Dodaj do ulubionych

Byłam operowana czy nie? Nie wiem sama....

16.04.18, 19:40
Mam pytanie. 3 miesiące temu miałam operacje usunięcia pęcherzyka żółciowego. Operacja planowana. Czekałam na nia 6 miesięcy i miałam już dość duże dolegliwości z tego powodu.

Po operacji byłam na długim zwolnieniu. Miałam biegunki, bóle brzucha i dopiero po dłuższym czasie poczułam się lepiej. Byłam leczona przez gastrologa, który miał mój wypis ze szpitala i cała moja dokumentacje.

Jakie było moje zdziwienie gdy w zeszłym tygodniu, na komisji lekarskiej aby moc wrócić do pracy, lekarz powiedział, ze miałam operacje przepukliny brzusznej z uczuciem siatki.

Myślałam, ze się pomylił ale on na wypisie ze szpitala pokazał mi napisane w języku lekarskim zdanie, ze miałam usuwana przepuklinę. I po wpisaniu do google jest wyjaśnienie ze miałam usuwana przepuklinę.

Jest to o tyle dziwne, ze nigdy nie miałam przepukliny. Po operacji nie miałam żadnych dolegliwości bólowych jakie mogłabym miesc z powodu operacji przepukliny, żaden lekarz podczas obchodu nie zawiadomił mnie ze miałam jakaś dodatkowa operacje.

Czas mojej operacji wynosił tyle ile innych pan na sali, jak by wyszło ze mam przepuklinę czy lekarze na szybko by zorganizowali droga siatkę do leczenia przepukliny? Na USG żadna siatka nie wyjdzie, w szpitalu mówią ze wypis jest dobry. A ja nie wiem czy miałam operacje przepukliny czy nie? Wyglada mi to na jakiś przekręt szpitala, nie wiem co o tym myśleć.

Mój wypis ze szpitala jest niejednoznaczny. Nie wynika z niego ze miałam dwie operacje. Czytałam wypis i nie wzbudził moich podejrzeń

...Chora przyjęta do szpitala z powodu kamicy pęcherzyka żółciowego celem leczenia szpitalnego. U chorej wykonano hernioplastyke s. Lichtensteina. Zabieg operacyjny niepowiklany.

To wszystko...myślami ze hernioplasttyka to to usunięcie pęcherzyka...
Obserwuj wątek
  • snajper55 Re: Byłam operowana czy nie? Nie wiem sama.... 16.04.18, 20:21
   mezowianka33 napisał(a):

   > ...Chora przyjęta do szpitala z powodu kamicy pęcherzyka żółciowego celem lecze
   > nia szpitalnego. U chorej wykonano hernioplastyke s. Lichtensteina. Zabieg oper
   > acyjny niepowiklany.

   Najlepiej jakbyś porozmawiała z lekarzem, który się tobą opiekował w szpitalu. Nie o wypisie, tylko o operacji.

   Laicy na forum mogą tylko gdybać. Może to przepuklina była powodem kłopotów z woreczkiem i dlatego nie usunięto go tylko wyleczono przepuklinę?

   S.
   • mezowianka33 Re: Byłam operowana czy nie? Nie wiem sama.... 16.04.18, 20:44
    Woreczek usunięty, dostałam wynik badania histopatologicznego. Dostałam woreczek i kamień z niego. Tez się zastanawiałam czy był usunięty ale mam wynik badania.
    Mam tez tylko 3 nacięcia jak do usunięcia pecherzyka żółciowego metoda laparoskopową.
    Żadnych boli po operacji nie miałam. Tylko w miejscu gdzie był pęcherzyk no i te blizny.
    Chodzi mi o to czy lekarze mogą zrobić mi zabieg extra podczas zaplanowanego zabiegu? Nie musza pytać o zgodę? Nie powinni mnie podczas obchodu poinformować o tym co zrobili?
    Byłam w szpitalu 3bdni po operacji i nikt mi nic nie powiedział. A przecież to istotna informacja. Nawet gdzie, w którym miejscu była ta przepuklina.
    Od lekarza nic się nie dowiem. Co jest na wypisie to było. Siatki tej do operacji przepukliny nie będzie widać na USG, pytałam się dwóch lekarzy od USG czy będzie widoczne czy miałam operacje czy nie.
    Przed sama operacja miałam z 5 razy robione USG u różnych lekarzy bo mam tez kamienie nerkowe i nikt nie zwrócił uwagi na przepuklinę...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka