Dodaj do ulubionych

Kuny wokół domu.

05.12.13, 11:19
Jak pozbyć się uciążliwych odchodów kun?W nocy znaczą swój teren wokół domu,nawet na wycieraczce!Czy są jakieś sposoby,żeby je odstraszyć?
Obserwuj wątek
  • marslo55 Re: Kuny wokół domu. 05.12.13, 14:58
   hiacent napisał:
   "Jak pozbyć się uciążliwych odchodów kun?W nocy znaczą swój teren wokół domu,nawet na wycieraczce!Czy są jakieś sposoby,żeby je odstraszyć?"
   Są urządzenia, które emitują dźwięki odstraszające dzikie zwierzęta, ale nie wiem, czy należy do nich kuna. Czasem boją się hałasu samego w sobie i uciekają np. po paru dniach gry na gitarze czy forterpianie. Mogłyby przestać znakować wycieraczkę, gdyby np. czuć ją było psem - znam przypadek, gdy kuny się wyniosły, kiedy pod wycieraczką położono dawne legowisko psa. Kuny nie lubią też zapachu środków chemicznych: znalazłam gdzieś poradę, żeby porozwieszać kostki Domestosa.
  • merche Re: Kuny wokół domu. 15.01.14, 11:01
   czytałam kiedyś, że najlepiej sprawdzają się odchody tygrysa. Nie wiem, czy to prawda, ale było to napisane śmiertelnie poważnie. Kuny potrafią narobić strasznych szkód w domu - aż do zniszczenia izolacji, czasami potrzebny jest remont generalny, żeby takie szkody naprawić. Dlatego lepiej wygonić kuny, zanim się na dobre rozpanoszą. Nam kiedyś kot przyniósł młodą ze skręconym karkiem. Od tego czasu kun już nie widziałam.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka