Dodaj do ulubionych

GTA V (PS3) - brak płynności

18.09.13, 11:36
Witajcie,
borykam się z takim problemem. Mianowicie GTA V w wersji PS3 ma znaczne problemy z płynnością. Często grafika dalsza (otoczenie) nie nadąża za całością przez co widoczny jest znaczący brak płynności. Sprawdzane na dwóch konsolach, czterech różnych kablach HDMI oraz 3 różnych telewizorach. Wcześniej takiego problemu nie miałem scianascianasciana jak to wygląda u was? Gra niby miała chodzić w stałych 30FPSach ale wydaje mi się, że traci klatki to raz. A dwa 30FPS to bardzo mało i nawet mała strata klatek już jest zauważalna...
Obserwuj wątek
    • adderam Re: GTA V (PS3) - brak płynności 18.09.13, 11:58
      Nie wiem czemu spradzałeś to na różnych kablach HDMI i telewizorach - te sprawy nie mają nic do rzeczy ;p
      Musisz bardziej sprecyzować o co chodzi. Napisałeś, że wcześniej nie miałeś takich problemów, to znaczy nie miałeś spadków wydajności w tej konkretnej grze, czy w ogóle nie miałeś problemów z wydajnością w grach na Twojej konsoli? "Często grafika dalsza (otoczenie) nie nadąża za całością przez co widoczny jest znaczący brak płynności." - tutaj też musisz bardziej doprecyzować swoje myśli.

GTA V jest znane ze spadków wydajności właśnie przez to, że generowany jest w niej mega duży otwarty świat. 30 klatek na sekundę w grach konsolowych to standard, a przy 30fps nawet przy mniejszych ścinkach jest się w stanie zauważyć spadki wydajności.
      • martinesspl Re: GTA V (PS3) - brak płynności 18.09.13, 12:41
        Ogólnie w innych grach sporadycznie spotykałem się z takim problemem. Więc precyzuje:
        - w trakcie wschodu słońca wszystko jest elegancko
        - w nocy gra się elegancko
        - podczas zachodu słońca gra się elegancko
        - za dnia, gdy słońce mega świeci itp po prostu ja nie mogę grać tak mnie drażni to co się dzieje na ekranie, gra działa jakby ktoś szybko zmieniał slajdy przez co moje oczy wychodzą z orbity - i to nie jest wina konsoli, ani płyty (sprawdzane na dwóch różnych GTA V).
        • adderam Re: GTA V (PS3) - brak płynności 18.09.13, 13:07
          Spróbuj w takim razie zrobić czyszczenie konsoli: porady.polygamia.pl/porady/w,3053,123535474,123535474,PS3_fan_mode_czyszczenie_konsoli.html
          Napewno będzie mniej się grzała dzięki temu, lecz wg mnie po prostu ta gra może tak mieć i trzeba czekać na patcha.

i ewentualnie:
          www.ps3site.pl/poradnik-ps3site-jak-przyspieszyc-dysk-twardy-w-ps3/136079
    • pipsreview Re: GTA V (PS3) - brak płynności 18.09.13, 13:09
      U mnie wszystko chodzi płynnie, wersja BD. Wersja na X360 powinna być zainstalowana i powinno się grać na płycie, być może pełna wersja cyfrowa nie służy dobrze temu tytułowi również w przypadku PS3? Nie wiem bo takowej nie mam i nie widziałem.
    • honyakusha Re: GTA V (PS3) - brak płynności 18.09.13, 13:26
      chyba nie grałeś w gta4, fc3, albo assassyny skoro zdarza ci się to pierwszy raz;p gta5 chodzi lepiej od tych produkcji. opisz lepiej o co chodzi z tym otoczeniem, coś się nie doczytuje? a może chodzi ci o screen tearing, ale tego problemu gta chyba nie ma

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka