Dodaj do ulubionych

Jak sieje się "goji" bez procesu stratyfikacji?

21.06.12, 18:24
Obserwuj wątek
    • kocia_noga Re: Jak sieje się "goji" bez procesu stratyfikacj 21.06.12, 19:41
      Słyszałam, że kolcowój łatwo tworzy siewki, może ten chiński bardziej wybredny, nie wiem.
      Jabym po prostu wsiała w ziemię i czekała na młode.
      • ostatnia_easy Re: Jak sieje się "goji" bez procesu stratyfikacj 22.06.12, 18:46
        Zwykłe nasiona bez lodówki i bez trzymania 1 dzień w wodzie - od razu do ziemii - da się - aby coś wyrosło? Chciałabym po prostu prawdziwe owoce z tych nasion - aby nie były sztucznie uprawiane. Cobym potem sztuczna nie była :)))
    • mik-36 Re: Jak sieje się "goji" bez procesu stratyfikacj 21.06.12, 19:59
      Kupiłam owoce goji w sklepie ze zdrową żywnością-te chińskie.Kilka włożyłam do lodówki na 2 tygodnie.Później zamoczyłam na 2 godziny.Z każdego owocu było kilkanaście nasionek.Wsiałam ,po 3 tygodniach wzeszły siewki.Lepiej wysiać więcej,bo z kilkunastu wzeszło kilka.Nie lubią też przesadzania.Wtedy też wypada kilka roślinek.Jak już zaczną rosnąć to mają duże przyrosty.
    • mik-36 Re: Jak sieje się "goji" bez procesu stratyfikacj 22.06.12, 21:27
      Nasieniem w przypadku goji jest to małe ziarenko w czerwonym owocu. Najpierw zasadziłam te czerwone owoce bez stratyfikacji-nic nie wyrosło,później też cały owoc po trzymaniu w lodówce .Wyrosło kilka pęczków roślin,ale padły przy rozdzielaniu.Jeden pęczek składał się z 2 roślin-na początku dobrze razem rosły,ale teraz dużo gorszy jest przyrost niż w przypadku roślin ,które uzyskałam w sposób opisany we wcześniejszym poście.Jak nie chcesz trzymać nasion w lodówce,to trzeba poczekać na mrozy zimowe i po zasianiu ziarenek wystawić doniczki na mróz.Nie musisz moczyć owocników,ale wydrążenie nasion jest bardzo trudne,Stratyfikacja w lodówce zastępuje przemrożenie nasion w czasie zimowych mrozów w naturze.
    • 1-hipcio Re: Jak sieje się "goji" bez procesu stratyfikacj 13.07.12, 13:57
      Tutaj znajdziesz fachowca od kolcowoju:
      forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/40-drzewa-i-krzewy-lisciaste/36264-kolcowoj-pospolity-lycium-barbarum-jagody-goji
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka