Dodaj do ulubionych

Powrót Buby do rodzinnego domu

17.03.21, 22:41
Skąd taka decyzja Joanny, Joanny która już posmakowała wolności i życia na własną rękę? Czy powrót do matki i ciotki to lepsza opcja niż zostanie gdzieś pomocą domową? Zwłaszcza, ze teraz dopiero rodzinka może dać jej popalić za ten rok karnawału.
Obserwuj wątek
  • pi.asia Re: Powrót Buby do rodzinnego domu 25.03.21, 21:54
   Joanna nie miała innego wyjścia.
   Pamiętajmy, że w opinii całego klanu (a zapewne i większości mieszkańców) reputację miała doszczętnie zszarganą. Przecież opiekowała się Cesią, matką NIEŚLUBNEGO dziecka, w domu pijaka!
   A potem wyszła za mąż za hochsztaplera, mordercę, malwersanta Eddy'ego. Jego sprawki były doskonale znane i głośno komentowane - a że sam zadbał o to, by go uważano za złoczyńcę - tego przecież szanowany ogół nie wiedział.
   No i na koniec - Joanna ODESZŁA od męża. To ją totalnie dyskwalifikowało w oczach mieszkańców Deerwood. Nie dostałaby posady w żadnym, choćby odrobinę szanującym się domu.
  • marutax Re: Powrót Buby do rodzinnego domu 20.04.21, 20:55
   Joanna jest w stanie szoku. Całe jej wyzwolenie, małżeństwo, nowe życie - to wszystko miało korzenie w przeświadczeniu o rychłej śmierci. Kiedy ta podstawa zostaje usunięta Joannie po raz drugi wali się świat. Do tego dochodzi tożsamość Edwarda - gdyby nie okazał się dziedzicem milionera bohaterka może miałaby jakąś nadzieję, że wszystko się ułoży, ale świadomość, że wciągnęła w niechciane małżeństwo faceta, który kocha inną i może w każdej chwili wrócić na salony, niszczy jakąkolwiek myśl o wspólnej przyszłości. Powrót do punktu wyjścia to potwierdzenie jej klęski i symboliczne przekreślenie tego roku.
   Joanna wraca więc do domu, bo uważa, że do niczego się nie nadaje i zasługuje na to, co zgotują jej krewni. Jest na tyle podłamana, że nie ma siły czegokolwiek planować. Gdyby Edward się nie zjawił to po jakimś czasie mogłaby się otrząsnąć i zacząć myśleć w perspektywie lat, a nie miesięcy. Ale równie dobrze mogłaby skończyć z depresją, którą rodzina by tylko potęgowała.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka