Dodaj do ulubionych

Jakie ogrodzenie wybrać przy różnicy poziomów??

02.05.12, 12:33
Kupiliśmy dom w mieście i musimy zrobić ogrodzenie z sąsiadem, bo siatka się rozwala. Mąż chce betonowe, mówi, że najtańsze i najlepsze ze względu na różnicę poziomów działek- nasza jest sporo niżej niż sąsiada. Ja chciałabym z podmurówką i drewnianymi sztachetami, ale wtedy ta podmurówka u nas byłaby wysoka, żeby u sąsiada jej trochę było- może to brzydko wyglądać i być bardzo kosztowne. Siatka nie wchodzi w grę, bo sąsiedzi mają dużego psa, który obsikuje naszą działkę. Poradźcie proszę!! Mężowi podoba się takie, ale obawiam się, że źle będę czuła się w takich murach:
allegro.pl/ogrodzenia-ogrodzenie-betonowe-producent-tompol-i2302184558.html
zdjęcie 2 lub 5
Obserwuj wątek
    • babcia47 Re: Jakie ogrodzenie wybrać przy różnicy poziomów 02.05.12, 16:57
      hmm..takie ogrodzenie, nawet ze zbrojonego betonu moze nie wytrzymać naporu ziemi, W koncu zachodzą w niej rózne procesy, nasącza sie woda, mróz przy wilgotnej glebie też swoje moze zrobić..solidna podmurówka byłaby chyba trwalsza..a co na niej to już mozna negocjowac z mężem. Nie piszesz z której strony swiata będzie to ogrodzenie..jeżeli od północnej (słońce z południa), to nie musi to byc taaaka tragedia. Wtedy taka scianka betonowa będzie się nieźle nagrzewac, stworzy sie ciepły zakątek i moga pod nia, na niej..rosnąc nawet rosliny, którym w naszym klimacie jest za zimno..lub może znacznie przyspieszac wegetację, wpływac na zwiekszone kwitnienie lub wyzszy wzrost..a nawet z innych kierunów mozna ja zasłonic jakimi pnączami, wysokimi trawami małymi krzaczkami..i nie bedzie jej prawie widać. Gdyby małzonek jednak się upierał na te betonowe ogrodzenie..to mi osobiście najbardziej podobało się pierwsze..jest chyba najbardziiej naturalne...a podmurówka robiona samodzielnie, przy wypozyczeniu blatów (szalunków) do jej odlewania wcale nie musi byc taaka droga..pozostała by tylko częśc "nadziemna"
    • obrobka_skrawaniem Re: Jakie ogrodzenie wybrać przy różnicy poziomów 03.05.12, 21:29
      Moim zdaniem i tak powinna byc podmurowka, bo ten beton bedzie stale mokry, co mu nie bedzie sluzylo. Mozecie jeszcze troche zmniejszyc roznice poziomow na granicy dzialek przez nawiezienie ziemi.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka