Dodaj do ulubionych

gwiazda betlejemska

10.01.20, 10:56
Witam, jak uratować ten kwiatek? Bardzo gubi liście, jeszcze kilka dni temu była piękna, pozdrawiam.
Obserwuj wątek
    • irenazu Re: gwiazda betlejemska 10.01.20, 12:39
      Gwiazda jest na tyle kapryśna w hodowli i tania, że w zasadzie traktuje się ją jako roślinę na ten jeden okres świąteczny i potem idzie np. na kompost. To i tak dobrze, że przetrwała tyle czasu, bo u mnie, zanim nauczyłam się dobrze z nią obchodzić to nieraz po kilku dniach od zakupu już ją zmarnowałam. Kiedyś próbowałam zmusić ją do ponownego wybarwienia( zapewnianie przez 12 godzin ciemności przez kilka tygodni) ale nic z tego nie wyszło.
      • pia.ed Re: gwiazda betlejemska 29.01.20, 17:12
        Mieszkam w Szwecji od wielu lat i tu gwiazda betlejemska jest szalenie popularna. Stawia sie ja w oknach w pierwszy dzien Adwentu i powinna stac do 13 stycznia, kiedy to wg szwedzkiej tradycji
        koncza sie obchody Bozego Narodzenia...
        Jesli ktos sie wykosztuje i kupi gwiazde betlejemska w kwiaciarni na ktora mozna liczyc, a do tego wielokwiatowa, to moze ladnie wygladac po dwoch miesiacach albo dluzej, ale tansza kupiona w Lidl lub Netto moze wytrzymac tylko 2 tygodnie i licie zaczynaja schnac :( a to dlatego, ze juz w sklepie o nia nie zadbali...
        Pierwszy raz kupujac gwiazde betlejemska nie mialam pojecia jak sie z nia obchodzic podczas transportu do domu... a byl wtedy mroz. Choc byla opakowana, to odmrozila sobie listki i bylo juz po niej!
        Czytalam kiedys w jaki sposob przebiega produkcja tej rosliny, ktora do Szwecji jest sprowadzana z hodowli w Afryce! W ten sam sposob mozna spowodowac, ze za rok zakwitnie na nowo, ale to juz cala skomplikowana procedura, bo musi przebywac w odpowiedniej temperaturze, wilgotnosci i dopasowanej czasowo ciemnosci... czyli nic dla amatora.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka