Dodaj do ulubionych

spis ksiazek Montgomery

07.03.06, 21:36
DZiewczyny, czy ktoras z was bylaby tak mila i podala mi liste wszystkich
ksiazek LMM? wstyd sie przyznac, ale ja sie ciagle gubie, a jestem na etapie
kompletowania roznych ksiazek, ktore lubie a z jakich powodow nie mam. no i
wlasnie posanowilam uzupelnic ksiazki Lucy. Mam w domu tylko wszystkie anie,
emilki i blekitny zamek. Dzieki ;)
Obserwuj wątek
    • ab7777 Re: spis ksiazek Montgomery 07.03.06, 22:05
      Mogę Ci podac ,tylko,że mam dużo "starych"tytułów ks.więc może Cię to trochę
      zmylić :
      Pat ze Srebrnego Gaju
      IIcz.Pani na Srebrnym Gaju
      Dziewczę z sadu ,inny tytuł:Kilmeny
      Czarodziejski świat Marigold
      Janka z Latarniowego Wzgórza ( -Jana ze Wzgórza Latarni)
      Dzban Ciotki Becky ( lub Pajęczyna)
      Historynka ( lub Baśniowa dziewczynka )
      IICz.Złocista Droga ( lub hhhmmm coś z Gościńcem;))
      Błękitny Zamek

opowiadania ,które posiadam ( jest ich chyba więcej;))
      Zapach wiatru
      Panna młoda czeka
      Takie jak Ania
      Okruchy Światła
      W stronę miłości
      Biała Magia ( rewelacyjny jak dla mnie i niesamowity zbiór opowiadań)-na który
      poluje od lat

Znalazam gdzies wzmianke o nieznanej ks.Montgomery ale nie znam
      tytulu,pozdrawiam
    • aniazsk Re: spis ksiazek Montgomery 08.03.06, 17:31
      Ja spisałam sobie kiedyś taką listę z jakiejś książki o L.M.Montgomery, ale też
      nie jestem pewna, czy to wszystkie:
      Ania z Zielonego Wzgórza (Anne of Green Gable); rok pierwszego wydania 1908
      Ania z Avonlea (Anne of Avonlea);1909
      Kilmeny ze Starego Sadu (Kilmeny of the Orchard);1910
      Wakacje na starej farmie (The Story Girl); 1911
      Opowieści z Avonlea (Chronicles of Avonlea); 1912
      Złoty Gościniec (The Golden Road);1914
      Ania na uniwersytecie (Anne of the Island);1915
      Wymarzony dom Ani (Anne's House of Dreams); 1917
      Dolina Tęczy (Rainbow's Valley);1919
      Emilka z Księżycowego Nowiu (Emily of New moon); 1923
      Emilka szuka swojej gwiazdy (Emyly Climbs); 1925
      Błękitny Zamek (The Blue Castle); 1926
      Dorosłe życie Emilki (Emyly's Quest);1927
      Czary Marigold (Magiv for Marigold);1930
      Dzban ciotki Becky (A Tangled Web); 1932
      Pat ze Srebrnego Gaju (Pat of Silver Bush);1933
      Pani na Srebrnym Gaju (Mistress Pat);1935
      Ania z Szumiących Topoli (Anne of Ingleside_;1939
      Pożegnanie z Avonlea (Further Chronicles of Avonlea);1920,1953
      Nocny Stróż i inne wiersze (The Watchman and Other Poems);1916

Na pewno by ły jeszcze jakieś inne zbiory opowiadań.
    • narewa do ab7777... 22.04.06, 20:21
      dziś zauważyłam w Allegro Białą magię..chciałam licytować,ale przypomniałam
      sobie,że polujesz na to...więc kupuj...A zresztą ja za dwa tygodnie jadę do
      danatorium,więc narazie nic nie mogę zamawiać.Powodzenia życzę...
      • ab7777 Re: do ab7777... 22.04.06, 22:59
        Witam ,spokojnie możesz licytowac ,udało mi się ją zakupić w starym dworcowym
        przejściu więc naprawde nie ma problemu.A opowiadania są naprawdę niesamowite
        • madzialena16 Re: do ab7777... 25.06.06, 15:04
          W biografii Maud przeczytałam, że napisała ona 23 powieści. Mnie udało sie
          doliczyć (i przeczytać)20. Może je wymienię:
          Ania z Zielonego Wzgórza
          Ania z Avonlea
          Ania na uniwersytecie
          Ania z Szumiących Topoli
          Wymarzony dom Ani
          Ania ze Złotego Brzegu
          Dolina Tęczy
          Rilla ze Złotego Brzegu
          Emilka ze Srebrnego Nowiu
          Emilka dorasta
          Emilka szuka szczęścia
          Pat ze Srebrnego Gaju
          Pani na Srebrnym Gaju
          Jane z Lantern Hill
          Czarodziejski świat Marigold
          Historynka
          Złocista droga
          Dziewczę z sadu
          Błękitny zamek
          Dzban ciotki Becky

CZzy ktoś może zna tytuły brakujących trzech???
            • ab7777 Re: do ab7777... 28.06.06, 17:54
              Widzialam gdzies jeszcze tytuł :zrzadzenie losu ,to tez jest o jakiejs
              dziewczynce chyba ,sierocie ,w każdym razie jest to tez książka nie wydana
              chyba nigdy u nas.
                • laura-gomez Re: do ab7777... 09.02.07, 11:21
                  Anne of Green Gables – Ania z Zielonego wzgórza
                  1909 - Anne of Avonlea - "Ania z Avonlea"
                  1910 - Kilmeny of the Orchard - "Kilmeny ze starego sadu"
                  1911 - The Story Girl - "Historynka"
                  1912 - Chronicles of Avonlea - "Opowieści z Avonlea"
                  1913 - The Golden Road - "Złoty gościniec"
                  1915 - Anne of the Island - "Ania na Uniwersytecie"
                  1916 - The Watchman & Other Poems
                  1917 - Anne's House of Dreams - "Wymarzony dom Ani"
                  1919 - Rainbow Valley - "Dolina Tęczy"
                  1920 - Further Chronicles of Avonlea - "Pożegnanie z Avonlea"
                  1921 - Rilla of Ingleside - "Rilla ze Złotego Brzegu"
                  1923 - Emily of New Moon - "Emilka ze Srebrnego Nowiu"
                  1925 - Emily Climbs - "Emilka dojrzewa"
                  1926 - The Blue Castle - "Błękitny Zamek"
                  1927 - Emily's Quest - "Emilka na falach życia"
                  1929 - Magic for Marigold - "Czary Marigold"
                  1931 - A Tangled Web - "Dzban ciotki Becky"
                  1933 - Pat of Silver Bush - "Pat ze Srebrnego Gaju"
                  1934 - Courageous Women (with others)
                  1935 - Mistress Pat - "Pani na Srebrnym Gaju"
                  1936 - Anne of Windy Poplars - "Ania z Szumiących Topoli"
                  1937 - Jane of Lantern Hill - "Janka z Latarniowego Wzgórza"
                  1939 - Anne of Ingleside - "Ania ze Złotego Brzegu"
                  1974 - The Road to Yesterday

skopiowane z wikipedii
                    • feverish Re: do ab7777... 08.07.07, 15:38
                      pontecorvo napisała:

> A jak się ma rzecz z pamiętnikami LMM? Czy ukazały się w PL? Pod jakimi
                      > tytułami? Mam bardzo niepełne wiadomości na ten temat. Wiecie coś więcej?

wg biblionetki:
                      Krajobraz dzieciństwa: Pamiętniki (Montgomery Lucy Maud) [tom 1] *
                      Uwięziona dusza: Pamiętniki (Montgomery Lucy Maud) [tom 2] *
                      Chwile smutku, chwile szczęścia (1910-1916) (Montgomery Lucy Maud) [tom 3]
                      Godzina cieni (1916-1921) (Montgomery Lucy Maud) [tom 4]

Dwa piersze tomy można łatwo dostać w bibliotekach; dwa kolejne, które mnie
                      osobiście dużo bardziej by interesowały, są takie trochę wirtualne i mało kto
                      je widział.
                      • feverish Re: do ab7777... 08.07.07, 15:44
                        > Dwa piersze tomy można łatwo dostać w bibliotekach; dwa kolejne, które mnie
                        > osobiście dużo bardziej by interesowały, są takie trochę wirtualne i mało kto
                        > je widział.

EDIT: złe słowo. Wirtualne nie są, bo jakby były wirtualne, to bym sobie na
                        Gutenbergu przeczytała. Ale wydano je dopiero w 1985, więc prawa autorskie w
                        kwiecie wieku :/

Warto jeszcze dodać, że opublikowano też kolejne 20 lat dzienników LMM (z lat
                        1921 - 1942), ale na polski ich nie przetłumaczono. A że nawet tych
                        przetłumaczonych nie można w Polsce dostać, to już nie wymagam żeby te po
                        angielsku były ;)
                          • supervixen Re: 08.07.07, 23:11
                            pontecorvo, ja właśnie mam dwie pierwsze części i gorąco je polecam! Dla mnie
                            była to trudna lektura, emocjonalnie, zwłaszcza jeśli
                            chodzi o drugą część. Wcześniej jakoś tak chyba naiwnie podchodziłam do Maud,
                            wydawało mi się, że skoro pisała takie wesołe i optymistyczne powieści, to sama
                            musiała być taką osobą jak np. Ania. Dzięki pamiętnikom odkryłam inną Maud,
                            skłonną do depresji, miotaną namiętnościami. To nie było łatwe do
                            zaakceptowania, ale dzięki temu doceniam ją i jej wysiłek jeszcze bardziej, niż
                            kiedyś.
                            Ale aż strach pomyśleć, jak mroczne muszą być kolejne części, np w okresach
                            załamań jej męża.
                            • pontecorvo Re: 18.07.07, 11:30
                              Dziękuę supervixen za zachętę, myslałam podobnie naiwnie o LMM, sielskie
                              dzieciństwo itp. Doiero lektura tego forum, odwołanie do Zyciorysu na Pinezka.pl
                              pozwoliło na zweryfikowanie wcześniejszych wyobrażeń. Chętnie przeczytałabym
                              pamiętniki, popytam w pobliskiej bibliotece.
                              • miranna Re: 18.07.07, 15:48
                                Czy dobrze zrozumiałam? Dwa kolejne tomy pamiętników ukazały się po polsku? W 1985 roku? Naprawdę???? Czy to pewne? Tę informację z biblionetki czytałam, ale wydaje mi się, że to po prostu ktoś przetłumaczył tytuł angielskiego wydania i już. Szukałam wszędzie tych kolejnych tomów pamiętników i nikt nigdy o nich nie słyszał.Czy widziałyście je na własne oczy? BARDZO bym chciała je przeczytać!!
                                • mela54 Re: 18.07.07, 21:08
                                  Tak samo chciałabym je przeczytać, ale one chyba tylko MIAŁY być wydane i
                                  myślę, że masz rację miranno co to tych dwóch tomów. Mamy wszak anglistki na
                                  forum, może one przetłumaczą dla nas te tomy?!
                                  • feverish Re: 18.07.07, 21:53
                                    > Mamy wszak anglistki na
                                    > forum, może one przetłumaczą dla nas te tomy?!

jak uda Ci się dla mnie zdobyć oryginał do tłumaczenia, to ubijemy interes ;P
                                    Mówiąc zupełnie poważnie, gdyby dało się to w Polsce dostać, to już bym pewnie
                                    przeczytała. Niestety w zwykle niezawodnym Empiku można dostać li i jedynie
                                    pozycję "The Selected Journals of L. M. Montgomery: Volume V: 1935-1942" za
                                    skromne 128.99zł ( www.empik.com/search.jsp?
                                    query=Montgomery+journals¤tCategory=1&wyszukajW=2&searchForeign=on&searchL
                                    anguage= ).

natomiast co do wydania polskiego, to też mam wrażenie że tylko miały być
                                    wydane, ale coś nie wyszło. Ja widziałam, i owszem, ich strony tytułowe na
                                    końcu innych książek Naszej Księgarni bodaj, i przypuszczam że stąd się wzięły
                                    tytuły na Biblionetce...

w 1985 roku wydano pierwszy tom pamiętników LMM za oceanem - czyli w 2035
                                    możemy się tego spodziewać na Gutenbergu. To dopiero są perspektywy ;))
                                    • supervixen Re: 22.07.07, 22:10
                                      A co gorsza, te nasze dwa tomy to wcale nie są dwa tomy, tylko jeden:/
                                      Oryginalny pierwszy tom "selected journals" został u nas rozbity na dwie
                                      części... Więc jesteśmy jeszcze bardziej do tyłu niż mogłoby się wydawać:/ Jest
                                      jakaś nikła nadzieja, że w przyszłym, jubileuszowym roku, może jakoś
                                      wydawnictwo postara się odnowić zainteresowanie LMM, ale wiadomo, nadzieja
                                      matka głupich:)
                                      • mela54 Re: 23.07.07, 12:35
                                        Słuchajcie, może zrobimy jakiś monitoring do wydawnicw? Przecież zależy im
                                        chyba na wydawaniu tego, co ludzie chcą czytać?
                                        • supervixen Re: 23.07.07, 19:30
                                          Tylko chyba tych zainteresowanych LMM jest coraz mniej:/ Ale może to wynika z
                                          braku reklamy po prostu...

W każdym razie, ja chętnie paru rzeczy dowiedziałabym się od wydawnictw:D
                                          Przyznam, że jestem tradycjonalistką i najbardziej mnie ciekawi, jak wygląda
                                          sprawa Ani i innych książek LMM w Naszej Księgarni. Czemu od tak dawna nie były
                                          wznawiane? Czyżby NK nie miało już do nich praw (lub do tłumaczeń). NK robi
                                          czasem czytelnikom miłe niespodzianki - np kolekcjonerskie wydanie Dzieci z
                                          Bullerbyn lub Muminków w starych szatach graficznych. Wydają też takie
                                          prahistorie jak Misia Uszatka i Pyzę na polskih dróżkach, czemu LMM została
                                          zaniedbana?:/
                                          • ab7777 Re: 25.07.07, 18:19
                                            nie jestem pewna ale gdzieś obiło mi się o uczy ,ze Nasza Ksiegarnia została
                                            zlikwidowana .Szkoda bo praktycznie wszystkie ksiazki z cyklu o LMM posiadam z
                                            tego wydawnictwa właśnie.
                                            • supervixen Re: 25.07.07, 18:58
                                              A nie, to musiałaś jakąś plotkę usłyszeć, bo NK wciąż istnieje. Ciągle dostajeę
                                              od nich jakieś newslettery, więc coś tam się u nich dzieje:)

Wciąż mają w ofercie swoje sztandarowe pozycje jak Mikołajki, Muminki, książki
                                              Astrid Lindgren, plus różne nowe serie... Ale Ani nie uświadczysz i to mnie
                                              właśnie zastanawia...
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka