Dodaj do ulubionych

Ciocia Kasia i ciocia Misia

06.10.11, 20:10
Teraz tak mi przyszło na myśl: czy one były siostrami? W książce chyba o tym nie jest nic wspomniane.
Obserwuj wątek
        • pi.asia Re: Ciocia Kasia i ciocia Misia 10.10.11, 19:26
          cytuję: "Ciocia Kasia to wdowa po kapitanie MacComber, pani Amazowa MacComber, a ciocia Misia to pani Lincolnowa MacLean, także wdowa. Wszyscy mówią o nich „ciocie”."
          Chyba więc siostry ale na 100% nie bliźniaczki, bo raz ciocia Kasia wspomniała o 66-ych urodzinach Misi, na co Misia zalała się łzami i szepnęła że to były 65-te urodziny. Bliźniaczka znałaby datę dokładnie. ;)
          • lilimeye Re: Ciocia Kasia i ciocia Misia 18.10.11, 23:42
            O ile sobie przypominam, nie było nic na temat pokrewieństwa miedzy ciociami. Mogły być siostrami, a równie dobrze mogły po prostu mieszkać razem tak jak np. Maryla i pani Linde.
            Tę kwestię chyba autorka pozostawiła wyobraźni czytelnika :)
      • miranna Re: Ciocia Kasia i ciocia Misia 23.10.13, 15:41
        Były siostrami :-) Jestem właśnie świeżo po kolejnym przeczytaniu całej "Ani" i dlatego łatwo mi było znaleźć odpowiedni fragment. Proszę bardzo :-)
        "Wdowy są bardzo miłe i z każdym dniem bardziej je lubię. Ciocia Kasia nie znosi powieści, ale powiedziała, że nie zamierza kontrolować, co ja czytam. Za to ciocia Misia uwielbia powieści. Przemyca je ukradkiem z biblioteki miejskiej i chowa w skrytce razem z kartami do pasjansa i innymi drobiazgami, których nie chce pokazać siostrze."
        A przy okazji witam wszystkie miłośniczki i miłośników LMM. Czytam forum już od lat i bardzo je lubię. Dowiedziałam się od was mnóstwa rzeczy. Ogromnie lubię książki L.M. Montgomery, odpoczywam przy nich. No i interesuje mnie bardzo sama autorka. Strasznie żałuję, że mój angielski jest strasznie kulawy i nie pozwala mi przeczytać biografii H. Rubio czy dzienników. Pozostaje mi tylko mieć nadzieję, że może kiedyś je przetłumaczą, no i czytać forum :-)
        • supervixen Re: Ciocia Kasia i ciocia Misia 23.10.13, 17:44
          Niestety, przytoczony fragment to (nad)interpretacja tłumacza, w oryginale nie ma tam nic o żadnej siostrze.

"She has a 'hidy-hole' where she keeps them... she smuggles them in from the town library... together with a pack of cards for solitaire and anything else she doesn't want Aunt Kate to see."

W całej książce nie pojawia się ani razu słowa siostra w odniesieniu do cioci Kasi i cioci Misi. Oczywiście, możliwe że to zostało zasygnalizowane w inny sposób, ale wprost taka informacja nie została podana.
    • cegehana Re: Ciocia Kasia i ciocia Misia 22.01.21, 17:27
      Moim zdaniem nie były, o czym świadczy informacja a propos historii Doroty Westcott i Jurka Morrowa. Jest tam mowa, że ciocia Kasia jest daleka krewna Doroty (tylko ona, a nie obie ciocie). Wiem, że top ma 10 lat 😀, ale niektóre książki się nie starzeją. Pozdrawiam
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka