Dodaj do ulubionych

kiedy to sie rozleci?

11.10.10, 20:28
kiedy pudru zabraknie?
Obserwuj wątek
   • igor14141 Re: kiedy to sie rozleci? 11.10.10, 23:18
    practicant napisał:

    > Nie rozleci sie,zobaczysz.Heh,ostatni gasi swiatlo.I cholera,cieszy mnie to:

    Nie ciesz sie na zapas. Fanów NFZ zostało jeszcze bardzo dużo!

    A moze poczekamy na was i wy wprowadzicie nowe i skuteczne reformy.
    Wszystko przed wami.
   • claratrueba Re: kiedy to sie rozleci? 12.10.10, 05:30
    A moze poczekamy na was i wy wprowadzicie nowe i skuteczne reformy.
    Wszystko przed wami.

    Rozumiem, że to do lekarzy. Tylko zupełnie nie rozumiem dlaczego 1. mieliby to robić, 2. skąd mieliby mieć wiedzę, jak to zrobić. Chyba zasugerowałeś się, że skoro od lat ministrami sa lekarze (wyj. p. Cegielska wcześniej prezydent Gdyni) to oznacza, że lekarz "sa od tego". Inzynierowie-projektanci Porsche, choćby najwytniejsi nie zajmują się zarządzaniem, podobnie najwięsze mózgi chemiczne nie prowadzą koncernów farmaceutycznych. To, że ktoś umie leczyć ludzi nie oznacza, że zna się na finansach, podobnie nie musi inzynier. Studiowanie ani medycyny, ani żadnego innego kierunku poza ekonomią i zarządzaniem nie daje takiej wiedzy.
    Co pojęli Putin i Miedwiediew czyniąc ministrem zdrowia człowieka, który uratował bank centralny Rosji.
    • oby.watel Re: kiedy to sie rozleci? 12.10.10, 11:17
     Na czele resortu zdrowia musi stać ktoś, kto zadba o interesy środowiska. Dlatego na czele resortu rolnictwa nie stoi ekonom, tylko rolnik. Podobnie jest ze służbą zdrowia - na czele musi stać lekarz, a nie pacjent. A dzięki temu, że na czele resortu stoi kolega po fachu środowisko może drzeć szaty i jęczeć, że dzieje mu się krzywda, choć nic się nie dzieje, bo reform nawet przez najlepsze teleskopy nie da się dostrzec. Z drugiej strony jak już kolega po fachu wprowadzi jakieś reformy, to prędzej pacjenci pozdychają, niż lekarzom włos z głowy spadnie.
    • aelithe Re: kiedy to sie rozleci? 12.10.10, 14:35
     claro niekoniecznie - minister zdrowia to stanowisko polityczne, więc może być nim każdy
     większe znaczenia ma kwalifikacja szczebla wykonawczego

     reforma ochrony zdrowia wymagałaby znacznej odwagi cywilnej rządu

     po doświadczeniach AWS raczej nie ma odważnych

     generalnie zmiana funkcjonowania ochrony zdrowia to przede wszystkim zmiana zasad finansowania - obecnie są samobójstwem finansowym państwa w świetle przepisów EU.

     Czy lekarz nie może być?? Moim zdaniem może - z tym, że musi to być osoba rozumiejąca zasady zdrowia publicznego. Jest jednak różnica między relacją lekarz -pacjent , która ma zapewnić najlepsze dostępne leczenia. A zachowaniem provider-zbiorowość pacjentów. W tym przypadku celem nie jest zapewnienie najlepszego możliwego leczenia pojedynczemu pacjentowi; ale zapewnienie jak najlepszego efektu zdrowotnego z posiadanych środków finansowych. Niestosowanie tej zasady w Polsce prowadzi do postępującej degradacji bazy materialnej i osobowej ochrony zdrowia w RP.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka