Dodaj do ulubionych

przycinac o tej porze??

19.07.08, 08:06
Przycinac,czy czekac do wiosny.Szukam porad,przegladam watki i zdania sa
podzielone.Glownie chodzi mi o brzoze karlowata,ktora wg mnie i mojej
koncepci rozrosla sie za bardzo na boki.Mam ochote na nozyce ale troche sie
boje czy to czas dobry..poradzcie to samo dotyczy iglaczkow,takich plozacych
tez moge?? pozdrawaim Magda
Obserwuj wątek
      • idyllla Re: przycinac o tej porze?? 19.07.08, 21:18
        To i ja zapytam o modrzew europejski, szczepiony na pniu. Kupiłam go
        miesiąc temu, miał szybko rosnąć a na nim wciąż wisi ledwie pare
        nędznych witek. Czy powinnam go podciąć? Jesli tak to gdzie? Ma ok
        60-cio centymetowe "zwisy", z czego ok. 30-40% to tegoroczne
        przyrosty (nabyłam w takim stanie i nie zmienił sie)
        • gabula777 Re: przycinac o tej porze?? 19.07.08, 23:04
          Modrzew musi się dobrze ukorzenić w nowym miejscu, dopiero wtedy zacznie
          rosnąć.Teraz dbaj o wilgotność, a na przyrosty licz w przyszłym sezonie, obecny
          już prawie się kończy, gałązki muszą teraz dostatecznie okrzepnąć i zdrewnieć
          przed zimą.
            • shiva772 Re: przycinac o tej porze?? 21.07.08, 16:07
              Ja też mam ten problem:) U mnie pęcherznica kalinolistna, którą
              uciełam na wiosnę przy ziemii, zupełnie zwariowała. Ma już około 150-
              160 cm !!! Mój mąż mówi, że to roślina jak z Hitchocka :) Ciąć???
                • shiva772 Re: przycinac o tej porze?? 21.07.08, 22:04
                  Ależ chcę, żeby rosła - tylko że one jakby "bujają" - nic a nic sie
                  nie zagęściły (bo mam je trzy w kupie) tylko jakby wyścigi tych
                  kilku gałezi do nieba urządzają. Przy czym byłam przekonana że to
                  krzaczek wielkości porzeczki będzie i za blisko je posadziłam - obok
                  siebie za blisko i mam wrażenie, że tłumią mi świerk srebrny który
                  rośnie też blisko. Zaczęły nawet zasłaniać niebo temu świerkowi.
                  Ciąć, przesadzać???
                  • gabula777 Re: przycinac o tej porze?? 21.07.08, 22:21
                    Jak za mało miejsca to lepiej wiosną przesadzić, znoszą to bardzo dobrze, a
                    świerk tez miejsca potrzebuje sporo.Pęcherznica silnie rośnie,to sporej
                    wielkości i szerokości krzew i nie ma sensu 'walczyć' z jego chęcią do
                    wzrostu.Można go cięciem nieco korygować i wycinać stare pędy o łuszczącej się
                    korze. Puszcza najpierw długie silne pędy, które w przyszłym sezonie wypuszczą
                    boczne odgałęzienia, nawet bez cięcia.
                    • shiva772 Re: Gabula Twoja wiedza jest wielka! 21.07.08, 22:31
                      Oj dzięki, dzięki!!! W tamtym roku się łuszczyły, fakt... Czyli za
                      rok sie rozgałęzią. No właśnie takiej wiedzy trzeba mi było. Teraz
                      już wiem co zrobić. Jeden na jesień pójdzie gdzie indziej a resztę
                      się zostawi. Super! Nigdzie takiej informacji nie znalazłam
                      (szukałam w książkach ale większość do kitu). Pozdrawiam!
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka