Forum Sport Sport
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

PŚ w biegach. Kowalczyk walczy w sprincie w Szt...

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.03.11, 16:08
    Najlepsza jest tak i tak Marit Bjoergen i najsympatyczniejsza.Jak sie usmiecha ,nie pokazuje zadnej konskiej szczeki .
    Obserwuj wątek
          • Gość: kumaty czy nie? Re: Pokażcie swoje... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.03.11, 17:13
            Ja się nie wymądrzam tak jak kolega znafca i nie nazywam Kowalczyk miernotą. Jeżeli twierdzi, że Justyna jest kiepściutka i wyśmiewa się z jej osiągnięć w sporcie, jest widocznie dużo lepszy od niej.
            maz - Ciebie akurat szanuję, bo wiem, iż kibicujesz swojej rodaczce i cieszysz sie z jej osiągnięć - pozdrawiam
            medale swego czasu, ale w młodzieżówkach zdobywała moja żona
            • Gość: oj niekumaty napewno jesteś kumaty? IP: *.toya.net.pl 16.03.11, 18:13
              Raczej nie skoro twierdzisz że maz cieszy się z osiągnięć Kowalczyk. Sili się na obiektywizm ale to mu kompletnie nie wychodzi, a Bjoergen to tylko dla niego narzędzie żeby za jej pomocą Kowalczyk dowalać. Z kolei wcale bym się nie zdziwiła gdyby znafca i inne parchy to byłaby jedna i ta sama osoba, która czasem się loguje jako maz bądź oloros a czasem mu się nie chce i jest znafcą...
              • Gość: znafca Re: napewno jesteś kumaty? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.03.11, 18:33
                maz-48 to na pewno nick tej i tylko tej osoby,ktora on reprezentuje.Pewnie mu moje swiadectwo raczej zaszkodzi,no ale ja mam przynajmniej czyste sumienie, jak zawsze zreszta.Maz-48 jest po prostu zdrowo krytyczny do polskich sportow zimowych reprezentowanych przez DWOCH sportowcow a od nowego sezonu byc moze przez jedna a i to tez juz niedlugo.Pod nickiem -znafca- ukrywa sie byc moze wybitnychoc krytyczny ZNAWCA sportow wszelakich,specjalnosc : miernota polskiego sportu.
      • maz-48 PŚ w biegach. Kowalczyk odpadła w półfinale [NA... 16.03.11, 17:13
        Ponieważ nie mam czasu się rozpisywać i uczestniczyć w tej jak zwykle jałowej dyskusji, więc króciutko napiszę swoje zdanie o dzisiejszych zawodach.
        Wygrała Majdić udowadniając, że jest królową sprintu i mała kulka jej się w pełni należy.
        Kowalczyk kończy ten sezon praktycznie na oparach. Mordercze starty w PŚ musiały się odbić, już MŚ pokazały, że nie da się trzymać zbyt wielu srok za ogon. Trzeba na coś postawić i coś wybrać. Kryształowa kula pozostaje tylko osłodą, jeśli nie zdobyła złota na MŚ, które były główną imprezą sezonu. W TVP2 słusznie zauważyli, że zwycięstwa w poszczególnych zawodach przychodzą Justynie coraz trudniej. Ile razy w tym sezonie wygrała? Jeśli TdS policzymy jako całość, to chyba tylko jeszcze 3 razy w pojedynczych zawodach i to tylko wtedy, gdy najlepsze nie startowały.
        Miejmy nadzieję, że na ostatnie zawody się zmobilizuje, bo nie wypada zdobywczyni PŚ kończyć sezonu gdzieś poza czołówką...
        • Gość: znafca Re: PŚ w biegach. Kowalczyk odpadła w półfinale [ IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.03.11, 17:47
          Twoje uwagi sa sluszne i wywazone jak zwykle.Chcialbym zwrocic jednak uwage na fakt, ze polskie zimowe sporty sie wlasnie powoli skonczyly.Malysz wiadomo,mimo wszystko bardzo sympatyczny i skromny polski sportowiec.Wielki sportowiec.Kowalczyk ,sredniowysoko celujaca narciarka,ktorej ktos wmowil , ze najwazniejsze osiagniecia sportowe to sredniactwo tzw.krysztalowych kul.Czyzby u niej w domu cierpiano na ustawiczny brak naczyn stolowych? . Bedzie cale zycie cierpiec na tzw."syndrom Marit ". No i na koniec tzw. sprawa polska w f-1. Tutaj tyz kuniec.I co tym Polakom zostanie ? Komu maja kibicowac, kto znowu podbuduje ich podupadle poczucie wartosci wlasnej ? A niedlugo juz do ME w noznej,gdzie duma narodowa kiboli znowu zostanie sprowadzona do parteru a gdyby mieli przegrac z Niemcami ( co by bylo prawie pewne) to nawet do sutereny. Mamy dzisiaj piekny dzien.
          • Gość: kumaty czy nie? Re: PŚ w biegach. Kowalczyk odpadła w półfinale [ IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.03.11, 19:10
            >najwazniejsze osiagniecia sportowe to sredniactwo tzw.krysztalowych kul.Czyzby u niej w domu cierpiano na ustawiczny brak naczyn stolowych?
            A nie pamiętasz jak się cieszyłeś z kolejnych kryształowych kul Małysza? szczególnie tej, którą wywalczył dopiero w Planicy wygrywając z Jacobsenem?
            Tylko tu nam nie wmawiaj, że ty jako jeden z niewielu się nie cieszyłeś - cieszyły cię tylko zwycięstwa przesympatycznego i "najlepszego" wówczas Ammana (bo zdobywał złota IO). Ciekawy jestem twoich wynurzeń, kiedy Małyszowi szło gorzej np sezon 2003/2004, gdzie nie zdobył nic, mianowice:
            - PŚ - 12 miejsce
            - MŚ (loty)- 11 miejsce
            - TCS - 15 miejsce
            a w kolejnych latach PŚ i MŚ też nie najlepiej.
        • Gość: / Re: PŚ w biegach. Kowalczyk odpadła w półfinale [ IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.03.11, 18:22
          tylko za wygrana Tour dostala extra 400 pkt - gdyby nie te punkty przegrala by z bjoregen ktora odpuscila Tour i wiele startow w Pucharze
          prawda wyjdzie w przyszlym roku gdzie nie ma duzej imprezy jest tylko Puchar i Tour
          obawiam sie czy w ogole zalapie sie na podium - ostatnie 2a sezony zawodniczki odpuszczaly Puchar swiata z powodu Olimpiady i MS - teraz nie odpuszcza - rok prawdy w Pucharze
        • Gość: Fan Justy Re: PŚ w biegach. Kowalczyk odpadła w półfinale [ IP: *.ists.pl 16.03.11, 19:14
          w tym sezonie Justyna wygrała tylko 2 zawody. I to te w których nie startowała Bjoergen były to: Tour De Ski liczony jako jedna wygrana i bieg łączony w Rybińsku!! Tak więc nie brzmi to imponująco. Ale prawda jest taka że wiele z tych przegranych na rzecz Bjoergen czy też Johaug tak jak w Lahti załapała przez braki techniczne. Po prostu Norweżki są od niej duuuużo lepsze w technice łyżwowej, lepiej pokonuja wiraże, lepiej zjazdy i lepiej łyżwują na odcinkach prostych. Jeśli Justyna tego nie poprawi to zginie i na MŚ 2013, oraz IO 2014 nie będzie szans na medal!!
          • maz-48 Re: PŚ w biegach. Kowalczyk odpadła w półfinale [ 17.03.11, 09:14
            Dzięki za to sprostowanie. Wczoraj się śpieszyłem, więc nie miałem czasu tego sprawdzić. Okazało się, że zbyt optymistycznie napisałem (trochę z obawy, by znów mi nie zarzucano, że pomniejszam jej sukcesy), że Justyna oprócz TdS 3 razy wygrała w pojedynczych zawodach PŚ. Ten TdS tak zmylił, podejrzewam, że nie tylko mnie.
            Ze wszystkim, co napisałeś w pełni się zgadzam, chciałbym tylko dodać, że ubiegły sezon był zdecydowanie lepszy w wykonaniu Justyny. Zdobyła złoto na igrzyskach w Vancouver, wygrała 5 razy w PŚ, no i pokonała Bjoergen w bezpośrednich startach. W tym sezonie niby też z nią wygrała 2 razy, ale były to nic nie znaczące wygrane, bo w obu przypadkach Justyna nie stanęła nawet na podium tych zawodów.

Jeśli chodzi o przyszłoroczną rywalizację, to w TVP2 zasugerowali, że Justyna może odpuścić ten sezon. Podobno narzeka na piszczele i kręgosłup. No cóż, jeśli by tak miało być, to trudno, ale jeśli ze zdrowiem coś nie tak, to lepiej faktycznie odpuścić, niż nabawić się poważnej kontuzji. Oczywiście, że nie rozstrzygniemy wtedy, która z nich (MB, czy JK) będzie lepsza na przestrzeni całego sezonu i tak jak obecnie ciągle o to będziemy się spierać. Uważam jednak, że biorąc pod uwagę wszelkie niedostatki techniczne i rażącą nieudolność pokonywania zakrętów na zjazdach, MB jest zdecydowanie lepsza od Justyny. Justyna imponuje tylko siłą fizyczną, wytrzymałością i wydolnością. Gdybyśmy do tego dołożyli technikę, którą mają czołowe Norweżki, byłaby bezapelacyjną królową nart i nawet tysiąckrotnie większe dawki Symbicortu nic by tu nie zmieniły...
      • Gość: Kuba PŚ w biegach. Kowalczyk odpadła w półfinale, tr... IP: *.echostar.pl 16.03.11, 17:31
        Zgadza się Majdic na mała kryształowa kule zasłużyła. Również uważam , ze Kowalczyk ostatnio jest dużo słabsza niestety , i również potwierdziło się , że zdobywca PŚ nie zdobył{a} złota MŚ ani Kowalczyk ni Cologna. No ale Kowalczyk mówiła , ze Kryształowa Kula w tym roku jest najważniejsza więc dopięła swego za co gratulacje. Choć osobiście dziwi mnie , ze ktoś bardziej ceni PŚ od MŚ no ale każdy ma inaczej.
      • Gość: gość PŚ w biegach. Kowalczyk odpadła w półfinale, tr... IP: *.lukman.pl 16.03.11, 18:49
        Bardzo gratuluję Justynie wszystkiego co do tej pory wygrała,a przegrywała o dziwo tak naprawdę tylko z Norwezkami.Innych zawodniczek na dystansach ja nie widzę.Norweżki wcale nie są takie dobre,a reszta Finki czy Szwedki to wręcz porażka.Norwegowie mają samych astmatycznych zawodników,w biathlonie to samo. Szwedzi nie lepsi .W kompinacji norweskiej Norwedzy przegrywają od dawna i kompinuja tez..To co było w Oslo to typowa demonstracja siły.Jak był poruszany temat astmy to nawet nie było medycznego przedstawiciela naszego kraju.Kpina i jeszcze raz kpina.Jedynym plusem jest młodzież biegająca w Polsce i biegi takie jak np Piastów .Mamy zdolną młodzież ,tylko pozycję w FIS marną.Wogóle to gratulacje dla Petry,bo ma dziewczyna pauer i nie jest nudna jak flaki z olejem.W przyszłym sezonie jakby zabrakło Kowalczyk będzie jednostronnie i nudno ,albo wręcz przeciwnie koksowniczki wysiądą ,albo będą biegać w kratkę.Truno przewidzieć.PŚ bez Poki będzie takim samym marnym, żenującym faktem jak to w Oslo.Każdy normalny widzi co się dzeje i nie podnieca się tak.Można popatrzeć ,ale normalnego sportu nie ma .Są za to różnej maści prowokatorzy,anonimy próbujące zaistnieć w interecie,wólgarni i nieszanujący innych.Mozna jeszcze znieść ironistów,bo z ich celnych uwag można czasem się pośmiać.Reszta to jako tacy sympatycy sportu ,albo danego sportowca.Komercja ,komercja i wszystko dla komercji.Żadnych wartości,ale nam się każe ie widzieć i podziwiać .Smutne to, bo jak rozmawiam z innymi też to widzą.Sportowcy to samo.Twierdza ,że możesz mieć talent i wszystko inne ,a sukcesu i tak możesz nie odnieść.Oderwane od świata i rzeczywistości sa moje poglądy zaraz taki jedem napisze mi tu.Tylko kiedyś wychowanie przez sport było normą ,taraz próżno szukać . Do końca sezonu JUSTYNA nie musi już o nic walczyć .
        • ko_menta_tors Re: PŚ w biegach. Kowalczyk odpadła w półfinale, 16.03.11, 19:52
          Gość portalu: gość napisał(a):

Norwedzy przegrywają od dawna i kompinuja
          > tez..To co było w Oslo to typowa demonstracja siły.Jak był poruszany temat astm
          > y to nawet nie było medycznego przedstawiciela naszego kraju.Kpina i jeszcze ra
          > z kpina.Jedynym plusem jest młodzież biegająca w Polsce i biegi takie jak np P
          > iastów .Mamy zdolną młodzież ,tylko pozycję w FIS marną.

Piszesz przemówienia Jarkowi? Dolej trochę więcej spisku..
          • Gość: gość Re: PŚ w biegach. Kowalczyk odpadła w półfinale, IP: *.lukman.pl 16.03.11, 22:38
            Tobie do klasy Jarka to dużo brakuje.On ma przynajmniej wykształcenie,a ty jak zwykły oszołom mieszasz politykę do sportu i cieszysz sie jak dziecko ,niewiadomo z czego.W końcu jest demokracja i można wierzyć w poglądy jakie się chce.Równie dobrze mógłbym napisać ,że wstyd jest byc za PO,bo to i tamto.Niestety zmartwię cię ,jestem normalny,myślący człowiek jakich wielu i podziały społeczeństwa mnie nie interesują.Jesteś zwyczajnie głupi jak piszesz takie rzeczy ,chociaż tobie się wydaje ,że jesteś orginalny.Nie ma to jak dodać magiczne słowo;spisek'i paranoia gotowa.
            • maz-48 Re: PŚ w biegach. Kowalczyk odpadła w półfinale, 17.03.11, 09:33
              Jeśli uważasz, że jedynym powodem, dla którego JK nie potrafi pokonać norweskich biegaczek, a zwłaszcza MB, jest Sybicort, to szanuję twoje poglądy. Każde wytłumaczenie jest dobre, ale czy każde zagłuszy głos rozsądku? Oceń sam.
              Ja też chciałbym, by Justyna była najlepsza, ale widzę, choć nie jestem żadnym specjalistą, że nie jest. Nie jest, bo ma poważne braki techniczne w stylu dowolnym, bo nieudolnie pokonuje zakręty i słabo radzi sobie na zjazdach. No i niepotrzebnie trwoni siły we wszystkich niemal zawodach PŚ. Tej kryształowej kuli po TdS nikt by już jej nie zabrał, więc spokojnie mogła odpuścić ze dwa starty w PŚ przed mistrzostwami i jestem przekonany, że gdyby nie pojechała choćby tylko do Rybińska, to te 10 km na MŚ byłoby jej i tylko jej...
        • Gość: kumaty czy nie? Re: PŚ w biegach. Kowalczyk odpadła w półfinale, IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.03.11, 19:54
          Tak - niestety liczą się tylko Norweżki - i to jakie - wszystkie astmatyczne (bidulki jedne). Że też w kraju najmniej zasmrodzonym i zasmogowionym, gdzie powietrze jest czyściutkie jak nigdzie indziej, jest taka wysoka zachorowalność. W Norwegii jest ogromne zaplecze biegaczy i biegaczek, bo dzieci już od małego biegają. Tylko dlaczego do reprezentacji wybierają chore/chorych? Zresztą 90 % reprezentantów zachorowało po kiepskich dla nich MŚ w Libercu.

Zobaczcie z kim Justyna przegrywała zanim napiszecie o jej miernocie i słabiutkich występach.
          Tak jak napisał gość - tylko z Norweżkami. Nie mówię tu o sprintach, bo powszechnie wiadomo (zresztą Justyna do tego się przyznaje), że w sprintach jest słaba. Jakby nie było Kowalczyk to jak obstawialibyście podia? Na czerwono - same Norweżki! Spójrzcie na wyniki na dystansach - Justyna i Norweżki. Szwedki, Finki i Włoszki daleko z tyłu.
          Czas spojrzeć prawdzie w oczy - Justyna biega na równi (czasem jest lepsza a czasem gorsza) z tymi, które poprawiają swoją wydolność lekami.
          A może i u nas znalazłoby się wiele doskonałych młodych sportowców, którzy poprzez swoją przypadłość, jaką jest astma, nie są dopuszczani przez lekarzy sportowych do uprawiania sportów wyczynowych. Choć podobno Korzeniowski "brał". I Jędrzejczak też. I dopiero teraz o tym słyszymy.
          Według mnie jeśli ktoś jest słabszy z jakiegoś powodu (choroba, katar, ból głowy, kontuzja czy wstanie lewą nogą) niech startuje na takich samych prawach jak ci, którzy są akurat w doskonałej dyspozycji. Albo niech nie startują, odleżą, zajmą się czymś innym (szachy?, trenerka?, F1?)
          Pozdrawiam wszystkich kibiców Justyny.
          • maz-48 Re: PŚ w biegach. Kowalczyk odpadła w półfinale, 17.03.11, 09:50
            W 2010 roku 160, czy 180 sportowców wyczynowo uprawiających sport w Polsce wystąpiło do Komisji Zwalczania Dopingu w Sporcie o wyłączenie terapeutyczne. Zdecydowana większość tych przypadków to astma wysiłkowa, ale nie tylko. Oznacza to, że ci sportowcy, w bardzo wielu przypadkach reprezentanci Polski, zażywają za zgodą WADA leki będące na liście zakazanych, czyli identycznie, jak w przypadku norweskiej kadry.
            Nie bądźmy hipokrytami, dzisiaj we wszystkich niemalże dyscyplinach wielu, bardzo wielu sportowców zażywa coś, co jest na liście zakazanych. Nie da się i żadna siła tego nie zmieni, by wyeliminować takie przypadki. To jest normalna i uporządkowana przez WADA i MKOl rzecz w dzisiejszym sporcie i albo to zaakceptujemy, albo wykończymy się sami zatruwając żółcią nie tylko takich sportowców, ale siebie nawzajem...
      • deus-cosma-deus I to się nazywa deklasacja! 16.03.11, 18:51
        Zdrowa, silna kobieta, którą swą ciężka pracą bez MEDYKAMENTÓW deklasuje rywalki! Czapki z głów przed Petrą! Zasłużyła sobie jak nikt inny na tę małą kryształowa kulę. Żałuję tylko, że w kolejnych sezonach jej nie będę na trasach oglądać. GRATULACJE Petra :)
      • ko_menta_tors PŚ w biegach. Kowalczyk odpadła w półfinale, tr... 16.03.11, 19:43
        Marit Bjoergen to jest klasa! Nie mówię, że pozwoliła na benefis Petry Majdic (Mała Kula w sprincie klasykiem, 1-sze miejsce na dzisiejszych zawodach) na zakończenie kariery Petry, bo moze by i nie wygrała, ale widac było, ze stara się jej w tym nie przeszkodzić -pilnowała tylko by nikt z peletonu jej (Marit) nie prześcignął... Zresztą... kto wie, może peleton też nie chciał zrobić Majdić psikusa?
        Wyglądało to w kazdym razie bardzo sympatycznie. I te serdeczne uściski i gratulacje... Patrzyłem z przyjemnością. Majdić pożegnała się fantastycznie.

Szkoda, że Adamowi nie zrobili takiego prezentu... ni że on sam przede wszystkim sobie nie zrobił. Ha, trudno.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka