Forum Sport Sport
ZMIEŃ
  Dodaj do ulubionych

  Podsiadło do Francji, Knudsen w Niemczech

  IP: *.play-internet.pl 22.06.11, 08:56
  Chodzę na piłkę ręczną od czasu kiedy w Kielcach grano jeszcze na asfalcie i nie było jeszcze tak, aby w naszej drużynie nie grał zawodnik z Kielc. Wszyscy się cieszą, a ja smucę. Trener i działacze mają powody do dumy, a ja pytam. Co się dzieje w klubie kiedy nie można mieć jednego wychowanka ?. Mamy trenera z nazwiskiem, który zbiera gwiazdy z całej Europy, ale przez ten cały okres nie potrafił wprowadzić, wyszkolić jednego zawodnika. To coś mówi. Nie jest sztuką zbierać zawodników, ale jest też sztuką wyszkolić zawodnika dla zespołu i kadry polski. To jest prawdziwa wartość i klasa trenera. Taką postawą doprowadzimy do tego, że ta dyscyplina przestanie istnieć, bo bez szkolenia nie będzie reprezentacji, a bez tego skończą się pieniądze od sponsorów i popularność kibiców.
  Obserwuj wątek
   • Gość: kibic Re: Podsiadło do Francji, Knudsen w Niemczech IP: *.kielce.hypnet.pl 22.06.11, 12:52
    Trener pierwszego zespołu NIE JEST odpowiedzialny za szkolenie wychowanków. Z drużynami juniorskimi pracują inni trenerzy. Poza tym w wielkim sporcie jest mało istotne czy ktoś jest wychowankiem czy nie. Ma grać i to ma grać na wysokim poziomie albo out. Nikt w THW Kiel nie będzie trzymał zawodnika tylko dlatego, że jest wychowankiem. Mamy drużyny juniorskie, ale bądźmy szczerzy. Na tę chwilę ci zawodnicy mieliby OGROMNE problemy z dostaniem się do szerokiej kadry takich drużyn jak Nielba Wągrowiec czy Miedź Legnica a co tutaj dopiero mówić o drużynie, która na każdej pozycji ma zawodników klasy światowej: Tkaczyk, Szmal, Jurecki, Buntić, Zorman, Rastko, Marcus...
    Zapewniam, że jak objawi się w juniorach drugi Karol Bielecki to bardzo szybko trafi do 1 zespołu. Karol w wieku 19-20 lat potrafił rzucać REGULARNIE w Superlidze czy nawet Lidze Mistrzów po 10-12 bramek! Czasami nawet i więcej (14 bramek z Płockiem). THW Kiel ma 20 letniego Palmarssona tyle, że on gra jak profesor w wieku 20 lat i jest podstawowym zawodnikiem reprezentacji Islandii. Takich juniorów jak najbardziej, bo brać do drużyny która ma się mocno liczyć w europie jakiegoś dzieciaka tylko dlatego, że jest z Kielc nie ma sensu.
    W wielkim sporcie nie ma sentymentów.
   • Gość: kibic Re: Podsiadło do Francji, Knudsen w Niemczech IP: *.kielce.hypnet.pl 22.06.11, 13:04
    Trener pierwszego zespołu nie nie jest odpowiedzialny za trenowanie drużyn juniorskich i młodzików - to po pierwsze primo. Tym zajmują się inni trenerzy w Kielcach i w Polsce. Poza tym nie wymagajmy od nich cudów, żeby z zawodnika przeciętnego lub słabego musieli zrobić zawodnika klasy światowej, bo z gówna fiołków się nie zrobi i nie ma się co oszukiwać, że jest inaczej. W Europie jest kilkaset tysięcy młodych graczy a tylko malutki procent z tego dostąpi zaszczytu gry np. w Lidze Mistrzów - to są rozgrywki dla elity a nie dla każdego. Popatrzmy na Płock. Niby mają super juniorów i drużyny młodzieżowe. Tak przynajmniej piszą w internecie. Tylko czemu większość tych juniorów ląduje w klubach typu Nielba Wągrowiec, Jurand Ciechanów (Klinger, Mokrzki i cała reszta). Czemuż to nie postawili na młodego Mokrzkiego a woleli ściągnąć 34 letniego Nikolę Eklemovicia z Veszprem? Przecież podobno juniorzy z Płocka to są asy. Jak widać może i są asy, ale na drużyny pokroju Jurand Ciechanów albo Nielba Wągrowiec. W Płocku chcą zrobić drużynę na poziom europejski więc potrzebują zawodników na poziom europejski dokładnie tak samo jak w Kielcach czy też wszystkich innych drużynach niemieckich, hiszpańskich itd.
    W wielkim sporcie sentymentów nie ma.
   • Gość: KIJ Podsiadło do Francji, Knudsen w Niemczech IP: *.play-internet.pl 22.06.11, 18:54
    Dla kibica przykro zgodzić się z opinią kibica na temat ligi niemieckiej. W Niemczech liczba trenujących zawodników i istniejących klubów jest 10 razy większa od Polski. Dlatego dla nich nie ma problemu reprezentacji. Nasz pan Wenta nie potrafi wyszkolić jednego zawodnika. Udaje wielkiego trenera, a opiera się na szkoleniu innych klubów. Jeśli ktoś pisze, że nie ma wychowanków z Kielc w klubach ekstraklasy niech przejrzy składy klubów i zobaczy, że w każdym klubie jest ktoś z Kielc. I jeszcze jedno Zbyszek Tłuczyński miał 18 lat kiedy grał w pierwszym zespole i każdy wierzył w jego talent. U nas zawodnicy powyżej 30 to standard i takich lansuje trener Wenta. Właśnie Ci gracze zawalili w tym sezonie, a wyrzucono Żółtaka i Podsiadłę . Widać jak u nas myśli się o przyszłości. Przez cały sezon obaj Ci gracze grali równo, a Jurasik, Jurecki nawet Zorman zawiedli i co zrobiono . Polegli młodzi i Ci, którym kończył się kontrakt. Prawdziwy kibic to też lokalny patriota i potrafi uszanować swoich ziomali.
    • Gość: kibic Re: Podsiadło do Francji, Knudsen w Niemczech IP: *.kielce.hypnet.pl 22.06.11, 20:42
     Jurecki ma powyżej 30 lat? :) Poza tym wiek w piłce ręcznej nie ma nic do rzeczy. Przykład? Kluby które zagrały w Final Four LM w poprzednim sezonie (RNL, HSV, Ciudad, Barca) mają dwa razy tyle graczy po 30 niż my. I co z tego skoro są to najlepsze ekipy świata? Na przykład HSV Hamburg:
     1) Vori 30 lat,
     2) Lijewski 33 lata,
     3) Lackovic 30 lat,
     4) T.Jansen 34 lat,
     5) P.Hens 30 lat,
     6) G.Gille 34 lata,
     7) H.Lindberg 29 lat,
     8) B.Gille 33 lata,
     9) Schröder 30 lal
     "Nie jest sztuką zbierać zawodników"
     - mylisz się. Nazwiska to nie wszystko. Przypomnę sławny Serdarusić w tamtym sezonie był w Celje i miał do dyspozycji takich graczy jak Rnić, Melicić, Zorman, Gajić, Razgor, Alilović, Pajović i wielu innych a w lidze słoweńskiej przegrał pełno meczów z drużynami dużo słabszymi. Jak widać nazwiska to nie wszystko więc gadanie,. że "nie sztuką jest prowadzić zespół z nazwiskami" to bzdury.
     "Jeśli ktoś pisze, że nie ma wychowanków z Kielc w klubach ekstraklasy niech przejrzy składy klubów i zobaczy, że w każdym klubie jest ktoś z Kielc."
     - jasne, tylko podaj mi NAZWY tych klubów. Czy są to mocne europejskie kluby? Nie! Są to słabe lub przeciętne kluby z polskiej przeciętnej ligi. My chyba mamy większe ambicje prawda? Podsiadło? Popatrz sobie kto się po niego zgłosił. BENIAMINEK ligi francuskiej. Ty porównujesz tego zawodnika do Jureckiego? Jurecki bez problemu znalazłby sobie klub w Bundeslidze i to całkiem niezły. Widzisz różnicę? Michał miał kontuzję i to przez 3 miesiące w trakcie sezonu poza tym przeszedł do zespołu i nie przygotowywał się z nami do sezonu tylko z marszu wszedł w mecze, ale jeszcze pokaże przez wiele sezonów co potrafi (ma dopiero 26 lat).
     To samo Zorman i jestem o to spokojny, bo są to gracze klasy światowej. Mam nadzieję, że również Józek, który mimo wieku i tak jest o klasę lepszy niż zakręcony jak gó... w przerębli Zaremba.
     Pozdro

  Popularne wątki

  Nie pamiętasz hasła

  lub ?

   

  Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

  Nakarm Pajacyka