Dodaj do ulubionych

Problem z RGB Scart oraz dvi-hdmi (PS3)

10.08.11, 20:38
Dobry wieczór polygamowicze,

Mam pewnien problem, otoż jestem poza domem i postanowiłem zabrać ze sobą PS3. W hotelu posiadam średniej jakości TV Samsung. Podpiąłem do niego PS3 w następujący sposób: DVI-HDMI video oraz RGB Scart (ver. PS2) do audio.

Na początku myślałem, że będe skazany na granie bez dźwięku, bo niestety go nie było, ale coś się ruszyło w tej kwesti. Myślałem, że RGB nie jest kompatybilny, ale dźwięk jak najbardziej jest... Tylko problem taki iż ten g...ny TV nie jest w stanie jednocześnie nadawać z dwóch wyjść. Na konsoli ustawione mam jak wyżej (czyli DVI pod video oraz RGB pod audio).

Problem jest taki iż moge albo oglądać albo słuchać - nic na raz... Jak chcę przestawić video z HDMI na RGB to niestety nie chodzi...

Macie jakieś rady? Ew. powiedzcie mi co moge kupic to sprobuje. Aczkolwiek juz sie wykosztowalem na smiszny przedpotopowy kabel za 10 EUR i ciezko mi widzi sie zakupy kolejnych watpliwych sposobow...
Obserwuj wątek
    • reven Re: Problem z RGB Scart oraz dvi-hdmi (PS3) 10.08.11, 21:40
      Możesz podpiąć dźwięk przez "czincze" do jakiś głośników kupując jedną/dwie przejściówki, które w sumie nie powinny kosztować więcej niż 20 zł. Czyli czincze->jack i powinno śmigać. O ile oczywiście masz ze sobą jakieś głośniki.
    • anonim1979 Re: Problem z RGB Scart oraz dvi-hdmi (PS3) 10.08.11, 23:11
      Niemal napewno ten TV ma wejście audio gdy sygnał video jest z DVI/VGA.
      Gdzieś obok jest albo wejście na mini-jacka albo 2x chinch'a audio (biała i czerwona).
      Podaj model TV to zerknę do instrukcji wink
      Wtedy wystarczy ci odpowiedni kabelek z oryginalnego zestawu (ten co ma 3xcinche) + opcjonalnie przejściówka z tych chinch na minijacka..
      • golan Re: Problem z RGB Scart oraz dvi-hdmi (PS3) 11.08.11, 12:47
        Tak tylko, że konsole pakowałem w pośpiechu i zapomniałem okablowania. Teraz targam po Słowackich eurodomach i innych miejscówkach gdzie chińskie kable są po 10 EUR, a stare gry po 70 EUR. Jeszcze troche i nie zostanie mi nic z diety pracowniczej. tongue_out

Na tą chwilę mam RGB Scart i chcę dokupić adapter RGB oraz red/white kable podobne do wejścia słuchawkowego. Więc kablem składającym się z 3 części podepnę dźwięk.

I tak masz racje przy DVI widnieje L/R audio (red/white). Rozumiem, że moje potrójne ustrojstwo obsłuży dźwięk w ten sposob? suspicious

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka