Dodaj do ulubionych

wrzosy usychają:-(

03.09.06, 15:46
Witajcie. Mam dwa wrzosy, posadzone w skrzynce, w specjalnie zakupionej do
nich kwaśnej ziemi, i mi usychają. Jak je kupiłam były całe w pączkach, a
teraz 90% pąków uschło. Co robic? I co to może być?
Obserwuj wątek
    • zwierzoki1 Re: wrzosy usychają:-( 03.09.06, 23:45
      nie wiem czy to jest jakieś pocieszenie ja sadziłam w maju "erica coś tam" i też
      z 20 niby padło 8(tzn uschły im wszystkie gałązki obleciały igły itd.) ale potem
      odbiły i sobie "odpukać" rosną.co do moich to mam tylko taką teorię że może je
      za bardzo podlewałam.powodzenia.pozdrowionka
      • horpyna4 Re: wrzosy usychają:-( 04.09.06, 10:30
        Wrzosy powinny być sadzone raczej do gruntu, niż do skrzynek. Na pewno wtedy
        mają warunki bardziej zbliżone do naturalnych. I jeszcze jedno - żeby były
        naprawdę ładne, potrzebują słońca. Zobaczcie, jak ładnie wyglądają wrzosy na
        skraju lasu, a jak marnieją pod drzewami. W starym lesie raczej nie widać
        wrzosów, a pod młodymi brzózkami jeszcze są. I chyba nie jest to sprawa
        wyłącznie odczynu gleby.
        • m_jak_mysz Re: wrzosy usychają:-( 04.09.06, 20:59
          No więc byc może faktycznie z raz czy dwa miały ciut za sucho. Teraz się bardzo
          pilnuję, obcięłam to co było uschnięte i zobaczymy, jeszcze CAŁKIEM nie uschły:-
          ). Natomiast słońce mają prawie all day long, tyle ile akurat występuje go w
          przyrodzie (czyli ostatnio nie za wiele). Dzięki odpowiedzi, może jeszcze je
          uratuję:-)
    • negra111 jak podlewać? 16.09.06, 19:17
      własie ustawiłam sobie na balkonie piekną kompozycje z wrzosów:)) Pytanko: jak
      często podlewać i czy obficie? Są w małych doniczkach:(
      pozdrawiam
      • horpyna4 Re: jak podlewać? 16.09.06, 19:24
        Jak w małych, to często, bo bardzo szybko wysychają. Pewnym rozwiązaniem może
        być zrobienie kompozycji w dużej donicy lub szerokiej i głębokiej skrzynce.
        Wtedy mają warunki bardziej zbliżone do gruntowych.
        A jak często? Po prostu sprawdzać, nie ma uniwersalnej recepty. Po prostu, żeby
        nie przesuszyć.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka