Forum Sport Sport
ZMIEŃ
  Dodaj do ulubionych

  Karty czas rozdać. Kwalifikacje do decydującego...

  IP: *.chello.pl 13.11.10, 14:00
  Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
  Obserwuj wątek
   • Gość: o Karty czas rozdać. Kwalifikacje do decydującego... IP: *.centertel.pl 13.11.10, 14:27
    Nie wiem, co to durne Renault wyprawia. Petrov jeździ kilka kółek a Kubica raptem zrobił 2 okrążenia.

    Przypomina mi się GP Węgry. Znowu Petrov ma ogien pod tyłkiem - i znowu, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, jednocześnie Kubica ma jakieś dziwne problemy..

    Czyżby Renault koniecznie chciało jakoś uzasadnić pozostawienie Petrova w teamie na przyszły sezon? Więc Petrov MUSI być dzisiaj lepszy? Jesli tak, to mnie tu zaraz pokręci.
    • Gość: o Re: Karty czas rozdać. Kwalifikacje do decydujące IP: *.centertel.pl 13.11.10, 14:54
     No i chyba niestety mam rację - w przyszłym sezonie Petrov zostaje w Renault. No przecież "pokonał" kolegę z teamu.

     Kubica wyjeżdża tylko na jedno jedyne kółko? Dlaczego tylko na jedno? Przeciez to jest samobójstwo! Niemożliwe, żeby on i Renault tego nie wiedzieli.
     I rozgrzewa opony??? Jako jedyny kierowca musi nagle rozgrzewać opony? Żeby mozna było potem podać jako oficjalną przyczynę "problemy z oponami"?

     Petrov, który cały sezon dostaje ciężkie baty, NAGLE jest szybszy od Roberta?
     Cos tu naprawdę cholernie śmierdzi...
      • Gość: o Re: Karty czas rozdać. Kwalifikacje do decydujące IP: *.centertel.pl 13.11.10, 18:40
       A Singapur 2008 coś Ci mówi?

       Też to wtedy mocno smierdziało, bo było NIELOGICZNE. I też tacy jak Ty pisali, że "spiskowa teoria dziejów" bla, bla. A co się potem okazało?
       Wiem, wiem, wtedy byli inni szefowie w teamie ale jak widać, nawyki pozostają..

       Rusek nagle „szybszy“ od Kubicy, choć dostawał baty cały sezon i był wolniejszy od Kubicy o średnio 1 sekundę? A Kubica i jego team nagle zapomnieli, jak się ustawia bolid i nie są w stanie przez 2 dni poradzić sobie z ustawieniami, podczas gdy bolid ruska jeździ bez zarzutu? Rusek i cała czołówka kierowców -wszyscy robią po kilka kółek a Kubica wyjeżdża na JEDNO jedyne okrążenie? Dlaczego tylko na jedno? Gdzie w tym logika?

       To oczywiste, że Renault potrzebuje kasy ruska i nie mogą sobie pozwolić na wyrzucenie go w przyszłym sezonie. No ale trzeba jakoś uzasadnić pozostawienie Petrova w teamie, po tych wszystkich jego kraksach i błędach, dlatego koniecznie jest potrzebny jakiś sukces ruska. Więc Robert MUSIAŁ dać się „pokonać". Teraz Renault jak na zawołanie będzie mogło mówic, no patrzcie, w Witaliju jest potencjał, pokonał przecież Roberta, więc damy mu szansę w przyszłym sezonie.

       Dokładnie tak samo było na GP Wegier, gdzie Robert nagle miał jakies tajemnicze „problemy” z ustawieniem bolidu (dokładnie tak jak dzisiaj) i Rusek był „szybszy”. Jakiż to niezwykły zbieg okoliczności, że siedział wtedy na trybunach ważny ruski sponsor, koło którego skakał cały team Renault.. Ciekawe, jaka wazna ruska szycha siedziała dzisiaj na trybunach?

       Nawet na francuskich forach internauci piszą, że Kubica celowo pozwolił wygrać ruskiemu, żeby ten mógł zostać w teamie i żeby to mozna było jakoś uzasadnić bez kompletnej utraty twarzy.
       • Gość: o Re: Karty czas rozdać. Kwalifikacje do decydujące IP: *.centertel.pl 15.11.10, 03:30
        I told you!
        No i wyjasniło się, jaka ruska szycha siedziała tym razem na trybunach.
        Sam Putin.

        Na Węgrzech ważny ruski sponsor, teraz sam wielki Putin.

        Dziwnym trafem na obu torach Kubica nagle miał jakieś dziwne "problemy", co pozwalało Petrovowi "wygrać" z Robertem kwalifikacje.. TYlko te 2 razy spośród 19...

        Ale to pewnie tylko spiskowa teroria dziejów...
      • peterblood Re: Pietrow 10 , Kubica 11 13.11.10, 16:40
       Tyle tylko, że twoja intuicja jest g.... warta. Może przypomne ci twe prognozy z zeszłego roku gdzie to skończy Kubica a gdzie Heidfeld, czy też może niezdarne konfabulacje o Małyszu Jeśli chodzi o nieudaczność to bliżej tobie do Jareczka. :D
      • Gość: Kovvaliovv Re: Pietrow 10 , Kubica 11 IP: *.chello.pl 13.11.10, 17:02
       NO ! Szefowie renault F1 już nie patrzą uzyskania lepszych wyników ani próby poprawienia jakości bolidu,oni już teraz myślą jak w przyszłości najwięcej zarobić na sprzedaży silników,
       bo niestety, ale doszli do wniosku że z takimi kierowcami jak kubica i pietrow, można tylko stracić wyrobioną markę renault F1, a kto wie, czy po cichu nie zastanawiają się nad
       propozycją Lada/gazprom ?

       • Gość: o Re: Pietrow 10 , Kubica 11 IP: *.centertel.pl 13.11.10, 19:04
        Każdy w F1 jeden wie, że Renault STRACIŁO tylko i wyłącznie na zatrudnieniu Petrova. Cała kasa, jaką przyniósł do teamu, poszła na naprawę tych 15 bolidów, które rozwalił w ciągu tego sezonu..
        Piąte miejsce w generalce (i awans z miejsca 9-tego, które zajeli rok temu) Renault zawdzięcza tylko jednemu kierowcy Kubicy i punktom, które zdobył (126).
        Te marne 19 punkcikow Petrowa nie robi żadnej różnicy - nastepny w klasyfikacji team Williams ma tylko 68 punktów, więc nie przeskoczy Renault.
       • Gość: o Re: Pietrow 10 , Kubica 11 IP: *.centertel.pl 13.11.10, 19:11
        Każdy w F1 wie, że Renault STRACIŁO tylko i wyłącznie na zatrudnieniu Petrova. Cała kasa, jaką przyniósł do teamu, poszła na naprawę tych 15 bolidów, które rozwalił w ciągu tego sezonu..
        Piąte miejsce w generalce (i awans z miejsca 9-tego, które zajeli rok temu) Renault zawdzięcza tylko jednemu kierowcy Kubicy i punktom, które zdobył (126).
        Te marne 19 punkcikow Petrowa nie robi żadnej różnicy - nastepny w klasyfikacji team Williams ma tylko 69 punktów, więc nie przeskoczy Renault.
        Tak więc Renault wie doskonale, że swoją markę straciło przez zatrudnienie Petrova.
   • huurton 10. pole position dla Vettela. Kubica odpada w ... 13.11.10, 16:44
    Tak czytam i korci mnie by zadać pytanie. Czy jest to możliwe, że po prostu Kubica jest w gorszej formie? Bo czytając i słysząc niektóre wypowiedzi to zawsze winny jest zespół (faworyzuje Heidfelda teraz Pietrova), ogólnie sytuacja na torze, a nigdy sam Kubica. Inni mają swoje lepsze gorsze dni, a "nasz" kierowca jest robotem, któremu tylko kłody pod nogi (a raczej koła) rzuca własny zespół.
    • Gość: o Re: 10. pole position dla Vettela. Kubica odpada IP: *.centertel.pl 13.11.10, 19:22
     Między Kubicą a Petrovem jest tak wielka PRZEPAŚĆ, jeśli chodzi o klasę i umiejętności, że nawet Kubica bez formy i tak jeszcze byłby szybszy od Petrova.
     A na pewno nie można powiedzieć, że Kubica jest bez formy.
     Tak jak kiedyś Piquet musiał się rozbić, aby dla dobra teamu Renault Alonso mógł wygrac, tak dzisiaj Kubica musiał "przegrać" z ruskim, aby jego team Renault mógł bez całkowitej utraty twarzy jakoś uzasadnić zatrzymanie w teamie na przyszły sezon ruska, który jest tam tylko dla pieniędzy, które płaci zespołowi i z którego już się śmieją nawet jego mechanicy. Niestety, Renault cierpi na brak kasy i jest skazany na zatrudnianie pay drivera - nawet jesli ten jest kiepski. No więc trzeba było koniecznie pokazać, że rusek zasługuje aby zostać w teamie.

     Jeżeli ruska wywalą z teamu w 2011, wówczas odwołam te słowa. Mam jednak pewność, że Petrov zostanie.
     • huurton Re: 10. pole position dla Vettela. Kubica odpada 13.11.10, 19:38
      Ale w czym przegrał? Czy te jedne kwalifikacje mają aż takie znaczenie? Jeżeli Pietrov (jakoś anglicyzmy są brzydsze) przyniesie ze sobą więcej pieniędzy to i tak będzie jeździł w zespole. Mieliśmy już taki przypadek np. Toyota - z "wymuszonym" Japończykiem, który konsekwentnie kolekcjonował zerową punktację. A jeździł, bo tak chciał sponsor. Przepaść w punktacji w Renault jest ogromna, a jedne kwalifikacje mają nagle poprawić złe wrażenie? Dziwne.
      • Gość: o Re: 10. pole position dla Vettela. Kubica odpada IP: *.centertel.pl 13.11.10, 23:15
       Renault przecież zapowiedziało przed tym weekendem, że zanim zaczną poważne rozmowy z innymi kierowcami (Heidfeld, Sutil) w sprawie obsadzenia drugiego kokpitu obok Kubicy w przyszłym sezonie, dadzą najpierw jeszcze jedną szansę Petrowowi - tak jakby cały sezon jego kraks i błędów nie wystarczył do wyrobienia sobie opinii na jego temat. Tak więc widzisz- z jakiegoś dziwnego powodu (ciekawe, z jakiego?) team Renault uważa, że ten ostatni weekend ma znaczenie. Jeden jedyny weekend ma (podobno) zadecydować o przyszłości Petrowa w Renault. Czy uważasz, że to logiczne?

       To dlatego tak mnie to wkurza, bo jest oczywiste, że Renault sciemnia, ponieważ chcą zatrzymać Petrowa (wiadomo, kasa) i do ostatniej chwili próbują go wyciągnąć za uszy i sprawić, ze osiągnie jakiś "sukces", który pozwoli im uzasadnić jego pozostawienie w teamie ("No wprawdzie rozbijał bolid przez większą część sezonu, ale w ostatni weekend POKONAŁ ROBERTA, więc MUSI być dobry"). I dlatego uważam, ze jakieś dziwne "problemy" Kubicy akurat w ten weekend nie są przypadkiem. Czy jest możliwe, że Kubica i jego inzynierowie nagle zapomnieli, jak się ustawia bolid i nie byli w stanie ustawić dobrze bolidu przez 2 dni, podczas gdy bolid Petrova był świetnie ustawiony?

       Wkurza mnie to, bo nie wierzę, że Petrov "pokonał" Kubicę własnymi siłami - przez cały sezon był wolniejszy od Kubicy o około sekundę (czasmi nawet 1,5 sekundy!), a tu nagle jest "szybszy". To jest nielogiczne.
       • huurton Re: 10. pole position dla Vettela. Kubica odpada 14.11.10, 07:36
        Moim zdaniem zmiany, które są związane z przyszłością Renault czyli (podobno) odejściem koncernu, a zmiana barw na bardziej malezyjskie - czyli lotusowe i tak wiele zamieszają. Sponsorzy odgrywają dużą rolę, a wewnętrzna rywalizacja o wiele mniejszą. A i słabsza postawa Kubicy (nota bene od kilku ostatnich wyścigów jakby utracił chęci) może i tak wynikać po prostu z gorszej formy. Przy całym szacunku do tego wyścigu ale banalna klasyfikacja ogólna daje sporo do myślenia. Tak naprawdę kto zostanie zatrudniony na przyszły sezon zależy od szefostwa zespołu, które musi się tłumaczyć przed akcjonariuszami, a nie przed kibicami.

  Popularne wątki

  Nie pamiętasz hasła

  lub ?

   

  Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

  Nakarm Pajacyka