Forum Sport Sport
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Olisadebe,a dobra opinia o Polakach .WAZNE!

IP: *.pool.mediaWays.net 26.10.01, 14:53
    Nie chodzi tu o to,ze dzieki niemu dobrze gramy w pilke,a pilka nozna
    (dziwne ,ale prawdziwe) przynosi wiecej splendoru kazdemu narodowi niz
    jakiekolwiek inne osiagniecie.
    Duzo wazniejsze jest to,ze jego gra w Polsce stwarza pozytywny obraz naszego
    kraju na swiecie.Pisze z Niemiec,wiec wiem co mowie.
    Niemcy nie moga pojac jak to sie stalo,ze tak dobry zawodnik chcial zostac
    Polakiem.Z Polakami kojarza im sie tylko pojecia:debil,pijak,zlodziej.
    A tu nagle ktos tak utalentowany i przy tym nie glupi chce byc Polakiem(nie
    Niemcem czy Anglikiem ,ale POLAKIEM) i caluje jeszcze Orla Polskiego podczas
    meczu z Norwegia.To sie im w pale nie miesci,wrecz widac zazdrosc podczas
    dyskusji na sportowych portalach.Oni mimo tylu lat "otwartych drzwi"nie
    potrafili naklonic prawie zadnego dobrego obcokrajowca ,zeby dla nich gral.
    Jesli ktos tak dobry chce byc Polakiem (nie wazne jakie ma przy tym inne
    korzysci) to ma to psychologiczny aspekt:"ta Polska nie moze byc taka zla
    skoro on ja wybral"
    Jaka o nas jest opinia na zachodzie swiadcza pytania greckiego
    dziennikarza,interesuje go tylko jakie nieprzyjemnosci spotkaly Olisadebe w
    Polsce.Jakby chcial wrecz wymusic:"no powiedz Oli,ta Polska wcale nie jest taka
    fajna"
    A Oli podaje pare prawdziwych przykladow(bo kazdemu jest ciezko
    zrozumiec,dlaczego ktos rzuca w niego bananami,albo boi sie jechac z nim w
    windzie).Powstrzymuje sie mowiac:Polacy sa troche rasistami.A wszyscy wiemy ,ze
    wiekszosc jest BARDZO DUZYMI "TROche" rasistami.Gdyby cos takiego
    powiedzial "bialy "Polak nikt by sie nawet nie zdziwil.Wiec swietym OBOWIAZKIEM
    Olisadebe ,"czarnego" Polaka,ktory juz tyle osiagnal,iz moze sobie na wiele
    pozwolic jest wytykanie tych wad.Nie po to zeby obrazac,ale po to ,zeby zwrocic
    uwage i probowac cos zmienic.
    "I juz sie boje,ze prawdziwi Polacy zalatwia to po swojemu:wygwizdza chlopaka
    na Kamerunie,rzuca w niego bananami,
    moze nawet ktorys bardzo prawdziwy Polak wleci na boisko i przywali mu w gebe.
    (to dla dobra Polski,zeby dac Olisadebe do zrozumienie ,ze nie mial racji)
    Oli bedzie musial przyznac,ze sie wstydzi,iz zostal Polakiem.Polska odpadnie w
    Korei w pierwszej rundzie.Niemcy sie beda cieszyc ,ale debile z tych Polakow...
    "Miales chamie zloty rog...""
    No coz ,to tylko moje subietywne spostrzezenia.
    PS
    Jak Oli ma sie czuc prawdziwym Polakiem,gdy Glupi Babiarz w wywiadzie caly czas
    traktuje go jak malpke z Nigerii.
    Gdy OLi strzela bramki, a w tym samymym czasie kibice Jagiellonii piora w morde
    biednego nic niewinnego Murzyna na boisku.
    Obserwuj wątek
      • kajo95 Re: Olisadebe,a dobra opinia o Polakach .WAZNE! 26.10.01, 15:31
        jezeli to jest dla ciebie takie WAŻNE to ci odpowiem.
        jestem ze sląska i o polaczkach wyjężdżających do niemiec mamy tutaj swoje
        zdanie. niestety pasujesz jak ulał do naszego stereotypu polskiego niemca - nie
        znasz niemieckiego. gdybyś znał to przeczyrtałbyś sobie, ze szwabom udał sie
        znacznie wczesniej niz w polsce podobny manewr jak nam z olisadebe -
        zniemczyli, nie tak dawno zresztą: paulo rinka i gerarda asamoah. jeżeli taką
        dumą napawa cię fakt, że jakiś murzyn robi nam łaskę przyjmując polskie
        obywatelstwo to proponuję wysłać do naszego prezydenta petycję z prośbą o
        nadanie obywatelstwa zawodnikom: dobi, ekwueme, salami, yahaya i paru jeszcze
        innym. i spacerując po dortmundzie albo koeln nie zadzieraj z dumy za bardzo
        głowy do góry bo ci do nosa deszcz napada albo, co bardziej prawdopodobne ktoś
        w nozdrza nasika.
        • Gość: ilaugh Re: Olisadebe,a dobra opinia o Polakach .WAZNE! IP: *.pool.mediaWays.net 26.10.01, 16:14
          Ze Slaskiem nie mam nic wspolnego,w Niemczech jestem tylko na studiach.
          Po niemiecku chyba troche rozumiem.
          Napisalem ,ze nigdy nie udalo im sie naklonic tak dobrego pilkarza do gry dla
          nich,tylko samych przecietniakow jak Rink i to niewielu .Pierwszego
          ciemnoskorego Asamoah wcielili dopiero po Polsce , za "polskim przykladem"
          Ale mniejsza o to.Chodzi o to,ze kazdemu nalezy sie szacunek i kazdy ma prawo
          do tego ,zeby krytykowac chamstwo i glupote
          • kajo95 Re: Olisadebe,a dobra opinia o Polakach .WAZNE! 26.10.01, 16:49
            Gość portalu: ilaugh napisał(a):

> Ze Slaskiem nie mam nic wspolnego,w Niemczech jestem tylko na studiach.
            > Po niemiecku chyba troche rozumiem.
            > Napisalem ,ze nigdy nie udalo im sie naklonic tak dobrego pilkarza do gry dla
            > nich,tylko samych przecietniakow jak Rink i to niewielu .Pierwszego
            > ciemnoskorego Asamoah wcielili dopiero po Polsce , za "polskim przykladem"
            > Ale mniejsza o to.Chodzi o to,ze kazdemu nalezy sie szacunek i kazdy ma prawo
            > do tego ,zeby krytykowac chamstwo i glupote

moim zdaniem rink to nie był cienias ale widocznie ani ja ani federacja niemiecka
            nie zna się na futbolu. co do asamoah - o przyznanie obywatelstwa wystąpiono w
            jego sprawie wcześniej (ok 9-10 m-cy) niż w przypadku olisadebe tyle tylko, że
            sprawa naturalizowania piłkarza z s04 nie miała charakteru tzw. "sprawy
            narodowej" jak u nas i toczyła się tak samo jak w przypadku "zwykłych, szarych"
            ludzi chcących zostać niemcami.
            zgadzam się - każdy ma prawo krytykować chamstwo i głupotę - dlatego krytykuję i
            potępiam wypowiedź olisadebe. niech zatem zrzeknie się obywatelstwa kraju, w
            którym jak uważa traktowany jest jak małpa. mam nadzieję, że zanim odda polski
            paszport zdąży nauczyć się w naszym języku choćby jednego słowa - dziękuję.
            • Gość: ilaugh Re: Olisadebe,a dobra opinia o Polakach .WAZNE! IP: *.pool.mediaWays.net 26.10.01, 17:33
              Asamoah ubiegal sie o obywatelstwo,bowiem od dziecka mieszka w Niemczech i ono
              mialo ulatwic mu wiele spraw(i tak dlugo z tym zwlekal),o reprezentacji wcale
              wtedy nie myslal.Dopiero po dobrych wystepach Oliego dla Polski powstal
              pomysl ,ze Asamoah moglby grac dla Niemcow,choc do Olisadebe mu daleko,no ale
              lepszych poki co nie maja.Lecz jak mowie to byl tylko maly przyklad i wcale dla
              mnie nie najwazniejszy.
              PS
              Jestem tolerancyjny i nie przeszkadza mi nawet jesli stwierdzisz,ze Rink jest
              najlepszym pilkarzem na swiecie
              • kajo95 Re: Olisadebe,a dobra opinia o Polakach .WAZNE! 26.10.01, 17:50

> Asamoah ubiegal sie o obywatelstwo,bowiem od dziecka mieszka w Niemczech i ono
                > mialo ulatwic mu wiele spraw(i tak dlugo z tym zwlekal)
                ,o reprezentacji wcale
                > wtedy nie myslal.Dopiero po dobrych wystepach Oliego dla Polski powstal
                > pomysl ,ze Asamoah moglby grac dla Niemcow,choc do Olisadebe mu daleko,no ale
                > lepszych poki co nie maja.

wymyslasz ciekawą teorię, szkoda że asamoah tego nie przeczyta. przy okazji -
                sprawdź kiedy debiutował on w reprezentacji niemiec.

> Lecz jak mowie to byl tylko maly przyklad i wcale dla
                >
                > mnie nie najwazniejszy.

przykład nie najważniejszy, co nie przeszkodziło ci jednak zbudować na nim swoją
                teorię, że jakoby niemcy nam zazdroszczą oliego.

> PS
                > Jestem tolerancyjny i nie przeszkadza mi nawet jesli stwierdzisz,ze Rink jest
                > najlepszym pilkarzem na swiecie

nie stwierdzam. ale ciesze sie że jesteś tolerancyjny - rink może spć spokojnie.
                • Gość: ilaugh Re: Olisadebe,a dobra opinia o Polakach .WAZNE! IP: *.pool.mediaWays.net 26.10.01, 18:17
                  Nie wiem za bardzo o co ci chodzi,Asamoah zadebiutowal na wiosne z Finnlandia,
                  wczesniej gral jakies mecze nieoficjalne w A2 ,tez po Olim.
                  Ale nawet gdyby zadebiutowal dajmy na to z miesiac przed Olim to i tak nie
                  wielki wyczyn jak na kraj w ktorym obcokrajowcy zyja od 30 lat,a tacy pilkarze
                  jak Prosinecki czy Bastürk nawet urodzili i wychowali sie w Niemczech.Jesli
                  chcesz mi udowodnic ,ze Niemcy potrafia to zrobic szybciej niz Polacy to sie
                  zgadzam,ze swietnego pilkarza Rinka zrobili Niemca w jakies 2tygodnie,lecz
                  dotychczas ci najlepsi nie chcieli dla nich grac,co sie zmieni,bowiem i Niemcy
                  sie zmieniaja i wyciagaja wnioski.
                  A,ze Polacy potrafia czasem dac dobry przyklad ,to cieszy
          • Gość: heniec Re: Olisadebe,a dobra opinia o Polakach .WAZNE! IP: *.hanslik.com.pl 26.10.01, 17:02
            Podziwiam opanowanie i gratuluje kultury osobistej - to do ilaugh'a.
            A co do wypowiedzi kajo95 to po pierwsze: również jestem ze sląska i nie życzę
            sobie, aby pisać o "naszych stereotypach", albowiem posługiwanie się
            stereotypami dowodzi tylko i wyłącznie intelektualnej jałowości. Na przyszłość
            pisz o "swoim stereotypie". Co do reszty wypowiedzi, to bez komentarza.
            Bezpodstawnie bliżać rodakom i obcokrajowcom potrafisz, a chyba tylko to
            chciałeś udowodnić. Miłego sikania w nozdrza.
              • Gość: heniec Re: Olisadebe,a dobra opinia o Polakach .WAZNE! IP: *.hanslik.com.pl 26.10.01, 17:58
                kajo95 napisał(a):

> życzyć to ty sobie możesz co najwyżej, żeby ci twoja kobieta porządek w kuchni
                > trzymała.

masz klasę, to Ci trzeba przyznać - a tak na marginesie, moja kobieta sama wie
                takie rzeczy, widać u Ciebie w domu jest z tym problem - mogę Ci udzielić kilku
                rad, ale to chyba na innym forum

>co do reszty to rozwiń myśl, którą chciałeś wyrazić w przedostatnim
                > zdaniu bo nie wiem o co ci chodzi albo postaraj sie poprawnie sformułować jego
                > treść

uwagi u murzynach robiących łaskę i sikaniu "polaczkom" do nosa chyba są
                bezpodstawnym obrażaniem jednuch i drugich?

jak mam Ci wykładać "kawę na ławę" to lepiej sobie odpuść i przenieś się na forum
                o strażniku texasu albo jakieś inne wymagające zbliżonego wysiłku intelektualnego
                • kajo95 Re: Olisadebe,a dobra opinia o Polakach .WAZNE! 26.10.01, 18:24
                  Gość portalu: heniec napisał(a):

> kajo95 napisał(a):
                  >
                  > > życzyć to ty sobie możesz co najwyżej, żeby ci twoja kobieta porządek w ku
                  > chni
                  > > trzymała.
                  >
                  > masz klasę, to Ci trzeba przyznać - a tak na marginesie, moja kobieta sama wie
                  > takie rzeczy, widać u Ciebie w domu jest z tym problem - mogę Ci udzielić kilku
                  >
                  > rad, ale to chyba na innym forum

uważasz, że cię obraziłem? delikatek jesteś. rad sobie oszczędź.

>
                  > >co do reszty to rozwiń myśl, którą chciałeś wyrazić w przedostatnim
                  > > zdaniu bo nie wiem o co ci chodzi albo postaraj sie poprawnie sformułować
                  > jego
                  > > treść
                  >
                  > uwagi u murzynach robiących łaskę i sikaniu "polaczkom" do nosa chyba są
                  > bezpodstawnym obrażaniem jednuch i drugich?
                  >
                  > jak mam Ci wykładać "kawę na ławę" to lepiej sobie odpuść i przenieś się na for
                  > um
                  > o strażniku texasu albo jakieś inne wymagające zbliżonego wysiłku intelektualne
                  > go

przeanalizuj dokładnie treść przedmiotowego zdania. chcesz coś napisać to napisz
                  poprawnie, po polsku.
                  • kajo95 Re: Olisadebe,a dobra opinia o Polakach .WAZNE! 26.10.01, 19:14

> Rozmowa z Kajo jest przyznaje bezcelowa,on zaprzecza sobie co drugie zdanie,
                    > burzy sie ,ze Oli mowi ,ze Polacy sa troche rasistami,a sam co chwila pokazuje
                    > jakim potrafi byc troooche rasista.No,ale zawsze mozna dodac cos ciekawego od
                    > siebie
                    > pozdrawiam

bezcelowa? nie miałem zamiaru z toba polemizować ale jak przeczytałem te
                    paranoje, że niemcy nam pozazdrościli olisadebe i sami zaczęli naturalizować
                    obcokrajowców to nie wytrzymałem. na pytanie o asamoah opowiadasz bzdury.
                    poszukaj w sieci i przygotuj sie dodyskusji zanim zaczniesz sypać przykładami.
                    co do mnie jako rasisty? czy w dyskusji z tobą zarzekałem sie że nim jestem albo
                    nie jestem?
                    • Gość: S04 Re: Olisadebe,a dobra opinia o Polakach .WAZNE! IP: *.proxy.aol.com 26.10.01, 22:25
                      Przedstawione powyzej powody, dla ktorych Gerald Asamoah zadebiutowal w
                      reprezentacji Niemiec pozniej niz Emanuel Olisadebe w polskiej mijaja sie
                      odrobine z prawda. Gerry mogl zagrac wczesniej - mial propozycje oraz spelnione
                      byly wymogi formalne (obywatelstwo). To on wahal sie czy przyjac propozycje DFB
                      poniewaz marzeniem jego ojca bylo by gral dla Ghany. Poza tym w tej
                      reprezentacji gra jego przyjaciel Otto Addo, ktorego rodzice z Ghany pochodza
                      (on sam urodzil sie w Hamburgu). Tak to przynajmniej przedstawial sam Gerry na
                      spotkaniach z kibicami Schalke 04.
                      pzdr
                      • Gość: toler Zazdrosc....o Oli? IP: *.CUSTOMER.DSL.ALTER.NET 26.10.01, 23:43
                        w RFN? ...raczej nie:-) stwierdzenie ze "niemiecka" pilka moglaby "polskiej"
                        czegokolwiek zazdroscic jest na pograniczu szalenstwa!!!:-)))))
                        Faktem jest ze reprezentacja Niemiec gra od 1998 katastrofalnie i faktem jest
                        tez ze brakuje poza Kahnem, Schollem czy Effenbergiem(ktory nie chce grac),
                        swiatowej klasy pilkarzy. Nie posuwalbym sie jednak tak daleko az do
                        stwierdzenia ze Niemcy musieliby przekonywac obcokrajowcow do gry w
                        reprezentacji by z nadzieja patrzec w pszyszlosc! To nie byloby
                        rozwiazaniem..podobnie jak Olisadebe nie gwarantuje Polsce swietnej pszyszlosci
                        w ME czy MS!
                        Paulo Rink jest chyba jedynym ostatnio przypadkiem takiej "exspressowej"
                        naturalizacji, z marnym rezultatem. Dodac oczywicie trzeba ze jego dziadek jest
                        Niemcem, co oczywiscie ulatwilo sprawe!

podzr.

• Gość: S04 Re: Zazdrosc....o Oli? IP: *.proxy.aol.com 28.10.01, 11:55
                          Gość portalu: toler napisał(a):

> w RFN? ...raczej nie:-) stwierdzenie ze "niemiecka" pilka moglaby "polskiej"
                          > czegokolwiek zazdroscic jest na pograniczu szalenstwa!!!:-)))))
                          > Faktem jest ze reprezentacja Niemiec gra od 1998 katastrofalnie i faktem jest
                          > tez ze brakuje poza Kahnem, Schollem czy Effenbergiem(ktory nie chce grac),
                          > swiatowej klasy pilkarzy. Nie posuwalbym sie jednak tak daleko az do
                          > stwierdzenia ze Niemcy musieliby przekonywac obcokrajowcow do gry w
                          > reprezentacji by z nadzieja patrzec w pszyszlosc! To nie byloby
                          > rozwiazaniem..podobnie jak Olisadebe nie gwarantuje Polsce swietnej pszyszlosci
                          >
                          > w ME czy MS!
                          > Paulo Rink jest chyba jedynym ostatnio przypadkiem takiej "exspressowej"
                          > naturalizacji, z marnym rezultatem. Dodac oczywicie trzeba ze jego dziadek jest
                          >
                          > Niemcem, co oczywiscie ulatwilo sprawe!
                          >
                          > podzr.
                          >
                          Hi,
                          Ostatnio pojawil sie postulat powolania do reprezentacji niemieckiej Arie van
                          Lent z Mönchengladbach, ktory jest Holendrem.
                          pzdr

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka