Dodaj do ulubionych

igły spadają ze świerka

27.04.05, 22:09
Moje 2-letnie świerczki tracą igły, nie wiem czemu :( . Brązowieją i spadają.
Drzewka robię się łyse, poradźcie czym popryskać, widać już wyrażnie pączki
nowych gałązek, czyli żyją. Mam do dyspozycji Miedzian i Dithane, ale jak
trzeba coś innego to kupię. Aga
Obserwuj wątek
    • ogrodniczek Re: igły spadają ze świerka 28.04.05, 15:01
      może to mszyca świerkowa. uwielbia szczególnie świerki srebrne. to co wyróznia
      ja od przędziorka to to że nie atakuje młodych przyrostów, tylko stare, które
      opadaja i drzewo robi sie łyse tylko z młodymi przyrostami. poczekaj jeszcze
      trochę jak rozwiną sie przyrosty. jeśli sie uchronia to mój strzał jest w 10.
      potem spryskac czyms na mszyce i drzewo po jakimś czasie znowu będzie miało
      odrosty

pozdrawiam
        • ignorant11 Re: igły spadają ze świerka 02.05.05, 03:25
          aguska4 napisała:

> bardziej wygląda mi to na jakąś chorobę grzybową.....

Sława!

Jaki gatunek swierka, w jakim wieku, jak wyglada słonce na stanowisku, jak
          oswietlone sa łysiejace galazki?

Pozdrawiam i zapraszam na:
          Forum Słowiańskie
          • aguska4 Re: igły spadają ze świerka 02.05.05, 21:41
            To świerki pospolite, takie jakie sadzi się w naszych lasach. Rosną u mnie 3
            wiosnę , mają ok 20-30cm wzrostu. Jako ze działka jest w szczerym polu słońce
            mają zawsze kiedy tylko ono ma chęć zaświecić. Posadziłam je po to by kiedyś
            jak podrosną stworzyły zasłonę przed wiatrem i dały wrażenie zacisza.
            • ignorant11 Re: igły spadają ze świerka 02.05.05, 23:01
              aguska4 napisała:

> To świerki pospolite, takie jakie sadzi się w naszych lasach. Rosną u mnie 3
              > wiosnę , mają ok 20-30cm wzrostu. Jako ze działka jest w szczerym polu słońce
              > mają zawsze kiedy tylko ono ma chęć zaświecić. Posadziłam je po to by kiedyś
              > jak podrosną stworzyły zasłonę przed wiatrem i dały wrażenie zacisza.

Sława!

Może maja za sucho?

Czy masz wyscuiólkowaną ziemie wokól?

Jak podlewanie, może przenawożone?

Pozdrawiam i zapraszam na:
              Forum Słowiańskie
              • aguska4 Re: igły spadają ze świerka 03.05.05, 20:19
                Nie mogły mieć za sucho, bo stopniało dużo sniegu a sucho jest dopiero teraz
                podczas gdy igly spadly jak było jeszcze mokro. Nie były nawożone wcale, poza
                tym widać ze żyją do pojawia się duzo nowych pączkow, ale przecież igły nie
                powinny spadać tak sobie wszystkie na raz. Co do ściółki, przywieziono mi
                tydzień temu przyczepę kory więc juz są wyściółkowane, będą miały jak w
                lasku:), nie wiem tylko czy muszę je czymś opryskać czy nie, żeby już wiecej im
                igły nie spadały.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka