Forum Sport Sport
ZMIEŃ
  Dodaj do ulubionych

  Na mecz przyjdź wcześniej. Nie kupuj u koników

  IP: *.adsl.inetia.pl 30.09.10, 13:29
  najwieksza frekwencja jesli chodzi o Poznan bo ostatnio w Chorzowie na Wielkich derbach wiecej ludzi bylo bo 42.500 a dziennikarze niech sie douczaja tuki po studiach wieczorowych
  Obserwuj wątek
   • kamraabc 2h to lekko za późno 30.09.10, 15:17
    Bramy powinny być otwrate min. na 3h przed meczem.
    Swoją drogą - czy projekt i symulacje nie przewidywały przepustowości kibiców dla obiektu 43tys. ?
    Dopiero teraz będą sprawdzać?
    Coś marnie to widzę.....
    • Gość: Zig zap Re: Na mecz przyjdź wcześniej. Nie kupuj u konikó IP: *.chello.pl 04.10.10, 00:18
     Najdłużej budowany stadion-skansen w Polsce.Gratulacje jesteście pierwsi,tylko na czym.Piękna trybunka po prawej,rozdzielnie elektryczne na murawie,ławeczki ogrodowe są super,jak się ktoś zmęczy dopingowaniem Amici to może sobie odpocząć.Przede wszystkim ,kto tam grał bo z zewnątrz to barwy jakieś fioletowo-zielone.Ku..... nawet napisu Poznań nie umiecie równo zrobić.Zaje.........cie

     W 2002 roku rozpoczęto gruntowną modernizację stadionu. Pierwszym etapem było dobudowanie brakującej trybuny, która zamknęła "podkowę" obiektu i zwiększyła jego pojemność o dodatkowe 8124 miejsca. Została ona oddana do użytku w 2004 roku, zaś dwa lata później utworzono nad nią zadaszenie. Równolegle do prac z zadaszeniem przebiegał montaż podgrzewania płyty boiska oraz remont masztów oświetleniowych. W styczniu 2006 roku ruszyła budowa trybuny nr II, powstającej w miejscu dawnego „kotła”. Dwie pierwsze kondygnacje zostały ukończone w lutym 2007 roku, zaś trzecia we wrześniu 2008 roku, w wyniku czego pojemność całej trybuny wzrosła do 9000 miejsc. W związku z przyznaniem Polsce i Ukrainie organizacji Euro 2012 władze miasta zadecydowały o zmianie koncepcji architektonicznej stadionu na rzecz obiektu większego, mającego pomieścić ok. 45 tysięcy widzów. Według nowego projektu trybuny nr I i III (boczne) będą trybunami dwukondygnacyjnymi, obie pomieszczą po 13750 widzów. Na trybunie nr I mieścić się będą loże VIP oraz stanowiska komentatorskie, znajdą się w niej również zaplecze dla zawodników i sędziów oraz pomieszczenia klubowe. Trybuna nr III w całości będzie przeznaczona dla kibiców. Wszystkie miejsca na stadionie projektuje się jako siedzące - będą to krzesełka kubełkowe składane, montowane w taki sposób aby zachować przewyższenie minimum 12cm[3].

     W porównaniu do wcześniejszej koncepcji architektonicznej zmianom uległ również projekt zadaszenia obiektu - będzie je tworzyć membranowe pokrycie barwy naturalnego jedwabiu, z modularnym podziałem co 9 metrów, dającym wrażenie pofalowania powierzchni. Dach będzie tworzyć spójną całość nad trybunami I, II, i III. Część dachu nad trybuną nr II będzie konstrukcją ruchomą, mającą zapewnić prawidłowe doświetlenie murawy nad tą częścią boiska.

     Prace nad trybunami I i III trwały od października 2008 roku, a zakończone zostały we wrześniu 2010 roku. Na wszystkich trybunach zamontowano nowe składane krzesełka. Są one szersze niż poprzednie modele, dlatego też pojemność stadionu wynosi 41 344, a nie jak planowano wcześniej około 45 tys.

  Nie pamiętasz hasła

  lub ?

   

  Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

  Nakarm Pajacyka