Forum Sport Sport
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Oto niepodważalny werdykt PZPN-u...

19.10.03, 20:34

"TABELA

1. Wisła Kraków 9 m. 7 zw. 0 rem. 2 por. br. 23:10 21 pkt.
    2. Amica Wronki 9 7 0 2 13:7 21
    3. Górnik Łęczna 9 6 1 2 13:10 19
    4. Legia Warszawa 9 4 4 1 14:8 16
    5. Groclin Grodzisk 9 4 2 3 19:9 14
    6. Dospel Katowice 9 4 2 3 9:16 14
    7. Wisła Płock 9 4 1 4 14:16 13
    8. Odra Wodzisław 8 3 3 2 11:12 12
    9. Górnik Zabrze 9 2 4 3 10:12 10
    10. Widzew Łódź 9 2 3 4 13:16 9
    11. Lech Poznań 9 2 1 6 14:15 7
    12. Górnik Polkowice 9 1 2 6 7:17 5
    13. Świt Nowy Dwór 8 0 4 4 5:12 4
    14. Polonia Warszawa 7 0 3 4 5:10 3"

Źródło: www.pzpn.pl

Mam nadzieję, że redakcja nie będzie państwem w państwie... *-)

PZDR.

Obserwuj wątek
      • patrax Re: Oto niepodważalny werdykt PZPN-u... 19.10.03, 21:30
        Oglądałem dzisaj magazyn na dwójce bodajże o 19:00 i tam podawali jakoby
        niestety Amica była liderem a Wisła na drugim. Co nie zmienia faktu że Ugi
        masz racje bynajmniej do chwili kiedy redakcja sie do tego ustosunkuje:))))
        Pozdrowienia.
          • boixos Re: Oto niepodważalny werdykt PZPN-u... 20.10.03, 09:47
            Widac ze serwis ten prowadzi ktos kto nie ma pelnej wiedzy o zasadach pilki
            noznej....wiec jak mozna jakiegos webmastera uznawac za autorytet w tej
            dziedzinie...tym bardziej wszystkie najbardziej popularne internetowe serwisy
            sportowe podaja prawidlowa kolejnosc czyli ze wisla jest pierwsza a amica
            druga. Poniewaz w pierwszej rundzie przy tej samej ilosci punktow dwoch lub
            wiecej zespolow porownuje sie ilosc strzelonych i straconych bramek. Nie mozna
            porownywac bezposrednich wynikow ze spotkan tych dwoch zespolow z racji nie
            rozegrania meczu rewanzowego ...pierwszy mecz wygrala amica bodajze 2:0 , ale
            grala u siebie...
            Oto solidne serwisy internetowe gdzie mozna sprawdzic kolejnosc w tabeli:
            www.futbol.pl
            www.pilkanozna.pl
            www.lechsport.pl
            www.goal.pl
            www.sport.onet.pl
            Sa one dla mnie bardziej wiarygodne niz jakas strona pzpn ktora prowadzi
            balaganiarz.....ale czego mozna sie spodziewac po PZPN-e...:(
          • anfield GAZETA WYBORCZA 20.10.03, 10:16
            jezeli ktos ma jakies watpliwosci moze zajrzec do dzisiejszej gazety wyborczej
            (patrz dodatek SPORT).
            Jezeli ktos nie ma 2 zlociszy na gazete, to przedrukuje 3 pierwsze miejsca:

1. Wisla Krakow
            2. Amica Wronki
            3. Górnika Łeczna
            ...
            ...
            14. Polonia Warszawa
            Zródlo: Gazeta Wyborcza, 20 pazdziernika 2003

pozdrowienia
      • mirekl3 Re: Oto niepodważalny werdykt PZPN-u... 20.10.03, 10:22
        Bardzo chciałbym by Wisła była pierwsza ale spójrzcie na bodajże 9 pkt
        regulaminu rozgrywek. Wyraźnie pisze że najpierw liczy się bezpośredni bilans
        między zainteresowanymi klubami a potem stosunek bramek w rozgrywkach...no
        chyba że źle ten pkt interpretuje. Amica z Wisła rozegrały na razie 1 mecz ale
        w nim Amica była lepsza. Ucieka mi w ten sposób 5 pkt i osobiście mi się to
        nie podoba ale chyba już tak zostanie...Pozdr!
          • anfield Re: Oto niepodważalny werdykt PZPN-u... 20.10.03, 10:47
            a poza tym przeczytaj go uwaznie a zrozumiesz, ze paragraf 9 mowi o kolejnosci
            zespołow w tabeli na koniec calego sezonu a nie poszczegolnej rundy...czyli
            wtedy dopiero gdy zostana rozegrane mecze rewanzowe.
            W dalszej czesci tego punktu regulaminowego jest napisane: (paragraf 9 pkt.2.1
            c) "przy dalszej równości, wg obowiazujacej reguły UEFA, ze bramki strzelone na
            wyjezdzie sa liczone "podwojnie" , korzystniejsza roznica miedzy zdobytymi a
            straconymi bramkami w spotkaniach tych druzyn"
            Jasno daje do zrozumienia ze chodzi o ustalenie kolejnosci w tabeli po calym
            sezonie rozgrywek a nie po poszczegolnej rundzie...
            Amica grala na razie tylko u siebie co bylo jej atutem...
            Nie bylo rewanzu jeszcze wiec nie mozna ustalac kolejnosci na podstawie wynikow
            bezposrednich spotkan...bo takie sie nie odbyly jeszcze...
            :P
            • mirekl3 Re: Oto niepodważalny werdykt PZPN-u... 20.10.03, 11:29
              Oki może masz racje. Pokaż mi w takim razie punkt odnoszący się do ustalenia
              kolejności drużyn w trakcie sezonu. czyli na dzisiaj na przykład. jakoś do
              końca nie jestem przekonany ale nie chcąc niepotrzebnie drążyć tematu i tak
              musimy poczekać na werdykt redakcji. Jak dla mnie mógłby być pomyślny dla
              Wisły .
              Pozdr!
            • archaniol_ Re: Oto niepodważalny werdykt PZPN-u... 20.10.03, 11:47
              To raczej Ty czytaj ze zrozumieniem. Ni ma tam okreslonego czy to na koniec
              sezonu czy nie. Dopiero podpunkt f) odnosi sie do konca sezonu. Pozostale
              paragrafy mówią, jak ustala sie miejsce w tabeli w dowolnym momencie trwania
              rozgrywek. W zwiazku z tym to Amica jest liderem ( tylko czemu PZPN sam
              zaprzecza sobie :) )
              Pozdr. Arch
              • boixos buuuuuuuuu 20.10.03, 12:05
                1.)Chyba wyraznie w punkcie c) jest napisane ze chodzi o dwa spotkania a nie o
                jedno o czym swiadczy uzycie liczby mnogiej "(...)w spotkaniach tych druzyn"
                2.) jest tez napisane ze gole na wyjezdzie licza sie podwojnie co dla nie laika
                tej dyscypliny sportowej jasno daje do zrozumienia, ze chodzi o mecz i
                rewanz...no bo jak po jednym meczu mozna liczyc bramki druzyny przeciwnej razy
                dwa???
                Jednak zdam sie na ocene i werdykt redakcji...chociaz pozostanie maly
                zal... :((buuuuu
                Podrovka:)
                • stamarcz Re: buuuuuuuuu 20.10.03, 13:56
                  Nie chodzi o "dwa spotkania", bo wcale nie jest tak napisane, lecz o spotkania.
                  Ten sam regulamin stosuje się teraz, czyli w rundzie jesiennej, jak i do całej
                  rundy wiosennej. I niegdzie nie jest napisane, że ma być stosowany jakiekolwiek
                  inny przepis, mówiący o tym, że liczy się stosunek bramek ogółem.
                  Pozdrowienia
      • archaniol_ Re: Oto niepodważalny werdykt PZPN-u... 20.10.03, 11:08
        Moim skormnym zdaniem liderem jest Amica a nie Wisla, gdyż to Amica wygrała w
        spotkaniu z Wisłą. O ile pamiętam była już taka sytuacja i redakcja pprzyznała
        pozycję lidera zespołowi, który w bezpośredniej konfrontacji zainteresowanych
        druzyn był zwycięski. Z resztą PZPN wtedy postąpił tak samo. Ale w tym kraju już
        nic mnie nie zdziwi, więc decyję redkacji przyjmę do wiadomości.
        Pozdr. Arch
        • boixos A ja tam dzis czytalem GW 20.10.03, 11:20
          a mi sie wydaje ze redakcja nie bedzie sobie sama zaprzeczala, poniewaz w
          Gazecie Wyborczej w tabeli na pierwszym miejscu jest Wisla Krakow...
          Dla mnie jak najbardziej sluszne..choc rozumiem te wszystkie kotrowersje...i
          moze sprawiedliwe by bylo przyznanie miejsca egzekwo wisle i amice...
          Pozdrawiam
      • archaniol_ Brak konsekwentnego oceniania ???? 20.10.03, 11:19
        Zastanawia mnie jedno czemu w poprzedniej kolejce to Amica była na drugim
        miejscu a Wisla na trzecim, mimo iż Wisla miala juz wtedy lepszy bilans
        bramkowy. Wtedy wyznacznikiem było bezpośrednie spotkanie. Teraz nagle, gdy nic
        sie nie zmienilo ( Wisla ma nadal lepszy bilans ) , wyznacznikem nie jest już
        bezpośrednie spotkanie tylko bramki. Coś tu chyba nie gra, i widzę jakiś brak
        zdecydowanie i konsekwentnego ocenia pozycji ligowych. Jeżeli redakcja
        zadecyduje , że w tekolejce Wisla jest przed Amica, to prosiłbym o wyjaśnienie
        mi tej kwestji.
        Pozdr. Arch

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka