Dodaj do ulubionych

etyka jurystow

05.10.10, 01:45
czolowka pierwszej strony gazeta.pl

"Prawnicy nie chcą bronić handlarzy szkodliwymi dopalaczami. Wręcz chwalą rząd za działanie choć oceniają, że jedzie po bandzie. Dlaczego? Adwokaci tłumaczą, że sami mają dzieci, które mogą być ofiarami dotąd legalnych substancji wywołujących niemal identyczne efekty jak narkotyki"
www.emetro.pl/emetro/1,85648,8464936,Adwokaci_nie_chca_bronic_dopalaczy.html
jesli lekarz w sytuacji nienaglacej odmawia podjecia leczenia - zostaje przez publike nieomal zlinczowany
w dodatku nie ma mozliwosci definitywnej odmowy - warunkiem jest wskazanie alternatywnego uslugodawcy
tu odmowa podjecia sprawy (podobno sklepy dzialaja legalnie i akcja rzadu jest na granicy prawa, jesli nie bezprawna - a co jesli pis wygra kolejne wybory i postanowi z dnia na dzien zamknac fermy drobiu, bo sie zle kojarza?) wynika jedynie z prawnikow rzekomej moralnej odrazy jaka budzi dzialalnosc ich niedoszlych klientow

lekarzowi wolno odmowic leczenia bo nie lubi pacjenta? bo pacjent jest przestepca? czy lekarz moze odeslac z niczym na przyklad pedofila, bo zagraza lekarskim dzieciom (pewnie bardziej niz handlarz dopalaczami)?
lekarz nie moze, prawnik moze?
Obserwuj wątek
   • claratrueba Re: etyka jurystow 05.10.10, 06:40
    Na podstawie kilku wypowiedzi adwokatów gazeta robi sobie newsa. Ci panowie nie chca, OK, ich prawo. Uzasdnienie, że ze wzgl. na dzieci maja emocjonalny stos. do sprawy co uniemozliwiałoby im skuteczna obronę Rada może kupić. Z tego powodu kobiety nie bronią gwałcicieli prawie nigdy. Ale na moje oko na tych kilku panów odmawiających przypada kilkuset panów i pań, którym wisi czym klient handlował. Z powodów: 1. prawo do obrony sprawiedliwego prcesu jest podst. prawem człowieka (każdego nie tylko fajnego), 2. kasa, 3. sprawa wygrana o ile nie sprzedawał nieletnim.
  • oby.watel Re: etyka jurystow 05.10.10, 08:27
   Z danych krajowego konsultanta ds. toksykologii wynika bowiem, że tylko w tym roku na osiem oddziałów toksykologicznych w szpitalach na odtrucie po spożyciu dopalaczy trafiło ok. 300 osób, głównie młodzi.

   A jak wyglądają statystyki dotyczące alkoholu?

   Szesnastolatek i dwóch starszych o rok kompanów urządzili sobie popijawę w niedzielę. Najmłodszy jednak zaniemógł i ostatecznie wylądował w szpitalu. - Był w takim stanie, że lekarze początkowo podejrzewali, że zatruł się jakimiś skażonym alkoholem - opisują funkcjonariusze. - Na szczęście szybko okazało się, że tylko przedawkował.

   Jakoś nie widać aktywności rządu pod sklepami monopolowymi.

   Czteroosobowa rodzina spod Dębicy i 5-letni chłopiec, sąsiad rodziny, trafili do dwóch szpitali w Krakowie. Wszyscy zjedli muchomora sromotnikowego.

   Trzeba rozważyć, czy zdelegalizować lasy, czy raczej gajowego uczynić odpowiedzialnym za zatrucia. Logika dokładnie ta sama jak w przypadku dopalaczy. Ktoś tego muchomora w końcu tam posadził.

   Kolejny upalny weekend i znów tragiczna seria utonięć. Pięciu mężczyzn utopiło się w sobotę i niedzielę w jeziorach Warmii i Mazur. Podczas tegorocznych wakacji utonęło 27 osób.

   "My, wdzięczne dzieci polskie składamy wyrazy najwyższego uznania i podziękowania panu Premierowi i pani Minister Zdrowia za wszystkich wykastrowanych pedofilów, którzy już nas nie krzywdzą."
  • andnow2 Drogi Extorrisie, 05.10.10, 20:41
   extorris napisał:

   > ...
   > lekarzowi wolno odmowic leczenia bo nie lubi pacjenta? bo pacjent jest przestep
   > ca? czy lekarz moze odeslac z niczym na przyklad pedofila, bo zagraza lekarskim
   > dzieciom (pewnie bardziej niz handlarz dopalaczami)?
   > lekarz nie moze, prawnik moze?


   również i adwokatowi nie wolno odmówić obrony przestępcy tylko dlatego, że jest przestępcą.

   Z prawnikami jest jednak nieco inaczej, niż z lekarzami, choćby z powodu niedopuszczalności konfliktu interesów.

   Lekarz nie ma takiego problemu. Jeśli przyjeżdża sam jeden do wypadku, w którym jest dwóch rannych: sprawca kolizji i ofiara kolizji, brak przeciwskazań, by lekarz udzielił pomocy medycznej obu rannym. Natomiast prawnikowi, z uwagi na konflikt interesów nie wolno doradzać zarówno sprawcy kolizji, jak i jego ofierze.

   Analogicznie rzecz ma się z handlarzami dopalaczami i ich klientami. Jeśli prawnik doradza klientowi handlarza, to z powodu konfliktu interesów, nie może doradzać handlarzowi.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka