Dodaj do ulubionych

Rodadendron-rozwijaja sie liscie zamiast kwiatow

24.05.09, 16:21
Moj rodadendron mial duzo pakow z dwoch rozwinely sie kwiaty a z
pozostalych liscie...dlaczego tak sie stalo...czy tal juz bedzie
zawsze ...czy w kolejnym roku zakwitnie?
Obserwuj wątek
    • smx Gabula 777 25.05.09, 19:15
      Przyznam szczerze ze twoja odpowiedz mi sie podoba ...juz myslalam
      ze bede musiala go wywalic...zaczekam do nastepnego roku i
      zobaczymy.Dziekuje za podpowiedzi.
      • ignorant11 Re: Gabula 777 26.05.09, 11:22
        smx napisała:

> Przyznam szczerze ze twoja odpowiedz mi sie podoba ...juz myslalam
        > ze bede musiala go wywalic...zaczekam do nastepnego roku i
        > zobaczymy.Dziekuje za podpowiedzi.

Sława!

Jak sie zdecydujesz wywalic to ja przyjmuje takie darowizny...

Forum Słowiańskie
        gg 1728585
      • hanka31 Re: Rodadendron-rozwijaja sie liscie zamiast kwia 26.05.09, 22:17
        Kochani posiadacze niekwitnących rododendronów
        U rododendronów nie sposób pomylić pąki kwiatowe od pąków liściowych. TE kwiatowe są grubaśne i duże, liściaste są wąskie, podłużne ,czubiaste.U mnie jest taka sytuacja ze pąki kwiatowe po prostu się nie rozwinęły, są szare z czarnymi kropkami. Po przekrojeniu takiego pąka widać martwe czarno-brązowe pączki kwiatowe. Po dokładnym zbadaniu stwierdziłam ze to szara pleśń . Tak mam na dwóch rododendronach na białym i jasno-rózowym, pozostałe są ok. Rośnie ich w kupie z 10 szt.Wyczytałam ze grzyba przenoszą skoczki i faktycznie znalazłam skaczące robale i na dodatek młode przyrosty liściowe na tym białym są poskręcane , nie wykształcone.. i wyglądają jakby coś im przeszkadzało rośnąć. I znowu po dokładnym obejrzeniu i sprawdzeniu w mądrych książkach wyszło mi ze mam wciornastka który tak deformuje liście. Ale to nie wszystko na tym jasnoróżowym walczę z prześwietlikiem juz z 3 lata a on cały czas sobie działa. DZisiaj w slepie ogr poradzono mi aby potraktowąc go SUmi Alpha moze go to wreszcie wykończy. W kazdym razie zaczęłam od walki z robalami więć potraktowałam wczoraj te schorowane sztuki COnfidorem Bayera a za tydzień wezmę się za grzyba i w czerwcu na prześwietlika.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka