Forum Sport Sport
ZMIEŃ

      Brożek - dlaczego tylko jedna asysta?

    07.11.15, 01:49
    Witam,

    Oglądałem mecz i uważam, że tam były 2 asysty Brożka. Przy pierwszym golu była dobitka strzału Brożka (czyli powinna być asysta), a przy trzecim podanie do Guerriera na czystą pozycję (asysta ewidentna). Nota bene przy golu samobójczym też można by rozmawiać o asyście Brożka...
      • wojtecky Re: Brożek - dlaczego tylko jedna asysta? 07.11.15, 04:32
        Paweł Brożek miał rzeczywiście znaczący udział przy wszystkich trzech bramkach dla Wisły w tym meczu, jednak w kategoriach WL nie przyniosło to wielkich zdobyczy punktowych :)

        Komentarze sytuacji meczowych za 90minut.pl:

        1.bramka dla Wisły - Jović zacentrował, Brożek uderzył głową na bramkę, piłka odbiła się od poprzeczki :sciana: najszybciej dobiegł do niej Rafał Boguski i umieścił ją w bramce [oczywiście piłkę, nie poprzeczkę] :-D

         Wg Regulaminu cz.V, pkt.5 (III) w takiej sytuacji nie przyznaje się punktów za asystę [gol zdobyty po dobitce strzału w słupek lub poprzeczkę]. W kategoriach WL zapunktował tutaj tylko Boguski za zdobycie bramki, bez asysty.

        2.bramka dla Wisły - Jovic dośrodkował, strzał głową oddał Brożek, piłka odbiła się od Todorovskiego i wpadła do bramki. :-/

         Tu jest najwięcej sporów, jak zawsze w podobnych sytuacjach :-? - czy bramka powinna być tu zaliczona na konto Brożka (a także asysta dla Jovica), czy jako samobój Todorovskiego. Ponownie Regulamin cz.V, pkt.5 (III) stanowi, iż nie przyznaje się punktów za asystę w przypadku bramki samobójczej, a także "jeśli zawodnik drużyny przeciwnej w znaczący sposób zmieni tor lotu piłki".

        Różne źródła mogą podawać odmiennie, na czyje konto idzie bramka, różne są poglądy czy Todorovski „w znaczący sposób zmienił tor lotu piłki", etc. – w WL „To, czy dane zagranie jest asystą, decyduje organizator.” (Regulamin cz.V, pkt.5 (III), „Punkty są przyznawane na podstawie statystyk piłkarskich publikowanych na stronach Sport.pl” (Regulamin cz.V, pkt.10).<br />
        <br />
        Na chwilę obecną widzę, że gol zaliczono jako samobój Todorovskiego (-3 punkty), a zatem nie ma punktów za bramkę dla Brożka (+4), ani dla Jovica za asystę (+3). Potencjalnie może się to jeszcze zmienić (ponownie Regulamin cz.V, pkt.10).

        3.bramka dla Wisły - Brożek podał do Guerriera, ten przebiegł całą połowę gospodarzy mając przed sobą jedynie bramkarza, którego minął i umieścił futbolówkę w pustej bramce.

         Regulamin cz.V, pkt.5 (III): asystę przyznaje się „jeśli po podaniu zawodnik zdobędzie gola (strzelec może wykonać drybling)”. Zresztą w przypadku tej sytuacji chyba nikt nie ma wątpliwości – gol Guerriera po asyście Brożka.
        • khorlo Idealna analiza 08.11.15, 13:48
          pokazuje pardoksy "ubogiego punkotowania" w konkursie.waskie pojecie asysty:brak asysty przy golu sampbojczym, i niezroumiale juz zupelnie :czemu podanie:-)od poprzeczki badz slupka nie jest asysta.
          w rezultacie Brozek niedoceniony, ale doceniony Teodorovski:)
    Pełna wersja