Dodaj do ulubionych

Borówka amerykańska

20.06.12, 19:02
Witam,
proszę o pomoc. Po położeniu agrotkaniny moje borówki zaczęły żółknąć i zaczęły mieć rdzawe plamki. Co może być powodem?
Obserwuj wątek
  • tamaryszek44 Re: Borówka amerykańska 22.06.12, 22:29
   To raczej nie jest wina agrowłukniny a jakiegoś grzyba. Moje borówki, ich podłoże jest wyściełane czarną agrowłukniną i zasypane korą i maja się wyjątkowo dobrze, a obrodziły tak mocno że podpieram pędy w obawie przed połamaniem pod ciężarem owoców. Może za mło je podlewasz, bo one lubią mieć wilgotno.
  • lysolek1988 Re: Borówka amerykańska 08.07.12, 14:10
   położenie agrotkaniny między borówkami jest bardzo złym rozwiązaniem (zrobiłem ten sam błąd). Prawdopodobnie żółtkną bo się zbytnio "pocą" ;/ po zdjęciu agrotkaniny na mojej "plantacji" doszły do siebie po paru tygodniach.... Ewentualnie może to być rdza pożeczkowo- cos tam :) Nie masz jakiś iglaków albo pożeczki lub maliny w pobliżu borówki bo to one zazwyczaj zarażają inne owoce tym syfem
   • dagusia333 Re: Borówka amerykańska 08.07.12, 21:37
    Sama agrotkanina nie jest przyczyną, ale gleba na jakiej się ją kładzie.Jak się ma przepuszczalną to ok. jak bardziej gliniastą, nieprzepuszczalną o wyższym poziomie wód gruntowych to klapa.Nie ma jednej recepty, bo na glinie pod włókniną z braku powietrza zrobi się kleista maź, szkodliwa dla korzeni roślin.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka