Dodaj do ulubionych

Jak przezimowac rosliny?

26.10.20, 03:42
Jak przezimowac fuksje, pokrzywe ozdobna i pelargonie?
Obserwuj wątek
  • horpyna4 Re: Jak przezimowac rosliny? 26.10.20, 08:36
   W chłodnym pomieszczeniu i raczej nie za ciemnym. Np. obudowana loggia może się nadać.

   Można też oczywiście w mieszkaniu na parapecie, pod którym nie ma grzejnika. Albo w najchłodniejszym miejscu mieszkania; trzeba zadbać, żeby powietrze nie było za suche,
    • irenazu Re: Jak przezimowac rosliny? 26.10.20, 18:48
     Wiele zależy od warunków w jakich będziesz je przechowywać: światło dzienne, temperatura. Ja swoje pelargonie przechowuję w ciemnej piwnicy w temp ok. 12 st. Już lada dzień zetnę dość krótko, wyciągnę z ziemi i ułożę jedna obok drugiej w korytu w którym rosną latem. Tak włożone do skrzynek podlewam minimalną ilością wody ze 3-4 razy w ciągu zimy. Pod koniec lutego ustawiam na parapecie w pokoju. Wypuszczają masę pędów i pozyskuję nowe rośliny a stare w maju wysadzam do skrzynek i są ok. W ubiegłym roku z 16 roślin zmarniała tylko jedna.
     Fuksję też można przechować w ciemnym, chłodnym pomieszczeniu, wystarczy przyciąć i oszczędnie podlewać zimą, tyle tylko, żeby z ziemi nie zrobił się "popiół". Na wiosnę wystawiona na światło szybko ruszy.
     Koleusy najlepiej przechować w domu, lepsze jest chłodniejsze pomieszczenie ale i tak na wiosnę najlepiej zrobić nowe sadzonki. A że ukorzeniają się łatwo to żaden z nimi kłopot.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka