Forum Sport Sport
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

jakie sztuki walki dla dzieci

21.03.06, 10:13
    Witam,

Od jakiego wieku dzieci mogą bawić się/trenować w sztuki walki? Chodzi mi
    raczej o ogólną kondycję fizyczną i dużo zabawy, a przy okazji jak się
    spodoba i będzie chciał kontynuować...

Gdzie w Warszawie prowadzone są zajęcia dla dzieci?

pozdrawiam
    Obserwuj wątek
      • ti_grin Re: jakie sztuki walki dla dzieci 21.03.06, 12:25
        Sorry jestem z Poznania, ale jako pierwszy sport polecam judo -czyste
        judo.Kształtuje wolę, charakter,łagodnie wdraża do systematyczności , nie
        szkodzi, bo dla małych dzieci ma od początku dużo ogólnorozwojowych ćwiczeń.
        Możesz mi wierzyć, mam dwóch dorosłych (fajnych) synów.Od najmłodszych lat
        biegali na judo. Obecnie jeden z nich jest trenerem i widziałam sama jakie
        fajne treningi prowadzi, i jak dzieciaki lubią ćwiczyć, jak zapalają się do
        sportu,do ruchu.:)
      • rolek33 muay thai od małego:P 21.03.06, 15:13
        polecam muay thai:P co prawda w polsce graniczyć z niemożliwością może znalezienie
        sekcji, która ma odpowoednią grupę wiekową, ale na świecie jest to sport nie
        samowicie popularny również w sród najmłodszych, nie tylko w tajlandii ( europa
        głownie holandia i francja ), oczywiście dzieciaki walczą bardziej opancerzeni niż
        hokejiści:P i nie ma wcale większego zagrożenia kontuzją niż takie judo

p.s. najlepiej spraw dziecku pełny zestaw muay thai + bjj + zapasy - a może
        wychowasz nam przyszłego mistrza świata:)
      • 20heksus Re: jakie sztuki walki dla dzieci 21.03.06, 15:23
        Dzieci mogą ćwicczyć i powinny. Taka dolna granica wieku to 5 lat ale najlepiej
        jest zacząć w wieku 6-7 lat.Adres klubu(ów) można znaleźć na tej
        stronie:www.kime.pl/modules.php?name=Treningi
        Jest to strona Mazowieckiego Stowarzyszenia Karate Tradycyjnego.
        Oczywiście ja jestem karateką z Radomia, ale to nasz zaprzyjaźniony klub.
        A dla chętnych z Radomia zapraszam do pisania na 20heksus@gazeta.pl po więcej
        informacji.
      • ale_skandal Re: jakie sztuki walki dla dzieci 21.03.06, 16:15
        Hej!

Oczywiscie polecam karate (bo sam to uprawiam od xx-nastu lat..), które na
        początkowym etapie, w szczególności dla dzieci, jest bezkontaktowe, kładzie się
        nacisk na równomierny rozwój fizyczny i zabawę. Sam jestem instruktorem.. teraz
        w Wawie a kiedyś na Śląsku - tam bardzo często rodzic ćwiczył razem z nawet
        niepełna 5-letnim dzieckiem.. Polecam!

A jakieś konkretne kluby: www.oyama-tygrys.org.pl/ - szczegóły i nr
        telefonu na stronie.

W razie pytań chętnie pomogę:)

Pozdrawiam
        • bianka_85 Re: judo 26.03.06, 12:13
          również polecam judo. i to tak zacząć w wieku właśnie6-7 lat. treningi w takim
          wieku mają na celu ogólny rozwój.i dzieciaki dobrze sie bawią. natomiast nie
          znam klubów warszawskich bo trenuje w poznaniu.
      • elwin73 Re: jakie sztuki walki dla dzieci 24.04.06, 10:49
        moj 5 leni synek cwiczy teakwondo. Wybralismy te sztuke walki tylko i wylacznie
        dlatego ze jest to grupa dla maluchow, glowny nacisk jest polozony na zajecia
        ogolnorozwojowe (w tym wieku to powinna byc norma niezaleznie od sztuki walki)
        a trener ma znakomite podejscie do dzieci.
      • aeiou1 Re: jakie sztuki walki dla dzieci 20.05.06, 20:37
        Ja natomiast polecam karate Shorin-Ryu . Moje dziecko zaczęło uczęszczać na
        zajecia w wieku 5,5 lat i nie długo minie rok odkąd poszło na pierwszy trening.
        Zajecia są 2x w tygodniu w W-wie w kilku miejscach ,grupa wiekowo mieszana ,na
        treningi przychodzą też dorośli i młodzież i to jest fajne,bo dzieci mobilizuje
        to do treningów.Moje dziecko jest zachwycone i ciągle dopytuje kiedy pojdzie na
        kolejny trening.
        www.karate-okinawa.pl/main.html
      • black_espresso Re: jakie sztuki walki dla dzieci 24.06.06, 19:37
        Osobiście polecam karate kyokushin - sama trenuję od kilkunastu lat, a
        zaczynałam mając lat 8. Jest to chyba najpopularniejszy styl w Polsce, ma sporo
        ośrodków w całym kraju. Dla dzieci są zazwyczaj specjalne grupy, nacisk kładzie
        się na poprawienie ogólnej sprawności ruchowej, a także dobrą zabawę, co w ich
        przypadku jest bardzo ważne. W Warszawie największymi klubami są Bielański Klub
        Karate Kyokushin - www.karatebielanski.com.pl/ oraz Warszawski Klub
        Karate Kyokushin - www.kyokushin.warszawa.pl/ Zapraszam też na stronę
        Polskiej Organizacji Kyokushin www.karate.org.pl/kyokushin/
        • tomcat68 Re: jakie sztuki walki dla dzieci 24.11.06, 10:27
          Wydaje mi się, ze treningi mają sens dla dzieci powyzej 5-6 lat ( odpowiedni
          rozwój psychofizyczny )i najważniejszy jest sposób prowadzenia zajęć a nie taki
          czy inny styl sztuki walki. Zapisałem swojego synka do sekcji dzieciecej karate
          tradycyjnego i jestem bardzo zadowolony. Trenerka świetnie panuje nad tą cłą
          stonką ( nie jest surowa ale potrafi zachowac dyscyplinę ), aplikuje im
          odpowiedni zestaw ćwiczeń i nie zapomina o uatrakcyjnieniu zajeć ( czyli bez
          fajerwerków ale taką minimalną ilością technik by dzieciaki czuły, ze to karate
          a nie gimnastyka ). Początkowo myślałem by zapisac małego na judo ( lepsza
          ogólnorozwojówka i sam system walki bliższy ewentualnym "bojowym" kontaktom
          takich maluchów ) ale w Łodzi nikt nie chciał przyjac przedszkolaka do sekcji
          argumentując tym, że dopiero dzieci w wieku szkolnym są zdolne do poddania sie
          reżimowi treningu sztuki walki. Tak czy inaczej mój synek jest teraz adeptem
          karate, kontynuuje tradycje rodzinne i obydwaj, choć z róznych powodów,
          jesteśmy z tego dumni:) Fajne jest również to, ze treningi prowadzi
          instruktorka będąca córką mojego senseia. Nie chcę niczego na siłę forsować ale
          mam cichutką nadzieję, ze to może kolejne pokolenie w bieli karategi ;)

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka