Dodaj do ulubionych

Krety/kopiące psy niszczą trawę. Siatka pod trawą?

30.11.05, 15:43
Witam,
Jak w temacie: krety i psy tak mi zryły trwanik, że latem wolę go nie
oglądać :) Sąsiad z tego samego powodu zerwał całą trawę, położył jakąś
siatkę i zasiał nową. Podobno krety już mu nie dokuczają. Czy to rzeczywiście
jest praktykowane? Jestem ciekawa Waszych opinii
Obserwuj wątek
    • q.bek Re: Krety/kopiące psy niszczą trawę. Siatka pod t 30.11.05, 17:12
      Kratka plastikowa jest nie tylko dobra przy satce ale takze mozna ja polozyc w
      miejscu gdzie parkujemy samochod.
      Niektorzy wkladaja nia tez droge dojazdowa do garazu - jest to jakies
      rozwiazanie z cala pewnoscia nie bardzo estetyczne ale przeciez trudno uspic
      psa:-)
      • zuza123 Re: Krety/kopiące psy niszczą trawę. Siatka pod t 30.11.05, 17:17
        Mówisz o kratce kładzionej na trawę? Ja raczej miałam na myśli siatkę z
        drobnymi oczkami, którą trawa zakryje i a ni kret ani pies sobie z nią nie
        poradzi :)
    • poppy3 Re: Krety/kopiące psy niszczą trawę. Siatka pod t 30.11.05, 17:31
      Ja mam dno piaskownicy przykryte "fizeliną" (?) taką jaką się zabezpiecza
      rośliny na zimę i choć krety ryły pod spodem, przez fizelinę się nie przedarły.
      Tylko skrzyp to potrafił. Podejrzewam, że pies też, jakby się zawziął, ale pies
      ma swoją "zagrodę" w której może ryć ile chce, przynajmniej jest gdzie wrzucać
      skoszoną trawę...
    • kropka Re: Krety/kopiące psy niszczą trawę. Siatka pod t 30.11.05, 17:47
      na psy jest jeden skuteczny sposób: powykręcać nóżki i ogonek. Powoli, żeby
      dłużej bolało. Obiecuję to swoim czworonogom każdej wiosny i później przy
      każdej spotkanej dziurze i zeżartej roślinie.
      Same obiecanki nie skutkują :)
      Juz zrezygnowałam z pięknego ogrodu. Wytłumaczyłam sobie, że w przyrodzie stale
      rozgrywa się walka o przetrwanie, zatem moje psy i ogród też mają prawo
      walczyć.
      I wiesz, że czasem ogród zwycięża? :))

• zyga5 Re: Krety/kopiące psy niszczą trawę. Siatka pod t 30.11.05, 18:49
        Jaki ja jestem szczęśliwy czytając te posty o kretach,bo od 2002r. na mojej
        działeczce nie było jeszcze ani jednego kopczyka.Trawka jak marzenie.Nornic
        brak.Cebul-ciągle przybywa.Piesków też nie mamy.
        Teraz odnośnie tej siatki.Oglądałem kiedyś program telewizyjny TVN Meteo/Maja w
        ogrodzie/w którym jacyś forsiaści Państwo wyłożyli cały ogród siatką i potem to
        zasypano ziemią i posiano trawę.Twierdzili,że zdało to egzamin.

Z pozdrowieniami Zygmunt
        • antares777 To nie może być zwykła siatka! 30.11.05, 23:49
          To musi być siatka z drutu kolczastego (najlepiej z zapasów U.S. Army) i na
          izolatorach, uzbrojona w czujniki ruchu: gdy jakiś obiekt typu pies, kot, kret,
          nornica, sroka (albo inne bydlę, których bez liku wszędzie się pałęta)
          znajdzie się w zasięgu - automatycznie sprytna elektronika podaje 500V (to ze
          względów humanitarnych, bo członkostwo w UE zobowiązuje) - - - i po ptokach.
          A po co ta elektronika - przecież możnaby cały czas pod napięciem ?
          Żeby było taniej - prąd przecież kosztuje.

Pomachiwajki
          Stary zgred
        • zuza123 Re: Krety/kopiące psy niszczą trawę. Siatka pod t 01.12.05, 07:57
          Wyobraź sobie, ze ja do tej pory tez nie miałam kretów. A nagle wysyp :( Żadne
          środki nie zdają egzaminu nistety
          • wkrasnicki Re: Krety/kopiące psy niszczą trawę. Siatka pod t 01.12.05, 08:12
            Kret nie samą miłością żyje, więc jak już zje co spichlerz oferuje, to sam idzie fedrować gdzie indziej. Psy
            łatwo się uczą, więc problem łatwo rozwiązywalny.
            Siatka pionowa na bokach, pozioma pod i może nad głowami (przeciw ptakom), może spowodować, że za
            własne pieniądze znajdziemy się w klatce. :-)
            Tymczasem ja z takiej klatki tyle że betonowej właśnie staram się uciec.
            • zuza123 Re: Krety/kopiące psy niszczą trawę. Siatka pod t 01.12.05, 08:55
              Jak na razie tego nie widzę, walczę z kretami od lata. A psy... cóż, być może.
              Tylko zanim się nauczą, będę miała całą trawę do niczego. Już w tej chwili do
              tego bardzo blisko :(
              • horpyna4 Re: Krety/kopiące psy niszczą trawę. Siatka pod t 01.12.05, 09:26
                Taka siatka pod powierzchnią ziemi powierzchnią ziemi powinna być z drutu
                (mocna) "oblanego" plastikiem (żeby nie rdzewiała).I nie tylko pod trawnikiem
                przeciw kretom. Jeżeli sadzimy cebule atrakcyjnych, rzadkich odmian roślin i
                boimy się, że w nocy jakiś kolekcjoner-łobuz wykopie, niech będą pod większym
                kawałem mocnej siatki. Cebule sadzi się przecież na pewnej głębokości, siatka
                nad nimi będzie przykryta ziemią i sukinsyn się natnie. I nie będzie wiedział,
                jak daleko sięga, a przecież mu się spieszy.
    • eleanorrigby Re: Krety/kopiące psy niszczą trawę. Siatka pod t 04.12.05, 17:44
      Jest specjalna siatka do tego celu,używa się jej też do umacniania
      skarp.Rozważalam położenie jej u siebie,bo kretów mam mnóstwo i przez nie
      skarpa osiada-ale zrezygnowalam,bo chcę tam zrobić ziołowy ogródek,a jak jest
      siatka nie da się przekopywać ziemi.Pod trawnikiem podobno jest skuteczna i nie
      przeszkadza w pielęgnacji trawy.
      • zyga5 Re: Krety/kopiące psy niszczą trawę. Siatka pod t 04.12.05, 18:58
        Koniec waszej udręki nadchodzi.Dowiedziałem się od kolegi który zmodernizował tą
        plastikową łapkę zatykaną z dwóch stron klapkami.Kret ryjąc omija tą rurkę lub
        podnosi do góry.Trzeba znaleźc dwie plastikowe doniczki których dno będzie o dwa
        trzy mm szersze od tej plastikowej łapki.Następnie wyciąć te dna i nasunąć na tą
        rurkę przedłużając ją i rozszerzając.Wsunąć to w tunel przelotowy,przykryć i
        sprawdzać czy się coś złapało.A łapią się i krety i nornice.Powodzenia.
        P.S. Ja u siebie mam sporo tych wilczomleczy takich wysokich i
        zimozielonych.Podobno to one odstraszają te krety i nornice.
        Z pozdrowieniami Zygmunt
        • eleanorrigby Re: Krety/kopiące psy niszczą trawę. Siatka pod t 04.12.05, 21:16
          Ech,ja się już pogodziłam z kretami,chociaż potrafią zrobić nawet 10 kopców w
          ciągu nocy.Rozrzucam je i tyle.Trawnik wprawdzie gdzieniegdzie lekko się
          zapadł,ale da się wytrzymać.Jednak znajomy ogrodnik opowiadał o kliencie,u
          którego zakładał malutki trawniczek przy szeregówce i ten trawniczek został
          całkowicie przekopany-kopiec przy kopcu!Ten klient właśnie zdecydował się na
          rozłożenie siatki pod trawnikiem i chyba go rozumiem...
          • zuza123 Re: Krety/kopiące psy niszczą trawę. Siatka pod t 05.12.05, 09:39
            A ten znajomy ogrodnik skąd? Może wiosną skorzystałabym z jego usług? Mój
            trawnik będzie miał ok 800m2
            • eleanorrigby Re: Krety/kopiące psy niszczą trawę. Siatka pod t 05.12.05, 12:30
              Ogrodnik jest z Krakowa,mogę go polecić.Trawnik założył świetnie i od kilku lat
              pomaga nam o niego dbać-nawozi,przeprowadza wertykulację,wapnuje,truje chwasty
              itp,jesteśmy bardzo zadowoleni.
              • zuza123 Re: Krety/kopiące psy niszczą trawę. Siatka pod t 05.12.05, 14:52
                Dzięki, ale ja jestem spod Warszawy. Ale gdybyś znała przypadkiem kogoś z moich
                okolic, daj proszę znać
                • eleanorrigby Re: Krety/kopiące psy niszczą trawę. Siatka pod t 06.12.05, 10:34
                  Niestety nie znam,ale zapytam znajomego
    • litorija Re: Krety/kopiące psy niszczą trawę. Siatka pod t 06.12.05, 18:21
      A może poprostu, zamiast wymyślać cuda-niewidy. które są ANTY - względem świata
      przyrody (siatka w glebie?!) wpaść na genialny, a prosty (jak to zwykle się
      zdarza w rzeczach genialnych) pomysł, żeby nie walczyć z biednym kretem (który
      jest smakoszem drutowców, pęraków i innej glebowej gawiedzi), a zmienić opcję
      odnośnie ogrodu. Różne są przyczyny dla których nie można poczynić działań w tym
      lub owym kierunku - ale przecież zawsze istnieje ALTERNATYWA.
      • eleanorrigby Re: Krety/kopiące psy niszczą trawę. Siatka pod t 06.12.05, 19:46
        Tak jak już pisałam wcześniej,ja się z kretami pogodziłam (nie mam ich zbyt
        wiele),ale rozumiem tych,którzy jednak chcieliby mieć jakikolwiek trawnik.Ten,o
        którym pisałam został kompletnie zniszczony.Zupełnie i doszczętnie.Nie zostało
        nic.To była krecia inwazja na wielką skalę ;).To ja już wolę siatkę,niż
        np.wysypanie tego miejsca żwirkiem.W swoim ogrodzie staram się nie przesadzać
        np. z chemią,ale też nie uważam,że nie wolno jej absolutnie stosować.Anty -jak
        tu już ktoś gdzieś pisał-względem świata przyrody jest w ogóle sama idea ogrodu
        czy uprawy ziemi.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka