Dodaj do ulubionych

Cena działki w ROD

14.04.16, 18:58
Witam wszystkich, chciałabym się poradzić w sprawie zakupu działki w ROD. Znalazłam ogłoszenie, działka ok 500m2, charakter rekreacyjny, trawnik, parę drzew, iglaki, murowana altanka (pokój + pomieszczenie gospodarcze i stryszek), studnia. Cena wynosi 4800. Kiedy udałam się do ROD w celu zasięgnięcia informacji, panie powiedziały mi że to cena z kosmosu i ze mają na zbyciu kilka innych w cenie od 800 do 1,5- 2 tyś. Tylko że te działki które nam pokazały wymagają ogromnego nakładu pracy, żeby doprowadzić je do jako takiego stanu, gdyż wymagają gruntownego przekopania i poprawek.

Generalnie nie zależy mi na posiadaniu grządek i upraw, chcę mieć działkę rekreacyjną, z trawnikiem oraz z placykiem zabaw dla dziecka. Ponadto do plusów muszę dodać, że działka jest 5 minut od domu.

Czy cena za ogród jest faktycznie aż tak wygórowana? Przeglądałam oferty w internecie i wiele działek ma wyższe ceny. Poza tym ilość pracy i czasu który trzeba włożyć w działkę też chyba ma znaczenie?

Jakie macie opinie i doświadczenia? Pozdrawiam!
Obserwuj wątek
    • enith Re: Cena działki w ROD 14.04.16, 23:09
      Moim zdaniem cena bardzo przyzwoita za działkę tej wielkości, w dobrej lokalizacji i z tym wszystkim, co na niej już jest. Praktycznie wchodzisz na nią i masz, bez żadnych dodatkowych nakładów. Policz, ile musiałbyś zainwestować, by doprowadzić te tańsze działki to takiego stanu i czy masz na to czas, zdrowie i pieniądze. Jeśli stać cię na tę, którą sobie upatrzyłeś, a do tego jest ona blisko i spełnia wszystkie twoje wymogi, to składaj ofertę. Zawsze zresztą można się trochę potargować.
    • donmarek Re: Cena działki w ROD 15.04.16, 08:06
      Jakie to miasto? Warszawa, Targówek, działki około 350 m?, "goła" czyli bez domku/altanki i zapuszczona, od 10 tyś. Działka z domkiem/altanką, zależnie od stanu, od 20 tyś. I corocznie niecałe 500 zł opłat.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka