Dodaj do ulubionych

OnLive w akcji - wow

• Gość: dobre Re: OnLive w akcji - wow IP: 155.140.133.* 26.03.09, 11:16
      parę lat poczekamy i grafik nie będzie wcale musiał kupować drogiej karty do renderingu 3d tylko wykupi sobie w onlive usługę wirtualnego PC który wykorzysta mozliwości cloud computing i w ten sposób rendery które na lokalnym komputerze robią się w 5 minut grafik zobaczy 5 sekund po przyciśnięciu guzika render

jest to nieuniknione, że kiedyś nie będzie już kłutni jaki masz komputer bo wszyscy będziemy korzystać z tego samego komputera

teraz mamy globalną sieć komputerów
      niedługo będziemy mieli globalny komputer
      chwile potem globalny komputer stanie sie samoświadomy i zaatakuje ludzkość... chociaż to nie ten film
    • Gość: marcin Re: OnLive w akcji - wow IP: *.wmdata.fi 26.03.09, 12:49
      A mnie taka wizja przeraża. Teraz mam w domu całkiem wydajny komputer, z którym mogę robić chce. Mogę za jego pomocą stworzyć cokolwiek(napisać własną gre). A w przyszłości? Moc obliczeniowa tylko dla wybrańców? I gry dla motłochu. Pomyślcie troche - nie będziecie mieli nic na własność - tylko płatne serwisy. Będziecie na łasce jakiś odległych serwerów.
    • Gość: dobre Re: OnLive w akcji - wow IP: 155.140.133.* 26.03.09, 13:43
      @marcin: zastosuję prostą analogię
      załóżmy dla uproszczenia, że 4ghz=4xwydajność 1ghz (1core)
      Więc mając w domu za pare lat procesor o mocy obliczeniowej 10Ghz to w takiej usłudze online będziesz dysponował prędkością 10,000 Ghz
      Producenci gier będą wtedy rozumowac w ten sposób:
      -Daj tej postaci 80,000 animowanych włosów - będzie lepiej wyglądała.
      Obecnie jest to rozumowanie:
      - no dajmy tam może 50 poligonową fryzurę zęby troche zoptymalizować działanie.

Udostępnienie takiej usługi w niedługim czasie zabije domowe komputery bo po prostu ich moc będzie przestarzała. Czy posiadając w domu modem o prędkości 32kbit/sec też powiesz, że ci więcej nie potrzeba bo twój komunikator internetowy na tym działa?

Nawt jeżeli będzie to kosztowało 100 dolarów za miesiąc to mogę Ci zagwarantować, że wiele osób od razu się na to rzuci bo dostęp do takiej mocy obliczeniowej za tak śmieszną kwotę nie jest możliwy.

Zauważcie ile obecnie marnowanej jest mocy obliczeniowej. Zbierzcie wszystkie procesory świata i policzcie jaka by była ich wydajność jakby wszystkie działały non-stop na 90% wydajności. Zobaczcie ile sie marnuje.... Może kiedyś dojdzie do tego, że będzie światowy superkomputer. Ma to sens i logiczne uzasadnienie.
    • wypisany Re: OnLive w akcji - wow 27.03.09, 10:51
      @qwell
      Sorry, ale ile znasz przypadków wzrostu cen spowodowanego spadkiem popytu? Bo mnie sie wydawało, że to już w liceum uczą, że jest raczej odwrotnie. Jeżeli chodzi o sprzęt, to można się spodziewać znacznego spadku tempa rozwoju, bo zanim karta na siebie zarobi, to minie znacznie więcej czasu, niż w dotychczasowych warunkach. Tyle, że to nie jest żaden problem.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka