Dodaj do ulubionych

lilie z marketu/lillum rainbow nie chcą spać

21.12.11, 22:07
Witam,
proszę o radę w sprawie doniczkowej lilii z marketu, która nie chce spać.
Kończyłem remont, klientka poprosiła jeszcze o wyrzucenie doniczki z właśnie opadłymi białymi liliami. Przygarnąłem je, żeby jeszcze sobie pożyły w przyszłości (miały jeszcze zielone łodygi i liście - 5 gałązek wys. 35 cm). Ustawiłem je u siebie na oknie, bardzo oszczędnie nawilżałem i stopniowo zaczęły sobie przysychać. Cztery łodyżki przyschnęły, a piąta nie! Jest dalej beszczelnie zielona, a ja nie wiem, co zrobić. Mieszkam w bloku, mam znieść do piwnicy z doniczką? Kiedy znowu ustawić do światła i podlewać? A może wyjąć samą cebulkę i zmagazynować?
Nigdy takich nie lubiłem, podobają mi się ogrodowe smolinosy, no ale stało się, mam ci los ;).
Możecie się ze mnie troszkę pośmiać, ale proszę o radę :)

Obserwuj wątek
    • yoma Re: lilie z marketu/lillum rainbow nie chcą spać 22.12.11, 14:03
      Stoi niech stoi, widocznie piata cebula się jeszcze nie najadła na zimę. Niech stoi, aż się rozmyśli, a potem możesz zmagazynować w trocinach i posadzić w przyszłym roku w ogrodzie czy na balkonie.
      • hooliveira Re: lilie z marketu/lillum rainbow nie chcą spać 22.12.11, 18:42
        ... czyli nic na siłę, poczekać na tę maruderkę, a potem pod chłodną kołderkę ... :)
        dziękuję, yoma!
        • yoma Re: lilie z marketu/lillum rainbow nie chcą spać 22.12.11, 19:05
          A proszę. Nic na siłę. Ale nie podlewaj za mocno, prawie nie podlewaj :)

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka