Dodaj do ulubionych

Kamelia - opadajace liscie-Ratunku!!!!

01.08.07, 14:49
co robic...juz prawie calkiem wylysialy..

pielegnuje je zgodnie z ulotka..
czy ktos wie jaka moze byc przyczyna..
liscie opadaja masowo..calkiem zielone..
Obserwuj wątek
      • gabula777 Re: Kamelia - opadajace liscie-Ratunku!!!! 01.08.07, 20:29
        Na kameliach się nie znam,ale wiem ,że są trudne do uprawy.Musiałabyś napisać
        coś więcej - gdzie ją trzymasz, jak podlewasz,a może przesadzałaś?
        Beniaminy nie powinny latem zrzucać liści.Ja mam dwumetrowe drzewo i tylko zimą
        jak jest suche powietrze i mniej światła, to zrzuca trochę najstarszych liści.Te
        rośliny nie lubią przestawiania, zmiany miejsca, zbyt dużo mokrej ziemi przy
        korzeniach, bo mają niezbyt rozbudowany system korzeniowy(tzn.obszernych donic -
        lepiej mniejszą plastikową włożyć do cięższej osłonki)Trzeba przed każdym
        podlaniem ziemię trochę przesuszyć i lepiej podlać rzadziej większą dawką wody,
        aniżeli często po trochu.Ziemia musi być lekka,z torfem i piaskiem.
          • mgg1 Re: Kamelia - opadajace liscie-Ratunku!!!! 02.08.07, 14:51
            trzymam ja w mieszkaniu..mam dwa 60 cm krzewy...pieknie kwitla do czerwca...a
            potem nagle wszystkie paki i liscie zaczely opadac...beniamina tez mam...jakos
            sie trzyma..chociaz tez chyba zmarbnial odkad postawilam go na balkonie...
            faktem jest , ze Kamelie ostatnio przesadzilam do nowych doniczek
            plastkiwowych ..usadowionych w ratanowych donicach z metalowym wkladem...
            co do ziemi to nie mam pojecia czy dobra..a moze jakas specjalna tez musi byc?
            podlewane byly przez okres dwoch tygodni przez sasiadke (urlop..) i wiem, ze
            ona je przelala...ale problem istnial juz wczesniej..chyba zaszkodzila im
            normalna woda z kranu..teraz sie pilnuje i podlewam tylko przegotowana...ale
            liscie dalej opadaja..patrzylam na galazki...chorobska zadnego nie widze..
            a z tym benjaminem to rzeczywiscie nie potrzebuja duzej doniczki?
            jak go pielegnujesz?
              • gabula777 Re: Kamelia - opadajace liscie-Ratunku!!!! 02.08.07, 17:27
                Kamelie zostały (jak przypuszczałam) niewłaściwie przesadzone i popełnione błędy
                w podlewaniu po przesadzeniu.w necie znajdziesz informacje. Nie ma znaczenia, że
                pokój jest słoneczny i jasny.Rośliny w mieszkaniu ustawia się zawsze blisko
                źródeł światła, a nie tam gdzie ładnie wyglądają, albo jest pusty kąt, co
                obserwuję w wielu mieszkaniach znajomych.Kiedyś czytałam, że już metr od okna w
                pokoju( gdzie nie ma światła z góry), liczba luxów (miara natężenia światła)
                drastycznie maleje.
                Swojego beniamina mam 18 lat, kupiłam malutką sadzoneczkę, nie były jeszcze
                wtedy takie rozpowszechnione.Trzymam go ciągle w tym samym miejscu, przy
                południowym oknie, przesadzam rzadko, bo on nie ma silnego systemu korzeniowego
                i tego nie wymaga.Lepiej nawet rośnie w przyciasnej donicy, gdzie podłoże szybko
                przesycha.Żeby wyglądał proporcjonalnie to w plastikowej doniczce jest wstawiony
                do ciężkiej, glinianej.Czasem przekręcam doniczkę, ale staram się go nie
                przestawiać (tylko na czas malowania czy remontu)Podlewam jak ziemia zaczyna
                lekko odstawać od ścianek czyli jest przeschnięta.Nawożę (dla uspokojenia
                sumienia), najczęściej raz w roku pałeczkami, bo nie chcę żeby rósł
                większy.Dolną część ma splecioną i zrośniętą, wycięte gałązki które w miarę
                wzrostu straciły liście.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka