Dodaj do ulubionych

co to za roślinka?

28.02.11, 19:43
z góry dziękuje za pomoc w rozpoznaniu Tekst linka
Obserwuj wątek
        • gabula777 Re: co to za roślinka? 28.02.11, 20:39
          Ja takie młode sadzonki trzymam w donicy i sadzę d gruntu za rok w maju, wysadzam więc 2-letnią po drugim przezimowaniu w chłodnym (bezmroźnym) pomieszczeniu.Pędy, które wyrosną tego lata mogą nie zdrewnieć dostatecznie.Musisz ocenić stan pędów w sierpniu, wrześniu ( muszą być brązowe) ,ewentualnie wtedy posadzić i na zimę okryć jeśli nie masz gdzie zimować. Większa gwarancja jest im roślina starsza.
      • gabula777 Re: co to za roślinka? 28.02.11, 23:01
        Lepiej kupić kwaśną, torfową, można tez nieco domieszać uniwersalnej jeśli zbyt lekka 'włóknista'. Niektóre sadzonki zakwitały jednym kwiatem z pąka szczytowego.Wydaje się, że ta najwyższa może zakwitnąć.
        • gabula777 Re: co to za roślinka? 28.02.11, 23:07
          Nie ma potrzeby nawozić jeśli jest przesadzana.Ja kiedyś byłam zmuszona ponieważ posadziłam do zwykłej, uniwersalnej ziemi jaka miałam pod ręką i dopadła je chloroza. Odzyskała zdrowie i kolor liści po podlaniu zakwaszaczem do hortensji, którym podlewam wiosną krzewiaste rosnące w gruncie.
          • dorotakomo Re: co to za roślinka? 01.03.11, 07:52
            nie mam możliwości kupić specjalnej ziemi wiec posadzę do zwykłej i spróbuje tego zakwaszacza. mam nadzieje ze nic sie jej nie stanie:) jak na razie rośnie w zwykłej ziemi z pola i sobie radzi hehe. dzieki za informacje przydadzą sie nowicjuszce:)
            • gabula777 Re: co to za roślinka? 01.03.11, 08:24
              Może wyjaśnię, bo użyłam zbyt prostego określenia 'zakwaszacz'.Chodzi o nawóz zakwaszający do wszystkich roślin kwasolubnych.Ja kupuję firmy Flormix, to jest typ siarczan amonu w postaci kryształków. Rozpuszczam go, obliczając dawkę w letniej wodzie, ale podlewając trzeba uważać by nie zmoczyć liści, gdyż działa drażniąco.Szczególnie łatwo o to w ogrodzie, trzeba wlewać pod krzewy.Jednorazowa dawka wiosenna dobrze krzewom robi, szczególnie gdy rodzima ziemia nie należy do kwaśnych.
              Ziemia z pola nie jest dobra, zbija się, kup jakąkolwiek byle luźna, może też być np. do paproci.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka