Dodaj do ulubionych

"Opłata prądowa" w szpitalu

07.11.10, 17:52

Czy szpital może pobierać od pacjentów taką opłatę np. za korzystanie z ełasnego czajnika elektrycznego, laptopa itp.? Czy są jakieś przepisy prawa, które pozwalają szpitalom na takie działania?
Obserwuj wątek
    • gotrek_live Re: "Opłata prądowa" w szpitalu 07.11.10, 18:06
      Zamierzam ladowac laptopa i gotowac wode na kawe,herbate i zupki chinskie w twoim mieszkaniu przez najblizszy tydzien. Nie zamierzam tez placic za zuzyta energie elektryczna.
      Na podstawie jakich "przepisow prawa" mi tego zabronisz?
      • smutnami Re: "Opłata prądowa" w szpitalu 07.11.10, 20:01
        Jakbym wiedziała jak to "działa" to bym nie pytała. Zdziwił mnie jednak fakt, że szpital, w którym byłam dzisiaj odwiedzić ciotkę pobiera takie opłaty i tak się wspólnie zastanawiałyśmy czy to nie jest bezprawne....
        • cccykoria Re: "Opłata prądowa" w szpitalu 08.11.10, 09:07
          smutnami napisała:

> Jakbym wiedziała jak to "działa" to bym nie pytała. Zdziwił mnie jednak fakt, ż
          > e szpital, w którym byłam dzisiaj odwiedzić ciotkę pobiera takie opłaty i tak s
          > ię wspólnie zastanawiałyśmy czy to nie jest bezprawne....

Chcesz się przekonać? niech ciocia prosi o r-nek z wyszczególnieniem za co..
          Nie będzie r-nku, to wiadomo...

Nie spotkałam się również z taką "sytuacja":)
      • oby.watel Re: "Opłata prądowa" w szpitalu 07.11.10, 21:34
        gotrek_live napisał:

> Zamierzam ladowac laptopa i gotowac wode na kawe,herbate i zupki chinskie w two
        > im mieszkaniu przez najblizszy tydzien. Nie zamierzam tez placic za zuzyta ene
        > rgie elektryczna.

A w jakim charakterze masz zamiar przebywać w moim mieszkaniu przez najbliższy tydzień? Zaprosił Cie ktoś, czy się włamiesz?

> Na podstawie jakich "przepisow prawa" mi tego zabronisz?

Na podstawie art. 193 Kodeksu Karnego.
        • cccykoria Re: "Opłata prądowa" w szpitalu 08.11.10, 09:17
          oby.watel napisał:

> gotrek_live napisał:
          >
          > > Zamierzam ladowac laptopa i gotowac wode na kawe,herbate i zupki chinskie
          > w two
          > > im mieszkaniu przez najblizszy tydzien. Nie zamierzam tez placic za zuzyt
          > a ene
          > > rgie elektryczna.
          >
          > A w jakim charakterze masz zamiar przebywać w moim mieszkaniu przez najbliższy
          > tydzień? Zaprosił Cie ktoś, czy się włamiesz?
          >
          > > Na podstawie jakich "przepisow prawa" mi tego zabronisz?
          >
          > Na podstawie art. 193 Kodeksu Karnego.
          >

No właśnie:) ciekawi mnie odp gotrka:)

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka