Dodaj do ulubionych

Potrzebuję POMOCY!

21.04.08, 18:53
Mam 19 lat. Razem z chłopakiem wychowujemy synka. Mieszkamy razem. Mój chłopak pracuje a ja wychowuje naszego synka i uczę się zaocznie. Gdy skończyłam 18 lat z tego co mi wiadomo ubezpieczenie mojej mamy przestało Nas obejmować. Mój chłopak nie moze do ubezpieczenia dodać naszego synka bo mały nie ma jego nazwiska (z powodu pomyłki urzędniczki podczas nadawania nazwiska Kacperkowi). Tydzień temu zarejestrowałam się jako osoba bezrobotna w urzędzie pracy. Następnie dostałam ofertę pracy na stażu. Odrzuciłam propozycję ponieważ nie mogę iść do pracy. W odmowie napisałam że wychowuję synka i nie mogę zapewnić mu innej opieki. Dziś dostałam wiadomość że nie jestem już zarejestrowana jako bezrobotna czyli ubezpieczenie również straciłam. Kacperek w tym tygodniu leżał w szpitalu. Za tydzień mamy planowany zabieg. Legitymacji nie zdążyłam wyrobić i musze ją donieść do szpitala. Nie wiem co mam robić. Czy teraz będę musiała płacić za Jego pobyt w szpitalu? Decyzję odebrałam dopiero po wyjściu ze szpitala. Pojęcia nie mialam że już nie mam ubezpieczenia. Co mam robić w związku z ubezpieczeniem? Czy skoro nie mogę być zarejestrowana w UP to nie będę nigdzie ubezpieczona? Czy jest jakiś sposób dogadania się w UP? Mam napisać odwołanie ale nawet jesli nie zostane skreslona to przy następnej propozycji pracy i po jej odrzuceniu znów zostanę skreślona? Co mam robić..?
Obserwuj wątek
    • nurek99 Re: Potrzebuję POMOCY! 21.04.08, 19:59
      Myślę, że jeżeli uczysz się, powinnaś być ubezpieczona przez swoich
      rodziców do 26 roku życia. Poza tym chłopk moze ubezpieczyć dziecko
      (w końcu nie musi mieć jego nazwiska, jeżeli jest jego dzieckiem).
      Ale jeśli to nie działa, to każde dziecko w Polsce jest
      ubezpieczone. Npisz więc podanie do szpitala opisujące sytuację.
    • snajper55 Re: Potrzebuję POMOCY! 22.04.08, 01:46
      pausiaa napisała:

      > Mam 19 lat. Razem z chłopakiem wychowujemy synka. Mieszkamy razem. > Mój
      chłopak pracuje a ja wychowuje naszego synka i uczę się
      > zaocznie. Gdy skończyłam 18 lat z tego co mi wiadomo ubezpieczenie
      > mojej mamy przestało Nas obejmować.

      Ciebie i Twoje dziecko (jeśli było zgłoszone przez Twoją mamę) nie przestało
      obejmować. Każda osoba może zgłosić do ubezpieczenia zdrowotnego członka
      rodziny, którym jest na przykład dziecko czy wnuk "do ukończenia przez nie 18
      lat, a jeżeli kształci się dalej - do ukończenia 26 lat". Ty się kształcisz a
      jej wnuczek nie skończył jeszcze 18 lat. :)

      Podstawa: Art. 3.2 ustawy z dnia z dnia 27.08. 2004 r. o świadczeniach opieki
      zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. (Dz. U. nr 210 poz. 2135 z
      późn. zm.)
      www.infor.pl/dziennik-ustaw,rok,2004,nr,210/poz,2135,ujednolicony.html

      > Co mam robić..?

      Idź do oddziału ZUS Twojej mamy i sprawdź, czy jesteś Ty i Twój syn zgłoszeni
      przez mamę do ubezpieczenia zdrowotnego. Jeśli jesteście, weź odpowiednie
      zaświadczenie. Jeśli nie jesteście (któreś z Was nie jest), to niech mama Was
      (tę osobę) zgłosi do ubezpieczenia. Zaświadczenie przysyłają pocztą. Musicie
      mieć dokumenty wykazujące pokrewieństwo.

      Powodzenia. :)

      S.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka