Dodaj do ulubionych

Kopacz uderzyła w Owsiaka

16.01.12, 08:39
"Rzeczpospolita": Ustawa refundacyjna zakazuje szpitalom przyjmować darowizny. Dlatego mogą nie trafić tam pompy insulinowe od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Obserwuj wątek
  • snajper55 Re: Kopacz uderzyła w Owsiaka 18.01.12, 12:04
   kiemlicz88 napisał:

   > "Rzeczpospolita": Ustawa refundacyjna zakazuje szpitalom przyjmować darowizny.
   > Dlatego mogą nie trafić tam pompy insulinowe od Wielkiej Orkiestry Świątecznej
   > Pomocy.

   A któryż to zapis ustawy tego zabrania??? Może ktoś zacytować?

   S.
   • oby.watel Re: Kopacz uderzyła w Owsiaka 18.01.12, 12:58
    Art. 49.
    ...
    3. Zakazane jest stosowanie jakichkolwiek form zachęty odnoszących się do leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego lub wyrobów medycznych podlegających refundacji ze środków publicznych, w szczególności kierowanych do świadczeniobiorców, przedsiębiorców oraz ich pracowników lub osób uprawnionych, w tym sprzedaży uwarunkowanej, upustów, rabatów, bonifikat, pakietów i uczestnictwa w programach lojalnościowych, darowizn, nagród, prezentów, upominków, wycieczek, loterii, losowań, wszelkich form użyczeń, transakcji wiązanych, ułatwień, zakupów lub usług sponsorowanych, wszelkiego rodzaju talonów, bonów oraz innych niewymienionych z nazwy korzyści.


    Może oczywiście wyjść premier i oznajmić, że jest przeciwny karaniu szpitali za przyjmowanie darów od WOŚP. Czyli za łamaniem prawa, którego wprowadzenia pilnował zarządzając dyscyplinę przy głosowaniu. Ale NFZ może uznać - zgodnie z ustawą i logiką - że skoro placówka dostała za darmo sprzęt, który musiałaby i tak kupić i zań zapłacić, to może po prostu zapłacić karę za "nielegalne przyjęcie darowizny".
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka