Forum Sport Sport
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

30 lat temu polscy piłkarze wygrali z Brazylią

IP: *.ip.pop.e-wro.net.pl 05.07.04, 10:28
    Dajcie juz sobie spokoj z tym co bylo 30 lat temu!!!!!Czy my tylko potrafimy zyc wspomnieniami????????Ja mam 24 lata i mam w dupie co bylo 30 lat temu!!!Chce sie cieszyc gra reprezentacji teraz ale niestety jest to nierealne!!!!!!POZDROWIENIA DLA WSZYSTKICH
    Obserwuj wątek
      • Gość: marcin odpowiedz IP: 217.153.6.* 05.07.04, 10:36
        rozumiem Twoja frustracje mlody czlowieku. tez juz mnie powoli mdli od tych
        przypomnien, a jednak warto. Po pierwsze bo to historia. Po drugie, zeby sobie
        uswiadomic, ze stac nas na sukces. Choc to b.zlozony temat.
        Jestem pwien, ze wczorajszy sukces Grekow beda przypominac tez 30 lta albo
        dluzej, bo szczescie bylo prz ynich. ...A nam wtedy szcescia zabraklo, bo
        gralismy najlepszy futbol na swiecie (obok holedndrow).
              • Gość: P-77 Re: Nie ten rok! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.07.04, 22:47
                > Wiekowy? W 1982 roku Wladyslaw Zumda mial 28 lat, byl kapitanem druzyny i
                > rozczestowal medale z tacy. W 1974 byl malolatem, nie odbieralby w imieniu
                > druzyny medali
                Dokładnie - nie Rous a Havelange, nie w 1974 a w 1982 i nie z powodu
                zamieszania a celowo (miał o być protest przeciwko stanowi wojennemu, dość
                głupi jak by na to nie patrzeć no bo niby czemu winni byli piłkarze?)
                W 1974 roku propaganda długo mówiła o srebrnej drużynie - niby, że za trzecie
                miejsce były wtedy srebrne a nie brązowe medale.
                Patrząc z mniej polskiej perspektywy było tam może dwóch piłkarzy naprawdę
                wybitnych - Deyna i Gadocha (żeby było zabawniej obu odkrył czeski trener
                Legii, Vejvoda), reszta to po prostu zdolni gracze znakomicie wkomponowani w
                drużynę. No i był jeszcze Lubański, ale on jak wiemy w RFN nie grał, przez co
                świat nigdy się o nim nie dowiedział. No a w latach 80 znany był już tylko
                jeden polski piłkarz - "Zibi" Boniek, zawodnik wybitny choć prywatnie wyjątkowy
                bufon.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka