Dodaj do ulubionych

10 powodów dla których krzyczało się "Amiga Rul...

13.05.09, 11:45
Amiga miała duszę, to prawda. Po prostu, to była przyjaciółka smile
Obserwuj wątek
    • guardian79pl Re: 10 powodów dla których krzyczało się "Amiga R 13.05.09, 11:48
      A co do dyskoteki, to chyba nic nie przebiło Police Quest III (kilkunastokrotna zmiana dysków przy przejściu z jednej lokacji do następnej). Poprawcie się, jeśli się mylę.
    • skibutton Re: 10 powodów dla których krzyczało się "Amiga R 13.05.09, 11:59
      To były piękne czasy. A w tego Aliena bałem się graćsmile
    • bobzaaa Re: 10 powodów dla których krzyczało się "Amiga R 13.05.09, 12:00
      matko boska moja młodość A600 i kolegów miałem na pęczki każdy chciał wpaść "na chwilę"
      A sześcioosobowe turnieje w SWOS na feriach zimowych to były najlepsze czasy do tej pory to wspominamy z kumplami
    • Gość: Traymuss Re: 10 powodów dla których krzyczało się "Amiga R IP: *.adm.uni.wroc.pl 13.05.09, 12:08
      Scena Rulezsmile
      Giana Sister rulezsmile
    • Gość: siatek Re: 10 powodów dla których krzyczało się "Amiga R IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.05.09, 12:08
      amiga rulez
    • Gość: gość antek79 Re: 10 powodów dla których krzyczało się "Amiga R IP: *.internetdsl.tpnet.pl 13.05.09, 12:12
      to prawda. amisia dawala wiele zabawy, ktorej na prozno szukac wsrod dzisiejszych gier. nie trzeba bylo upgradowac sprzetu co pol roku by moc zagrac w nowa gre. poza tym workbench to dopiero byl system! jesli ktos posiadal jeszcze twardy dysk to korzystanie z amisi bylo cudowne. zgadzam sie co do multitaskingu, tam naprawde mozna bylo robic kilka rzeczy na raz i wszystko dzialalo jak trza. mozna bylo robic film z wesela, pozniej odpalac fasttrackera czy innego typu programiki i amisia nigdy ci nie pokazala ze ma za malo ramu wink ach to byly piekne czasy...
    • Gość: Pankracy Re: 10 powodów dla których krzyczało się "Amiga R IP: *.teta.com.pl 13.05.09, 12:12
      10 powodów dla których koty miałczą..
      10 powodów dla których warto jeść marchewkę
      10 powódów dla których nie warto jeść marchewki..

Coraz ambitniejsze te materiały :]
    • j_uk_dev Re: 10 powodów dla których krzyczało się "Amiga R 13.05.09, 12:12
      System operacyjny amigi to AmigaOS, Workbench to po prostu GUI do tego systemu, tak jak w przypadku linuxów są nimi KDE czy GNOME wink AmigaOS akurat nie miał zbyt rozbudowanego GUI i generalnie skupiał się na pokazywaniu "żebrzącej łapki" + dodatkowe opcje po wciśnięciu obu przycisków myszy jednocześnie.
    • Gość: Gość Re: 10 powodów dla których krzyczało się "Amiga R IP: *.tvk.torun.pl 13.05.09, 12:14
      A na jakiej maszynie pisałeś ten artykuł ? smile
    • branza_gier Re: 10 powodów dla których krzyczało się "Amiga R 13.05.09, 12:15
      @Antek79Fasttracker to raczej na peceta był. Takim odpowiednikiem tego programu była polska perełka programistyczna Digibooster smile
      @bobzaaa wpisz w googlu pełną nazwę SWOS i zobaczysz ilu fanów tej gry jest na całym świecie a już o liga online nie wspomnę smile
    • goku94 Re: 10 powodów dla których krzyczało się "Amiga R 13.05.09, 12:15
      "Gdy amigowcy zagrywali się w Sensible Socer czy w Super Froga używając Joysticku użytkownicy pecetów musieli łamać sobie palce na klawiaturze. Jak czas pokazuje klawiatura jako urządzenie do grania kompletnie się nie sprawdziło. Teraz cały świat preferuje różnego rodzaju kontrolery." - A ja wolałem (i nadal wolę) łamać sobie palce na klawiaturze, niż używać tego wibratora zwanego niegdyś 'joystickiem'. I na Amidze też na klawie zawsze grałem.

Ja z Amigi pamiętam głównie pierwszego "Prince of Persia" smile.
    • pankomentarz Re: 10 powodów dla których krzyczało się "Amiga R 13.05.09, 12:16
      Ale fajnie, firmujecie sobie na głównej stronie Gazety tekst kogoś innego big_grin

/me zazdrosny
    • Gość: Baron Re: 10 powodów dla których krzyczało się "Amiga R IP: 195.42.249.* 13.05.09, 12:17
      A ja miałem full wypas A1200 z twardym dyskiem (40MB) i dodatkowym RAM-em
    • bosman_plama Re: 10 powodów dla których krzyczało się "Amiga R 13.05.09, 12:29
      Wszystko bardzo pięknie, ale fragment: "Do Amigi wynaleziono takie genialne urządzenie preferencyjne pod nazwą Joystick." trochę przekłamujesmile. "Genialnego urządzenia" używałem zanim ktoś w ogóle pomyślał o amigach - na starych, dobrych atari i spectrum+, czy nawet godnym pamięci amstradziesmile.
    • Gość: marcin Re: 10 powodów dla których krzyczało się "Amiga R IP: *.wmdata.fi 13.05.09, 12:31
      AMIGA RULEZ !! smile
    • Gość: majki Re: 10 powodów dla których krzyczało się "Amiga R IP: *.chello.pl 13.05.09, 12:35
      siódme poty z architektury Amigi wyciskali bardzo utalentowani polscy programisci czy ktoś pamieta gry doomopodobne na amigę np cytadelęi te paskudnie długie poziomy,istniała prasa amigowa, kolega zapomniał też o kartach graficznych i dźwiekowych które robiły z amig klasa powyżej 2000 prawdziwe kombajny multimedialne typu stacje graficzne koszt zakupu platform silicon graphics był bardzo duży a zakup amigi z odpowiednią kartą noo to co innego ongiś gdy startował polsat korzystano na początku z amig, pc wtedy sie nie liczył nie było oprogramowania a czym jest sprzęt bez oprogramowania itd jakość artykułu słaba koleś piszący artykuł widział ją tylko na youtube takie można odnieść wrażenie, ze smutkiem czytałem o bankructwie commodore bo niestety pogrzebał całą amigę czy ktoś pamieta amigę cd32 to miała być odpowiedź na kształtujący się rynek konsol do gier ale niestety commodore .....no comments
    • oranvag Re: 10 powodów dla których krzyczało się "Amiga R 13.05.09, 12:38
      Zabrakło najważniejszej informacji - te wszystkie dema chodziły na 7Mhz procesorze (słownie: SIEDMIO *MEGA*HERCOWYM) i 512 kilobajtach pamięci (słownie: pięciuset dwunastu kilobajtach).
    • Gość: Najcarg Re: 10 powodów dla których krzyczało się "Amiga R IP: *.in-addr.btopenworld.com 13.05.09, 12:38
      Amigo wróc!!!!
    • branza_gier Re: 10 powodów dla których krzyczało się "Amiga R 13.05.09, 12:38
      @majki ja o tym wszystkim pamiętałem. Że w TVP cała oprawa graficzna była robiona na amidze dzięki firmie Aram. Nie chciałem, żeby ten artykuł był za długi. Więc go okroiłem. Można też było napisać o "amiga show" o Marku Pampuchu i o wielu innych osobach. O bankructwie Commodore nie ma co pisać bo nie to było istotą hasła Amiga rulez.
    • Gość: QSS Re: 10 powodów dla których krzyczało się "Amiga R IP: 77.79.210.* 13.05.09, 12:39
      SWOS, CANNON FODDER, SUPERFROG, ANOTHER WORLD, RICK DANGEROUS, NORTH & SOUTH, MONKEY ISLAND, ALIEN BREAD, DESERT STRIKE ! ! ! to byly tytuly. AMIGA ROX!!!!
    • guardian79pl Re: 10 powodów dla których krzyczało się "Amiga R 13.05.09, 12:44
      A pamiętacie "Guru Meditation" i naprzemienne miganie diod? TO potrafiło doprowadzić do szału, szczególnie w arkadówkach bez save'ów. Mi się wykładała tak "Monkey Island 2", na kilka scen przed zakończeniem. 3 razy reklamowałem na giełdzie (obsługa klienta była wówczas na najwyższym poziomie - dwukrotnie przegrywano mi za darmo zepsuty dysk, a raz, jak już się prawie rozpłakałem, całą grę). Niestety, nie pomogło. Ale grę w końcu przeszedłem.
    • Gość: marcin Re: 10 powodów dla których krzyczało się "Amiga R IP: *.wmdata.fi 13.05.09, 12:44
      A500 na zdjęciu na samej górze jest dokładnie taka sama jak moja! Niemiecka klawiatura i małe logo C= Ciekawe co sie z nią stało.
    • Gość: GiganT Re: 10 powodów dla których krzyczało się "Amiga R IP: *.adsl.inetia.pl 13.05.09, 12:45
      "Do Amigi wynaleziono takie genialne urządzenie preferencyjne pod nazwą Joystick" - też kocham Amigę, ale to zdanie to już totalna przesada. Joysticki istniały dużo wcześniej, niż Amiga.
    • Gość: nrm Re: 10 powodów dla których krzyczało się "Amiga R IP: 194.217.5.* 13.05.09, 12:47
      To były czasy! Deluxe Paint, Photogenics, Real 3D, Audiomaster, Protracker... a z drugiej North & South, Lemmings itp., itd.... Do tej pory mam A1200/040 w E/Boxie i nigdy jej sie nie pozbede! Pozdrawiam Amigowców!

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka