Dodaj do ulubionych

Pielęgniarki odmówiły zrobienia zastrzyku

04.12.21, 11:50
Wczoraj popołudniu udałam się do swojej przychodni rejonowej w celu zrobienia córce zleconego przez lekarza zastrzyku. Zlecenie wystawił nasz lekarz prywatny - doktor neurologii, ale świadomi faktu, że zlecenie prywatne może nie zostać zrealizowane, udaliśmy się do naszej pani pediatry, która wystawiła drugie zlecenie, wszystko w nim dokładnie wypisując. Jednak wczoraj na miejscu dwie pielęgniarki odmówiły nam podania zastrzyku ze względu na... fakt, że nie znały leku, który należy podać. Wszystko wyjaśniłam, miałam ze sobą całą dokumentację dziecka, jednak panie stwierdziły, że one nie zaryzykują - dodam, że chodziło o iniekcje domięśniową, a córka brała już wcześniej ten sam lek dwukrotnie. Gdy poprosiłam o wyjaśnienie, dlaczego odmawia mi się wykonania najprostszego zabiegu, jaki może wykonać pielęgniarka, panie na mnie nakrzyczały, że jestem nieodpowiedzialną matką i chcę ryzykować zdrowiem dziecka. Nie zamierzam odpuścić takiego chamstwa i mam zamiar zgłosić to gdzieś wyżej. Gdzie powinnam udać się w pierwszej kolejności? Do kierownika przychodni czy od razu do NFZ?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka