Dodaj do ulubionych

Borówka amerykańska - nawożenie

25.03.12, 09:24
Od kilku lat z powodzeniem uprawiam kilka krzaków borówki, ale w zeszłym roku jedna mi uschła i w ogóle miałam gorsze zbiory. Nawoziłam co roku nawozem do borówek. Ziemię mam kwaśną (nie sprawdzałam, ale mech już mi zajął całą działkę, lubię go nawet, ale boję się, że niedługo nie będzie w ogóle trawy). Co myślicie?
Obserwuj wątek
   • szantx Re: Borówka amerykańska - nawożenie 26.03.12, 09:43
    Jeśli stosuje nawóz do borówki am. to zakwaszenie gleby powinno być właściwe. Chyba , że to co kupujemy i stosujemy to wielka lipa i ściema. Ostatnio kupiłem 10 kg opakowaniem AZOFOSKI okazało się , że nawóz ten jest jakiś szary i tak na oko objętościowo jest go mniej. Nawóz ten kupowałem już parę lat był zawsze biały i w tum samym opakowaniu było go więcej. Wydaje mi się, że zmienił się ciężar właściwy tego nawozu przy równoczesnym wzroście ceny, ale to tylko moje nieudokumentowane spostrzeżenia.

    Pozdrawiam wiosennie szanownych Ogrodniczków.
    • obrobka_skrawaniem Re: Borówka amerykańska - nawożenie 26.03.12, 14:17
     Nie mozna stwierdzic jaki jest odczyn gleby jesli sie tego nie sprawdzi. Nie ma "powinien byc prawidlowy", bo wplywa na to wiele czynnikow: rodz. gleby, woda uzywana do podlewania.
     Nie wiadomo tez, czy stanowisko bylo przygotowane odpowiednio. Nawoz pomaga tylko utrzymac pH na odpowiednim poziomie, niczego nie zapewnia.
  • ola7etta Re: Borówka amerykańska - nawożenie 26.03.12, 10:14
   Ja jak byłam w podobnej sytuacji co Ty, po prostu zmieniłam nawóz w kolejnym roku. Zastosowałam www.sklep.mizar.com.pl/siarczan-amonu-2kg-p-159.html i było git. Wszystko wróciło do normy i do dziś nie mam problemów (czyli 5 lat już).

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka