Dodaj do ulubionych

Duża ogrodowa hortensja ogrodowa do oddania

26.02.20, 08:23
Witajcie,
Od jesieni przerabiam ogródek i została mi ogromna, 14-letnia hortensja do oddania w dobre ręce. Niestety nie mam gdzie już ją przesadzić, więc jeśli ktoś ma duże płacie ogrodu lub zaczyna od "zera" zapraszam do odbioru w Rzeszowie.
Mam nadzieję, że uda się ją elegancko wykopać (zapewne pod koniec marca).
Obserwuj wątek
    • horpyna4 Re: Duża ogrodowa hortensja ogrodowa do oddania 26.02.20, 11:11
     Rozumiem, że jest i będzie cały czas do przesadzenia w ziemi. Chodzi mi tylko o to, żeby przesadzanie odbyło się jak najwcześniej, dopóki nie ma dużych liści. Bo przy tej pogodzie to za miesiąc mogą być pełnowymiarowe.

     Jeżeli masz ziemię gliniastą, to jest szansa na wyjęcie krzaka z bryłą, wtedy można przesadzać go później. Jeżeli jednak ziemia ma tendencję do wysypywania się spomiędzy korzeni, to nie ma co czekać. I w przeddzień wykopania porządnie podlać, żeby ziemia jednak trochę się skleiła.

     Przesadzenie krzewu w pełni wegetacji wymaga częstego podlewania, a czasem i skrócenia pędów, żeby parowanie przez liście nie było zbyt silne. A mocno skrócona hortensja ogrodowa potrafi w pierwszym sezonie nie zakwitnąć, bo pąki kwiatowe ma już wykształcone,

     Oczywiście wspominam o tym wszystkim tak na wszelki wypadek. Może niepotrzebnie w Twoim konkretnym przypadku, ale lepiej dmuchać na zimne. Niewykluczone zresztą, że skorzysta z tego ktoś inny.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka