jako tako.
        Ja myślę, że zarówno dobrze być ostrzeżonym jak i wiedzieć, jakie są
        alternatywne działania. Ja sama o mało nie dałam się wciągnać w
        Herba..blabla, ale są tacy, co sobie chwalą. Wolny kraj i wolna
        wola wink
        • asaofetida Re: Ostrzeżenie przed dietą "optymalną" 08.12.08, 17:11
          Potwierdzam co mowi Christa. Christa nikogo nie namawia do
          stosowania tej diety. Dzieli sie swoimi doswiadczeniami, ktore sa
          pozytywne w jej przypadku. Ja mysle, ze kazdy z nas probuje roznych
          drog i wybiera to co mu pomaga.
          Christa ja ciagle nie poczytalam bo dziecko mi sie rozchorowalo i
          jest podejrzenie o szkarlatyne. Wiec narazie bede sie malo
          udzielac. Zycze zdrowka!
          • jeff01 Re: Ostrzeżenie przed dietą "optymalną" 08.12.08, 18:08
            No cóż, ja też tylko dzielę się swoimi spostrzeżeniami, których po 5 latach
            ciągłego czytania optymalnych trochę nabrałem. Sporo miałem z nimi do czynienia,
            bo interesuję się dietetyką i medycyną naturalną, więc bywam na forach i grupach
            o takiej tematyce.

I jedno główne doświadczenie które wyniosłem:

Zawsze prędzej czy później pojawi się optymalny, który opisze swój straszny stan
            zdrowia z którym żaden lekarz sobie nie radzi, po czym za jakiś czas opisze jak
            to cudowna dieta w cudowny sposób przywróciła go do życia.

Ale żeby być uczciwym, należy też powiedzieć, że diety ketogenne (do których
            zalicza się też dieta Kwaśniewskiego) faktycznie w niektórych schorzeniach są
            korzystne dla pacjenta - ale na tej zasadzie, na jakiej dla chorego na raka
            korzystna jest chemioterapia. Skutki uboczne są potworne, głównie galopująca
            osteoporoza, nowotwory i zarastanie naczyń krwionośnych blaszkami miażdżycowymi.

W przypadku wystąpienia "cudownego" wyleczenia, które faktycznie jest
            wyleczeniem, a nie tylko wymyśloną historyjką aby naciągnąć ludzi na kasę,
            przydałoby się zrobić testy alergii na gluten - celiakia daje objawy... a sami
            poczytajcie, jakie objawy daje celiakia i jaki efekt dla chorego będzie miało
            odstawienie / silne ograniczenie pieczywa, co jest jednym z warunków diety opty
            smile I jestem w stanie uwierzyć w to, że polski państwowy lekarz nie rozpoznał
            celiakii albo nie zlecił odpowiednich badań (schorzenia nie da się wykluczyć bez
            pobrania próbki jelita cienkiego). Tyle, że w takim wypadku, zamiast zbierać
            sobie punkty do ryzyka zachorowania na raka czy zejścia na zawał katując się
            jedzeniem smalcu, można spokojnie ułożyć ZDROWĄ i smaczną dietę bezglutenową.
            • szalicja Re: Ostrzeżenie przed dietą "optymalną" 08.12.08, 18:46
              Jeff, to jest tak, że trzeba mieć do wszystkiego trochę dystansu, rozsądku.
              Jedni pewnie go nie mają i stają się fanatykami. Chyba nic w nadmiarze nie jest
              zdrowe wink
              A jeśli ta dieta to jest ta oparta na tłuszczach, plackach ziemniaczanych,
              boczkach itp. to ja się zapytowywuję, jak może ona być zdrowa? Kiedyś, wśród
              diet odchudzających była taka. Ja rozumiem, terapia szokowa, ale na dłuższą metę
              to cholesterol chyba zabije takiego delikwenta?
                    • christa61 Re: Ostrzeżenie przed dietą "optymalną" 09.12.08, 17:24
                      Jeff..ludzie umierali ,umierają i beda umierac ,a na klepsydrze
                      nigdy nie pisze na co kto umarł...!miażdzyce tez ludziska dostają
                      choc są na tradycyjnych dietach,marskośc watroby tez takze uwazam ze
                      niema co sie tutaj rozczulać.taka jest kolej rzeczy chorujemy
                      bezwzględu na to co jemy a potem schodzimy i nic na to nikt nie
                      poradził i zadna dieta tego procesu nie zatrzyma.do dr.
                      Kwasnieskiego najwiecej zastrzezen maja lekarze, choc sami ludzia
                      pomóc nie potrafia bo sa ciemni jak tabaka w rogu.!i chcą zniszczyć
                      czlowieka ktory pomógl już mnustwu ludziom.boja sie że jak wszyscy
                      zastosuja dietą takową to oni stracą prace!bo kto ich bedzie
                      odwiedzał w gabinetach jesli nie będa chorować?i tu jest pies
                      pogrzebany!!!oto najwiecej biega,kazdy to wie.ja jestem namacalnym
                      tego dowodem w jak krótkim czasie można wrocić do sprawnosci
                      fizycznej!!dziś caly dzień bylam w terenie co jeszcze pare tygodni
                      temu było to nie możliwe!!
                      • jeff01 Re: Ostrzeżenie przed dietą "optymalną" 10.12.08, 08:15
                        ya, zaczyna się... wszyscy lekarze są ciemni i nic nie wiedzą, tylko Półboski
                        Kwaśniewski pomaga ludziom, wielki bohatyr który jako jedyna osoba na tej
                        planecie zna prawdę o medycynie i leczeniu, a caaaaaaała reszta to jeden wielki
                        spisek aby tego Wielkiego Mistrza Kwaśniewskiego skompromitować.

A ci wszyscy ludzie, którzy na forach i grupach optymalnych opisywali swoje
                        problemy zdrowotne pojawiające się po podjęciu diety (setki i tysiące
                        przypadków), to oczywiście wymysł lekarzy - spiskowców, prawda? Bo lekarze boją
                        się stracić pracę... ehehe

ps. tydzień temu czytałem opis "leczenia" jednego optymala, który chciał sobie
                        tym wyleczyć chorobę płuc. Po siedmiu latach opty miał już takie słabe kości, że
                        żebro złamało mu się podczas pochylania się nad zlewem. Parę miesięcy potem
                        kręgosłup złamał się sam z siebie, za niedługo optymalny trafił do piachu.

forum.dr-kwasniewski.pl/index.php?topic=3241.0
                        Pewnie ten gość to był jakiś lekarz obawiający się o stratę pracy, który to
                        sobie wszystko wymyślił, nawet się podszywał pod chorego na spotkaniach
                        optymalów, co?
                        • christa61 Re: Ostrzeżenie przed dietą "optymalną" 10.12.08, 11:52
                          możliwe jest ze nie kazdemu ta dieta sluży!ja czuje sie lepiej odkąd
                          ja zastosowalam i pewno z niej tak szybko nie zejde bo boje sie
                          powrotu choroby,ja pisze na tym forum o sobie,o moich efektach
                          leczenia i jesli bede sie czuc zle to tez napisze dla ostrzezenia
                          innych,dziś bylam w labor.zbadac krew na cholesterol i inne,w
                          czwartek będą wyniki,nie namawiam nikogo by ja zastosowal,bo to
                          dieta dosc skaplikowana ,wymaga rygoru wiec jesli nie ma takiej
                          potrzeby to poco na nia wchodzić?ja ciesze sie ze mi to
                          odpowiada ,zawsze lubilam tluste mięso i w ogóle tłusto!takze jest
                          ok.pozdrawiam
                          • perlai Re: Ostrzeżenie przed dietą "optymalną" 10.12.08, 11:58
                            dietę trzeba tez dopasować pod siebiewink znam kilka osób, które
                            stosują dietę optymalną. jednym służy (wyglądają znakomicie i czują
                            się bardzo dobrze), innym nie. sama kiedyś też stosowałam tę dietę,
                            ale zrezygnowałam po miesiącu. poprostu nie lubie takiego jedzenia i
                            musiałam zmuszać się do jedzenia tłustego mięsa itp, więc nie było
                            sensu. co do samopoczucia, nie widziałam żadnej zmiany, wyniki też
                            były ok.
                            • christa61 Re: Ostrzeżenie przed dietą "optymalną" 10.12.08, 12:57
                              ja przepadam z soczystym mięskiem ,przerosniętym tłuszczykiem.
                              chude mi nie smakuje ,nie smaczne(dla mnie),jajka tez chętnie jem,no
                              i codziennie bita smietankę z owocani ,no pycha!jak można sobie cos
                              takiego odmówic a tym bardziej jesli ci to nie szkodzi..dlatego
                              zgadzam sie z tobą..a jesli ktoś wchodzi na tą dietke bez
                              wczesniejszego zapoznania sie z nią i to naprawde solidnie,to wcale
                              sie nie dziwie ze sa zgony po miesiącu takiego stosowania.nie wolno
                              spożywac tłuszczów i mnustwo weglowodanów!!TO SAMOBÓJSTWO,!zgadzam
                              sie z tym.
                              • rich69 Re: Ostrzeżenie przed dietą "optymalną" 10.12.08, 13:05
                                Ludzie dieta optymalna to zaden wynalacek Kwasniewskiego,ta dita
                                istniala juz w USA pod nazwa ATKINS DIET przed druga wojna swiatowa
                                i umarla tam smiercja naturalna,prawda, ze co kilka lat wyciaga sie
                                trupa z szafy i tak prawdopodobnie postapil niejaki Kwasniewski.
                                • jeff01 Re: Ostrzeżenie przed dietą "optymalną" 10.12.08, 20:23
                                  No niestety, Atkins nie umarł. Znaczy Atkins umarł, ale jego dieta niestety nie tongue_out

www.atkinsexposed.org/
                                  tutaj są opisy wszystkich badań statystycznych, w których wykazano, co NAPRAWDĘ
                                  taka dieta robi z organizmem - nie na zasadzie "o, dobrze na diecie wygląda",
                                  ale skan np prześwitu tętnic, funkcji wątroby, nerek, ile osób statystycznie
                                  straciło nerkę, ile zachorowało na dnę moczanową, ile zeszło na udar mózgu, o
                                  ile wzrosła liczba nowotworów...
                                  • christa61 Re: Ostrzeżenie przed dietą "optymalną" 10.12.08, 22:02
                                    tyle jeff,kochany!!ty musisz byc jakims lekarzem!! dlatego tak
                                    zaciekle stajesz w obronie medycyny konwencjonalnej!!! moj drogi!!
                                    MY tu na tym forum nie klucimy się!!! jestes jakąś dziwną istotą!!
                                    pojawil;es sie niewiadomo skąd i robisz dużo zamieszania i po co to?
                                    chodzisz tak po wszystkich forach?my sie tu biedacy wspieramy w
                                    walce z candidą i byl taki spokój gdy ciebie nie bylo i co? nagle
                                    pojawil sie jakiś wilk w owczej skórze i robi zamieszanie..my tu
                                    jestesmy jak jedna wielka rodziną , dzielimy sie doswiadczeniami w
                                    tej walce z grzybem!!zawiedzeni jesli chodzi o leczenie w
                                    przychodniach,szukamy pomocy i oparcia w medycynie naturalnej.dieta
                                    też do niej nalezy!!niezapominaj....możesz tu zostać i być z nami bo
                                    tu jest każdy mile widziany ale mam do Ciebie wielką prośbe.... nie
                                    pisz wiecej na temat diety optymalnej.jak zauważyles nikt cie nie
                                    slucha i nikt nie komentuje,a to znaczy nie popiera cie nikt!!ja
                                    jestem tu akceptowana ponieważ moja sytuację znają osoby którzy są
                                    tu aktywni.wiedzą że ja wybralam ostatnia alternatywę i są ciekawi
                                    jakie są tego efekty.z wlasnej woli stalam sie tym kroliczkiem
                                    doswiadczalnym, nikt mnie do tego nie namawiał!dlatego prosze cie
                                    nie krytykuj tej diety,daj szansę innym poznać to bez propagandy!!
                                    candida jest trudna do wyleczenia a Ty jestes zdrowym...Ty masz na
                                    celu sieć ferment.tu nie jesteś mile widziany!!!tu jest forum CANDIDA
                                    • jeff01 Re: Ostrzeżenie przed dietą "optymalną" 11.12.08, 17:06
                                      Ja? Ja po prostu ostrzegam przed takim jednym optymalnym / optymalną (a może ich
                                      grupą), która to osoba rejestruje się na wszystkie fora medyczne, opisuje jak to
                                      prawie została zabita przez chorobę której dotyczy dane forum, a potem opisuje
                                      swoje cudowne uzdrowienie po przejściu na dietę Kwaśniewskiego.

Pokrzykiwanie nic nie da.

To jak? Podrzucisz te skany swoich badań, z których wynika że miałaś candidę,
                                      chodziłaś po dziesiątkach lekarzy i nie pomogli, a teraz się z niej wyleczyłaś?

Czy po prostu pójdziesz pod innym nickiem na forum Hashimoto, gdzie opiszesz jak
                                      to żaden lekarz nie mógł Cię wyleczyć z choroby tarczycy, ale nagle przeszłaś na
                                      dietę Kwaśniewskiego i BUM, wszystkie dolegliwości minęły?
                                      • christa61 Re: Ostrzeżenie przed dietą "optymalną" 11.12.08, 17:57
                                        nic z tego..nic nie bede podrzucac!ja nie będe sie nikomu
                                        tłumaczyć ..niemam naweet skanera.ja stosowałam juz tą diete kiedys
                                        i porzuciłam ja z powodu wyjazdów zagranicznych,wiec wróciłam do
                                        niej spowrotem i znam sie na niej,nie słucham czyjchs opinji na jej
                                        temat jak równierz nie skacze po innych forach i nie oglszam o
                                        cudach jakie ona dokonuje....dziele sie tylko tu na tym forum
                                        efektami z jej stosowania ale czynie to tylko dlatego ze sa osoby
                                        które chca i chetnie czytaja moje opisy.nie robie żadnych wykładów!!
                                        każdy sam musi szukac metod na życie !ja znalazlam juz i tak mi z
                                        tym dobrze jest.nie mam zadnego interesu rozgłaszac to po
                                        forach.pomyliłes sie .biorac mnie za kogoś innego.uwierz mi porosze!
                            • jeff01 Re: Ostrzeżenie przed dietą "optymalną" 10.12.08, 15:58
                              Zdrowia nie ocenia się na podstawie "ładnego wyglądu". Już pisałem, są już
                              dziesiątki badań nad dietami niskowęglowodanowymi, wszystkie potwierdzają, że na
                              dłuższą metę takie diety ruinują organizm - najpoważniejsze skutki uboczne to
                              osteoporoza, nowotwory i miażdżyca, których nie widać. Ten gość któremu od diety
                              opty połamały się kości (łącznie z kręgosłupem) też pewnie wyglądał zdrowo.

A jeśli komuś taka dieta służy (przechodzą objawy ze strony układu pokarmowego),
                              niech sobie przede wszystkim zrobi badania na celiakię, albo szuka, na który
                              pokarm miał alergię. Chyba, że chce sobie życie skrócić o 10 czy 20 lat, ale to
                              już jego wybór.
                              • christa61 Re: Ostrzeżenie przed dietą "optymalną" 10.12.08, 16:23
                                robilam rózne badania i do różnych specjalistow chodzilam ,różne
                                ksiazki kupowalam z medycyną naturalna i różne cuda swiata
                                stosowalam.....i efekty byly zerowe.poczytaj sobie moje
                                posty ,dowiesz sie w jakim byłam stanie !kompletna załamka...
                                nie nadawalam sie nawet ugotowac mojej rodzince obiadu,mąż musiał
                                gotować bo ja ledwo pikałam..i gdy teraz jestem w stanie wszystko
                                zrobić i jestem w pełni sil to dla mnie nie liczą sie opinie innych
                                ludzi co mysl a o tej diecie.dla mnie liczy sie fakt!..jestem prawie
                                zdrowa i to mnie uszczęsliwiło bo o to mi chodziło a nikt mi nie był
                                w stanie tego dać.mam to dzięki Kwasniewskiemu i za to mu osobiscie
                                podziękuje przy pierwszej lepszej okazji.
            • bodek_pasko Re: Ostrzeżenie przed dietą "optymalną" 04.03.17, 17:00
              Na milosc Boska, chlopie!
              Co ty tu piszesz!
              Czy ty sie piekla nie boisz!!!?
              Przeciez nie jest mozliwe, w dyletancki, a mocno manipulatywny sposob, zniweczyc nadzieje chorych ludzi, ktorzy od lat, niepotrzebnie cierpiac i czesto tracac zdrowie i zycie nabijaja kase, nie potrafiacym ich wyleczac kurewskim szarlatanom, nazywajacych sie sami LEKARZAMI, i pbarbarzynskiej branzy farmaceutycznej!
              To ty jestes ich pierdolonym agentem i zaslugujesz, zeby ci strzelic w pysk, az sie obudzisz w rynsztoku!
              Istne KUREWSTWO, na co sie tutaj wysilasz, PIERDOLENCU!
              Wszystkie informacje dotyczace tego sposobu odzywiania sa dostepne ZA DARMO i kazdy, kto czuje sie tym zaczecony, MOZE sam sprobowac!
      • christa61 Re: Ostrzeżenie przed dietą "optymalną" 13.12.08, 15:47
        czytając posty jeffa oraz Richa doszłam do wniosku ze Rich podszyl
        sie pod Jeffa!!oj nieladnie tak sie podszywać..natomiast ja pod
        nikogo sie nie podszywam...!Jestem CHrista i nie mam żadnego
        interesu bronic diety Kwasniewskiego..ona broni sie sama we wlasnym
        srodowisku ludzi stosujacych ja.moja sasiadka juz dostrzegla poprawe
        mojego zdrowia i wcale nie musze nikomu o niej opowiadac,!ja moge
        zamilknąć na tym forum ale na dietce i tak pozostane.jesli ktoś
        sobie życzy abym stad sie zmyla ,to zrobie to od zaraz,ale
        ostrzegam,BEDZIECIE ZA MNĄ TĘKNIC!!he he.
            • anyx27 Ostrzegam przed Jeffem!!! 17.12.08, 18:49
              Ten facet krazy po wszystkich mozliwych forach i neguje, co sie da.
              nie jest lekarzem, nie bardzo ma pojecie, o czym mowi, a wszystkie
              fora wysmiewa i nazywa sektami. byk juz usuwany z wielu forow. nie
              nalezy sie nim przejmowac, a anwet trzeba ignorowac.
              • jeff01 Re: Ostrzegam przed Jeffem!!! 18.12.08, 23:43
                O, wypraszam sobie.

Zostałem usunięty z 2 forów - jedno to "borelioza", którym to forum zresztą
                interesuje się już prokuratura z powodu łamania prawa, m.in. wyznaczanie
                "pacjentom" dawek ciężkich antybiotyków przez internet przez nie-lekarzy (za
                wytknięcie zresztą tego łamania prawa zostałem usunięty), drugie to forum
                tarczyca, gdzie też 2 kury domowe udają, że są mądrzejsze od lekarzy i same
                wyznaczają "pacjentom" dawki leków przez internet, co może człowieka który
                takiej kurze domowej uwierzy po prostu zabić - losowe zażywanie hormonów
                tarczycy to nie żarty. Założę się, że te "ostrzeżenia" płyną albo od jednej z
                kur domowych "leczących" pacjentów z chorobami tarczycy, albo od "mądrzejszej od
                lekarzy" z forum borelioza, gdzie każdemu komu w kościach strzyka poleca się
                roczną terapię antybiotykową.

Jak widać, na forum "candida" nic nikomu nie wytykam ani nie "neguję", jako że
                wiem iż grzybice, a już szczególnie infekcje grzybami pleśniowymi to coś, z czym
                sporo polskich lekarzy nie potrafi sobie radzić. Co więcej, dieta "przeciw
                candida" jest całkiem przy okazji całkiem zdrową dietą, po której pacjentowi
                stan zdrowia poprawi się nawet jeśli diagnoza była błędna. Ostrzegam jedynie
                przed naciągaczami opty, którzy pewnie zaraz zlecą się gromadnie i podadzą ze 20
                przykładów wyleczenia u siebie kandydozy dietą opty (ale jakoś przypadkiem żaden
                optymalny nie będzie miał skanera pod ręką żeby pokazać badania...)

Z przyjemnością stwierdzam, że "mądrzejsi od lekarzy" aż tak mnie zapamiętali smile
                Hej, a co powiecie prokuratorowi gdy zapuka do waszych drzwi? Mi nie chce się
                specjalnie biegać i załatwiać takie sprawy, zresztą wyjeżdżam niedługo z kraju i
                nie miałbym nawet jak pilnować sprawy w sądzie, ale na forum "borelioza mirror"
                można sobie poczytać wypowiedzi kilkunastu osób, które miały - i pewnie mają -
                wielką ochotę podać Artura i kilkanaście innych osób z forum "borelioza" do
                prokuratury. Kilka z tego co wiem złożyło doniesienie o popełnieniu
                przestępstwa, niejaki pionek1 nawet opisał to na forum...

Cieszcie się internetowym "ostrzeganiem" i "leczeniem", bo w więzieniu mogą wam
                nie podłączyć internetu.
                  • christa61 Re: ps. trafiłem :) 19.12.08, 10:20
                    nikt tu sie nie bawi w lekarzy....!tu jest tylko wymiana doswiadczen
                    i efektów leczenia candidy. C o ma piernik do wiatraka!prokuratura
                    no cóż takiego ,bo padne ze smiechu....!niech sie lepiej zajmma
                    lekarzami łapówkarzami a nie nos wsadzac na forum..ci biedacy chorzy
                    chociarz tyle dobrego mają ze choc troche na forum moga
                    ponarzekać ,użlic sie i w ogóle...dzięki że chociarz to
                    istnieje,inaczej to zlamka..a tu taki Jeff będzie postrach sial.
                    Wiesz co ci powiem Jeff ! był super spokoj na naszym forum gdy
                    ciebie tu nie bylo!!wierz mi prosze!
                    • christa61 Re: ps. trafiłem :) 19.12.08, 10:29
                      aha..dodam jeszcze ,apropo diety optymalnej.wcale nie powoduje
                      żadnych cudów..ja jestem na niej już prawie dwa miesiące i nadal
                      walcze z tymi cholernymi zatokami.nadal mi sie flegmi.Nie rezygnuje
                      narazie z tej diety bo powiem ci ze przynajmniej jestem teraz
                      mocniejsza i lepiej funkcjonuje.czyli jak widać nie opowiadam
                      jakichś niestworzonych rzeczy ,jesli nie pomaga to mowię wprost ze
                      mi nie pomaga i nie mam zamiaru cyganić.jeżeli nastąpi poprawa to
                      tez napisze dla poinformowania innych że mi pomogla dieta
                      optymalna.Poki co nadal walcze.szukam sposobu na grzyba!
                      znasz takie przysłowie?"jeżeli umiesz liczyć ,to licz na siebie"
                      bo nikt inny ci nie pomoże.

'
                      • anyx27 Jeff 19.12.08, 11:39
                        ciekawe, w ktorym miejscu na forum borelioza ktokolwiek zaleca komus
                        taka antybiotykoterapie. wrecz przeciwnie- jesli nie ma objawow,
                        zalecamy nie leczyc. a swieaz borelioze leczyc 6 tyg. do tego
                        obrazasz lekarzy, ktorzy lecza borelioze. kazdy z leczacych jest pod
                        opieka lekarzy i stosuje sie do ich zalecen. forum borelioza, jak i
                        forum candida, sluzy do wymiany doswiadczenm opracowan naukowych
                        itp, nikt nikogo nie zmusza do brania jakichkolwiek lekow. kazdy
                        jest odpowiedzialny za siebie. a to, ze jestem z forum borelioza, to
                        akurat na forum candida wiadomo, Ameryki nie odkryles. zajmij sie
                        soba, anjdz jaks babe, bo najwyrazniej brak ci tego i owego wink
                        • anyx27 Re: Jeff 19.12.08, 11:46
                          a skoro my wypisujemy leki (oczywiscie z falszywymi pieczatkami, na
                          kradzionych druczkach) i wciskamy je ludziom, ktorzy pod naszym
                          przymusem wykupuja je w aptekach i lykaja, to moze bylbys chetny na
                          jakies psychotropki? przydadza sie niewatpliwie.
                          • christa61 Re: Jeff 19.12.08, 11:59
                            a może Jeff jesteś jakimś doktorkiem,nieudacznikiem...?
                            specjalistą ,ktory na niczym sie nie zna?probujesz tutaj zabłysnąć?
                            Raczej ci sie to nie uda,juz sobie nabrechtałeś!wszyscy,wszędzie cie
                            ignorują pomimo twojej mądrosci,przykro mi...
                            • asaofetida Re: Jeff 19.12.08, 13:26
                              a jefff juz pamietam ...kiedys pyskowal na forum medycyna
                              naturalna...czepial sie wszystkiego co napisaalm...Sam poleca
                              jedynie picie oleju lnianego wg dr Budwig. Jest to wspaniala metoda
                              nie zaprzeczam ale oprocz tego jest cala gama metod i diet, ktore
                              tez pomagaja.
                              • jeff01 Re: Jeff 19.12.08, 15:44
                                Wypraszam sobie (po raz kolejny). Na forum medycyna naturalna jestem obecny bez
                                przerwy, jedyne przypadki w których ostro reaguję to przypadki okłamywania
                                ciężko chorych ludzi, czy to z chęci wyciągnięcia od nich kasy, czy ze zwykłej
                                głupoty bądź chęci popisania się swoją "wiedzą".

Czego jak czego, ale ohydnego żerowania na ludzkim nieszczęściu nie zamierzam
                                tolerować.
                        • jeff01 Re: Jeff 19.12.08, 15:41
                          Bardzo ciekawe rzeczy opowiadasz, ale...

...dla ludzi, którzy chcieliby poznać "obie strony medalu" dość pouczające może
                          być sklepanie w google "borelioza mirror" i poczytanie alternatywnych opinii
                          kilkudziesięciu byłych członków forum borelioza. Skoro aż tyle osób twierdzi, że
                          wasze forum to coś w rodzaju sekty, to coś tu chyba jest na rzeczy, nie sądzisz...?

Tylko tyle i aż tyle. Kończę temat, bo widzę że zamiast argumentów o diecie
                          optymalnej pojawiają się wycieczki personalne pod moim adresem. Jak przestaniesz
                          trollować i napiszesz coś w TEMACIE (coś o diecie opty i jej wpływie na
                          zdrowie), chętnie wrócę do wymiany zdań.
                            • anyx27 Re: Jeff 19.12.08, 15:49
                              a tak na marginesie, to na samej gorze forum bb, znajduje sie wpis:

Leczenie boreliozy jest niebezpieczne i może być przeprowadzone
                              wyłącznie pod ścisłym nadzorem lekarza.
                              Na forum można wymieniać swoje doświadczenia, ale wszelkie zmiany i
                              modyfikacje leczenia powinny być dokonane po dyskusji z własnym
                              lekarzem.

i to tyle za komentarz do twoich zarzutow.
                              • christa61 Re: Jeff 19.12.08, 19:42
                                hej Jeff..
                                niezle namieszaleś na forum
                                'optymalnych

hej jeff
                                nieżle namieszaleś na forum"optymalnych"

Macek10 .
                                juz cie rozszyfrowalam kim jesteś,ale jak widzisz Admin i inni z
                                tamtego forum,czy KRYSTYNA OPTY.nie jestes obalic ich argumentow na
                                temat zdrowego zywienia.cieniutki jestes...skaczesz z motyką na
                                słonce.
                                '

• jeff01 Re: Jeff to nie jeff01 20.12.08, 17:49
                                  Zwracam tylko uwagę, że NIE jestem tą samą osobą co niejaki (niejaka?) Jeff. Na
                                  fora optymalnych, kościoła Muna i inne fora grup sektopodobnych nie wchodzę z
                                  tej prostej zasady, że szkoda mi na to czasu.
                                  • luiza.anna6 Re: Jeff to nie jeff01 14.06.13, 14:51
                                    Witam,
                                    Podziwiam Cie Jeff za spokoj i cierpliwosc do tych ignorantow, ktorzy sami sie komromituja, wypisujac totalne glupoty, robiac błedy ortograficzne i piszac w sposob hmmm.. heh delikatnie mowiac z bardzo bardzo ograniczonym slownictwem. Podziwiam Cie bardzo, Twoje wypowiedzi są niezwykle ciekawe, potrafisz bardzo trafnie argumentowac swoją wypowiedź. Szacunek! Niektórym niestety jest za daleko do łba, no i niestety na da sie wbic nikomu piatej klepki, a szkoda.. Christa61 i antyx27 to plugawi padlinożercy, moge miec tylko nadzieję że kiedys zaplacą za to co robia!
    • kecajka123 Re: Ostrzeżenie przed dietą "optymalną" 08.10.13, 22:46
      jezeli chcesz pisac o dietach radze poglebic swoja wiedze z zakresu biochemi, biologi i fizyki,widac ze nie rozumiesz o czym piszesz, bardziej cie interasuja "agenci opty" niz sama dieta, czy wiesz ze zaden dietetyk nie umie w sposob przekonywujacy udowodnic twierdzenia ze czlowiek powinien pokrywac zapotrzebowani na energie jedzac weglowodany(wiecej) i tluszcze (mniej) , sproboj zapytac jakiegos znawce o to , a pozniej skonfrontoj to wiedza zawarta w podrecznikach biochemi i biologii recze ci ze sie mocno zdiwisz .
      pozdrawiam Kecajka.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka