Dodaj do ulubionych

Zabezpieczenie róż pnących odm. Himalajan musk.

13.11.11, 23:40
Chcę zabezpieczyć moje róże na zimę chochołem z agrowłókniny zimowej, ale one mają jeszcze liście, a nawet pąki. Czy w takim stanie mogę je już zabezpieczać, czy jeszcze poczekać? Dzięki za pomoc!
Obserwuj wątek
  • dagusia333 Re: Zabezpieczenie róż pnących odm. Himalajan mus 14.11.11, 09:52
   Typy róż, które długo jesienią wegetują moim zdaniem nie nadają się do naszego klimatu.Nie można okrywać roślin które mają jeszcze zielone liście, bo wiosna będzie na nich pleśń, a jak poczekasz aż zmarzną, to z reguły nie opadną, więc sprawy to też zasadniczo nie zmienia.Poczytaj zresztą tutaj o tej róży
   www.roses.webhost.pl/2008/05/pauls-himalayan-musk-rambler/
   • moo-n Re: Zabezpieczenie róż pnących odm. Himalajan mus 14.11.11, 10:41
    Gdzie została zakupiona ta róża? Można w ostatnim czasie spotkać w sprzedaży ( taki trend na nowości) sporo roślin nie nadających się do naszego klimatu.
    • lellapolella Re: Zabezpieczenie róż pnących odm. Himalajan mus 15.11.11, 20:02
     Jak wysoko rośnie Twoja róża? Moja już zaczyna gubić dolne liście, na tyle, że mogłam jej zrobić całkiem zgrabny kopiec. Gdyby wciąż je miała, po prostu bym je oberwała, bo kopiec to podstawa i nie ma zmiłuj. Co do chochołów z włókniny, przestałam je stosować, bo były u mnie jakoś mało skuteczne, zdecydowanie lepiej działa otulenie pędów gałązkami jedliny i obwiązanie ich sznurkiem, róża jest wtedy chroniona przed wiatrem i gwałtownymi zmianami temperatur a mniej narażona na choroby grzybowe. Jeszcze tego nie robię, niech się hartują, dopóki nie przyjdą prawdziwe mrozy.
     'Paul's Himalayan Musk' jest dostępna w szkółce "Rosarium" u p. Choduna.
     • lellapolella Re: Zabezpieczenie róż pnących odm. Himalajan mus 15.11.11, 20:09
      nie zgadzam się z opinią, że typy róż, które długo wegetują są mało odporne, te, które powtarzają kwitnienie do jesieni- owszem;) Nie należy mylić pojęć:) W tej chwili mają jeszcze liście róże, które przetrzymują nasze zimy bez problemu, czyli alby, rugosy czy R. helenae. Nie wspominając o starych odmianach NN, u niektórych liście nawet się jeszcze nie przebarwiły.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka