Forum Sport Sport
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Formuła 1 na ulicznym torze w Polsce? Są projek...

IP: *.chello.pl 01.06.09, 08:21
    Jak dla mnie, jest to trochę naiwny projekt. Po pierwsze nie wiadomo, czy koszty takiej imprezy kiedykolwiek się zwrócą. Załóżmy jednak, że ewentualna promocja danego miasta i Polski, związana z organizacją imprezy, powinna w sposób "trudno mierzalny" doprowadzić do zwrotu większości kosztów. Po drugie, jeśli jednak buduje się taki obiekt wyłącznie po to, by mógł na nim wystartować Kubica, to obawiam się, że miałby on wtedy za dużo lat, by prowadzić bolid f1...;)
    Obserwuj wątek
      • Gość: Dr Q 1 czerwca czy 1 kwietnia? IP: *.chello.pl 01.06.09, 08:50
        Przeniosłem się o 2 miesiące wstecz w czasie czy co? Nie obudziłem się? Niech
        ktoś mnie uszczypnie! To jest tak nierealne jak to, że jutro wygram w totka.
        • Gość: lol A co z Łomżą IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 01.06.09, 15:15
          Łomża:
          Rynek Starego Miasta, Rondo, Stary Most, Piatnica, Nowy Most, Rynek

Piekna trasa, znakomite widoki, roznice wysokości, ciasne skrety

DLACZEGO W ŁOMŻY NIE MA JESZCZE F1!!!???
          • a.k.traper A Włoszczowa i tor im.Edgara? 01.06.09, 15:25
            start i meta na peronie, kto zdaży przed pociagiem ten wygrywa?
            • Gość: Gościu Re: A Włoszczowa i tor im.Edgara? IP: *.olsztyn.vectranet.pl 01.06.09, 16:26
              Jarek niedawno stwierdził, że wymyślił grilla. Za tydzień stwierdzi,
              że to rząd PIS(d)u przeforsował taką ideę. Tor będzie im. Edgara,
              ale z zakrętami im. Lecha K., p.w. Jarka K., kota Jarka, Mamy Jarka
              i Lecha, prostą im. Kurskiego. Pit stop musi być koniecznie JPII, to
              podstawowy warunek, a na środku świątynia, wielka świątynia...
              Wszyscy zawodnicy musieliby uczesniczyć we Mszy, a bez przyjęcia
              Komunii Św. pracownicy i kierowcy z każdego teamu nie mieliby wstępu
              na tor! Ksiądz Jankowski rozpocząłby wyścig machając stułą, a Ojciec
              Dyrektor poprowadziłby obowiązkowy różaniec dla kibiców... Oj,
              rozmarzyłem się, rozmarzyłem...
              • Gość: es Right! Niech pojadą ul.Powstańców Śląskich we Wro IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 01.06.09, 17:02
                Schumachery Raikkoneny i inne od razu załapią skąd u Kubicy taki talent
                • az100 Tylko nie w Warszawie!!! 01.06.09, 17:34
                  Nie zniosę tego hałasu.
                  • Gość: ja Re: Tylko nie w Warszawie!!! IP: 195.90.102.* 01.06.09, 18:13
                    Pseudoekolodzy od razu zablokują miasto przed takimi planami i realizacjami...
                    • Gość: cogito Zapraszamy do Wroclwia IP: *.wroclaw.mm.pl 01.06.09, 19:05
                      Co prawda w niewielu miejscach mozna bezpiecznie rozwijac predkosc powyzej
                      40km/h ale moze kiedys skoncza obwodnice.
                      W sumie kto wie co jest mniej prawdopodobne: autostradowa obwodnica we Wroclawiu
                      czy tor F1 biegnacy przez rynek.
                  • Gość: NiEwWarszawie Re: Tylko nie w Warszawie!!! IP: *.chello.pl 01.06.09, 21:17
                    Ależ nikt nie chce by to było w Warszawie. Daj spokój. Waszą piękną
                    stolicę wśród tych miast, dano tam tylko dla picu. Co byście się nie
                    burzyli, że Was pominięto. Twoje uszy mogą być zatem spokojne.
                • Gość: Adek Wrocław wita F1 - moja trasa IP: *.router.finemedia.pl 01.06.09, 22:34
                  Kurna, jaka szkoda, że remontują Krakowską we Wrocławiu, tam to by dopiero się
                  działo. Z Krakowskiej mogli by dawać czadu przez Kościuszki i Pułaskiego, ci,
                  którzy jeszcze jakimś cudem nie mieli by pourywanych podwozi mogliby się
                  kierować na oś Grunwaldzką oczywiście torowiskiem z pozapadaną po kolana kostką
                  brukową.

Myślę, że takie myślenie ma przyszłość i z pewnością jest realne:) Niech
                  niektórzy lepiej wezmą się do roboty zamiast snuć wizję o szklanych domach...
              • Gość: zapora Re: A Włoszczowa i tor im.Edgara? IP: *.ramtel.pl 01.06.09, 20:02
                ale jesteś głupi
                palikot ci w dupe
              • Gość: zapora Re: A Włoszczowa i tor im.Edgara? IP: *.ramtel.pl 01.06.09, 20:05
                ale jesteś gościu głupi
                palikot ci w dupe
              • Gość: dax Fajnie by bylo aby taki tor w Polsce powstal!!! IP: *.superkabel.de 27.07.09, 09:26
                Ale w naszym kraju droga do tego bardzo daleka
                Ciekawostki
                697952.w.interia.pl
      • Gość: POZNANIAK Formuła 1 na ulicznym torze w Polsce? Są projek... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.06.09, 10:53
        JESTEN Z POZNANIA ALE CHCIAL BYM FORMULE 1 WE WROCLAWIU BLISKO DLA
        WSZYSTKICH ( 80 % POPULACJI POLSKI I PROFESJONALNIE JAK TO WE
        WROCLAWIU )
        • Gość: piotr Re: Formuła 1 na ulicznym torze w Polsce? Są proj IP: *.chello.pl 01.06.09, 11:13
          ja głosuję za Krakowem i Kraków będzie musiał wygrać!!! ;-)
        • Gość: L_C_K Re: Formuła 1 na ulicznym torze w Polsce? Są proj IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.06.09, 14:41
          Skoro jesteś z Poznania to zobacz jaki obiekt jest na Ławicy (wjazd od strony Przeźmierowa). Więc gdzie powinna być formuła1?
        • p406_737u Re: Formuła 1 na ulicznym torze w Polsce? Są proj 01.06.09, 15:02
          Gość portalu: POZNANIAK napisał(a):

> JESTEN Z POZNANIA ALE CHCIAL BYM FORMULE 1 WE WROCLAWIU BLISKO DLA
          > WSZYSTKICH ( 80 % POPULACJI POLSKI I PROFESJONALNIE JAK TO WE
          > WROCLAWIU )

Jeśli we Wrocq, to gratuluję jakości nawierzchni na ulicznym torze ;-)
          • Gość: kszyhu Re: Formuła 1 na ulicznym torze w Polsce? Są proj IP: *.teta.com.pl 01.06.09, 15:42
            Czepiasz się.
            Przecież chodzi o pętlę długości 4-5 kilometrów. Jestem pewien, że da się znaleźć taką bez dziur.
            • Gość: tom Re: Formuła 1 na ulicznym torze w Polsce? Są proj IP: *.111.227.44.static.crowley.pl 01.06.09, 15:44
              Nawierzchnie przygotowuje sie specjalnie. Nieiedy wymieniane sa setki
              metrow nawierzchni na ulicach tuz przed samym wyscigiem.
            • Gość: Grishqa Trudno będzie IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 01.06.09, 16:22
              A może kosmodrom
              4-5 km bez dziur we Wrocławiu i to jeszcze w jednym kawałku. No to może się nie
              udać. Trzeba by było plan zagospodarowania przepchnąć a to przez urzędasów nie
              przejdzie w tym stuleciu.
              Może Grabiszyńska, po remoncie bo na razie to bardziej rajd przeprawowy, jeden
              wyścig przetrzyma zanim się rozpadnie, jak będzie oczywiście ograniczenie do 40,
              o ile znając organizację prac i nadzór nie zapomną wybudować zakrętów i pętla
              się zejdzie końcami.
              A i tak pewnie wodociągi przypomną sobie o remoncie rury i zamkną "tor" na
              tydzień przed pierwszym Grand Prix na 2 lata.
              Najłatwiej to wokół nowej fontanny. Oba projekty tak samo są wytworami chorej
              ambicji skierowanej na poklask zamiast na poprawę warunków życia.
              Może wpuścić quady, albo zbudować tor dla deskorolek... To bardziej realne i
              urzędniczo może w 7-8 lat dałoby się to przepchnąć...
              • Gość: ogu. Re: Trudno będzie IP: *.ssp.dialog.net.pl 02.06.09, 07:33
                przecież to jakaś PARANOJA JEST z torem ulicznym w Polsce, a szczególnie we
                Wrocławiu! U nas to można organizować, ale rajdy terenowe a nie wyścigi F1.
        • Gość: RJ Re: Formuła 1 na ulicznym torze w Polsce? Są proj IP: *.ifpan.edu.pl 01.06.09, 15:08
          Na tych polskich dziurawych ulicach, to będą musieli
          co 3 okrążenia do PIT-STOPU zjeżdżać i naprawiać zawieszenie.
        • Gość: bunio Chyba nigdy nie miałes przed sobą mapy Polski IP: *.wip.pl 01.06.09, 15:10
          Jak dla ciebie Wrocław jest blisko dla każdego to chyba żyjemy w
          różnych krajach. Najbardziej centralne miasta w Polsce to Łódź,
          Połock i Kutno
          Już Warszawa jest dużo bliżej środka Polski niż Wrocław do którego
          nie tylko jest daleko ale nawet nie ma jak dojechac bo kolej jedzie
          przez Poznań.
          • Gość: L_C_K Re: Chyba nigdy nie miałes przed sobą mapy Polski IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.06.09, 15:28
            Blisko daleko to pojęcia względne. Zakładając jednak, ze blisko to 3h drogi, to może z 10% mieszkańców Polski mieści się w tej izochronie.
          • weszpolak Re: Najbardziej centralne Łódź,Połock i Kutno 01.06.09, 17:57

Tia, zwłaszcza ten Połock... ;->
        • Gość: KT4D Re: Formuła 1 na ulicznym torze w Polsce? Są proj IP: 89.206.146.* 01.06.09, 15:18
          Skoro jestes z Poznania, to moze kibicuj lepiej, zeby GP odbylo sie
          na Torze Poznan, co?
      • Gość: piciu Formuła 1 na ulicznym torze w Polsce? Są projek... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.06.09, 12:02
        Zdaje się, że pomyliły im się miesiące, dziś jest 1 CZERWCA, nie 1 KWIETNIA -
        prima aprillis
      • karrantum Formuła 1 na ulicznym torze w Polsce? Są projek... 01.06.09, 12:32
        Ostatnio dużo słychać o LG, co chwilę wypuszcza jakąś nowość sprzętową na
        rynek, przed chwilą czytałam o furrorze jaką LG zrobiło swoją czerwoną lodówką
        z różą i z kryształkami Swarovskiego, a teraz taki news...
        Jak by powstał taki tor Formuły1 w Polsce to podniosłoby prestiż kraju, bo
        podejrzewam, że część imprez możnaby organizować u nas. Zagłosuje za Krakowem,
        przecież to kolebka Formuły1.
        • Gość: fatality Re: Formuła 1 na ulicznym torze w Polsce? Są proj IP: *.e-wro.net.pl 01.06.09, 13:27
          po e2012 wszystko będzie możliwe :) nawet dobre drogi we
          Wrocławiu :P kibicuje wszystkim,niech wygra najlepszy.
        • kewiz Re: Formuła 1 na ulicznym torze w Polsce? Są proj 01.06.09, 14:53
          karrantum napisała:

> Ostatnio dużo słychać o LG, co chwilę wypuszcza jakąś nowość sprzętową na
          > rynek, przed chwilą czytałam o furrorze jaką LG zrobiło swoją czerwoną lodówką
          > z różą i z kryształkami Swarovskiego, a teraz taki news...
          > Jak by powstał taki tor Formuły1 w Polsce to podniosłoby prestiż kraju, bo
          > podejrzewam, że część imprez możnaby organizować u nas. Zagłosuje za Krakowem,
          > przecież to kolebka Formuły1.

"Zagłosuje za Krakowem, przecież to kolebka Formuły1" - zapomniałeś dodać, że od
          wieków lub inaczej z dziada pradziada.
      • Gość: ada Formuła 1 na ulicznym torze w Polsce? Są projek... IP: *.adsl.alicedsl.de 01.06.09, 13:29
        Pieniadze wyrzucic moze kazdy i aby sie przed tym bronic trzeba zapytac czy
        jest wogóle jakas szansa ze F1 zawita do Polski.
        Watpie w to ze F1 zawita do Polski dlatego cała ta sprawa wydaje mi sie
        podejrzana.
      • fafran ja proponuje na obwodnicy Augustowa 01.06.09, 14:36
        • Gość: jtr Re: ja proponuje na obwodnicy Augustowa IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.06.09, 15:07
          szacun! hehe
      • Gość: Paweł Mikołajki!!! IP: *.bas.roche.com 01.06.09, 14:41
        Proponuje zrobić wyścig F1 na trasach tegorocznego Rajdu Polski. Jakość dróg
        niewiele gorsza niż w kandydujących miastach, a przynajmniej będzie już jakieś
        doświadczenie w sportach motorowych na światowym poziomie.
      • Gość: bobson Formuła 1 na ulicznym torze w Polsce? Są projek.. IP: *.finemedia.pl 01.06.09, 14:43
        Niech jeżdżą wokół rynku po Wrocławiu:) Albo po ulicy Wyścigowej i
        całym Ołtaszynie. We wrcławiu nie ma 1km ulicy, którą mógłby
        przejechać bolid f1.
        • Gość: szmatan Re: Formuła 1 na ulicznym torze w Polsce? Są proj IP: 91.198.246.* 02.06.09, 08:22
          jest - lotnicza. ale na tor do dalej za mało :)
      • Gość: fF1 Re: Formuła 1 na ulicznym torze w Polsce? Są proj IP: *.prz.rzeszow.pl 01.06.09, 14:44
        "darzymy ogromną sympatią Roberta Kubicę. Czemu więc nie umożliwić mu startów w ojczyźnie" - choćby dlatego by nie mieć wprost proporcjonalnego przełożenia na wzrost liczby debili na naszych drogach....
        • Gość: kowal Re: Formuła 1 na ulicznym torze w Polsce? Są proj IP: 85.17.65.* 01.06.09, 15:14
          poki co to obserwujemy wzrost ilosci debili na forach, ah ten powszechny net
          • Gość: zenek Re: Formuła 1 na ulicznym torze w Polsce? Są proj IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.06.09, 15:28
            a liczba na drogach powinna maleć, co chwila jakiegoś do worka wsadzają
            • Gość: kotek Re: Formuła 1 na ulicznym torze w Polsce? Są proj IP: 85.17.65.* 01.06.09, 16:04
              taaak, niestety przy okazji zgarniaja tez innych
      • Gość: kierownik Projekt krakowski słaby. Proponuję Giro di Planty IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.06.09, 14:44
        pit-stop w Barbakanie, sadzawka dla łabędzi jako zbiornik p-poż.,
        centrum prasowe w kiosku "Wojtek", itp. Cholera, trochę się
        zagalopowałem, jeszcze Urząd Miasta gotów to potraktować z należytą
        powagą.
      • Gość: Cerberion Formuła 1 na ulicznym torze w Polsce? Są projek... IP: *.batnet.pl 01.06.09, 14:46
        Co się dzieje, czemu strona, gdzie można głosować, nie chce się uruchomić??? :/
        • sucharov Re: Formuła 1 na ulicznym torze w Polsce? Są proj 01.06.09, 14:47
          Gość portalu: Cerberion napisał(a):

> Co się dzieje, czemu strona, gdzie można głosować, nie chce się uruchomić??? :/
          >

Otóż to, mi też nie działa.
        • Gość: LG Re: Formuła 1 na ulicznym torze w Polsce? Są proj IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.06.09, 16:35
          bo to zart byl i reklama ;]
      • Gość: gość Re: Formuła 1 na ulicznym torze w Polsce? Są proj IP: 78.133.225.* 01.06.09, 14:48
        Czysty marketing ING, nic innego. Projekt bzdurny i nierealny, ale narobią dużo
        pozytywnego szumu za nie bardzo wielkie pieniądze, i o to chodzi.

A jak już robić wyścigi w Polsce, to na prawdziwym torze, który będzie mógł być
        używany cały rok, a nie bawić się w centrach miast. Zresztą najrozsądniejszą
        opcją byłoby doinwestowanie i ew. przebudowa Toru Poznań.
      • orchidust Formuła 1 na ulicznym torze w Polsce? Są projek... 01.06.09, 14:53
        Myślałem że chodzi o Katowice-Chorzów-Siemianowice-Świętochłowice :)
      • Gość: woooow! miasta to: bychawa,wolka batorska,brzeziny i pcin IP: *.umcs.lublin.pl 01.06.09, 14:55
      • Gość: darek_w1 Jak by napisali... IP: *.lan.pop.pl 01.06.09, 14:56
        że we Wrocławiu zrobią wyścigi motocykli enduro to może bym
        uwierzył. Na wrocławskich dziurach żaden bolid nie ukończyłby
        jednego okrążenia.
      • bosman_plama Formuła 1 na ulicznym torze w Polsce? Są projek... 01.06.09, 14:59
        Rany Boskie, byle nie w Krakowie. I piszę to jako mieszkaniec tego miasta. Jak
        nam rozkopią bulwary, to zdemolują wszystko, co tam jeszcze jest do
        zdemolowania i zostawią takie rozkopane na lat dziesięć albo i więcej. Gdynia
        wydaje mi się sensowniejszym rozwiązaniem - bardzo sympatyczne miasto, a
        zrobienie w nim toru nie byłoby taką ekwilibrystyką jak w Krakowie.
        • Gość: kazimierz Re: Formuła 1 na ulicznym torze w Polsce? Są proj IP: *.cdma.centertel.pl 01.06.09, 17:26
          popieram tor na bulwarach to poroniony pomysł, który otworzyłby drogę do
          zabudowy bulwarów i ograniczenia widoku na stare miasto
      • Gość: neutrogena w krakowie IP: *.rmf.pl 01.06.09, 14:59
        proponuje wyścig igolomską.
      • robbbo Formuła 1 na ulicznym torze w Polsce? Są projek.. 01.06.09, 14:59
        ja jestem z Krakowa i bede głosował na warszawe, ludzie głosujcie na
        nich niech im tam pozamykają ulice w centrum na dwa tygodnie :))
        • Gość: ziom_z_wrocka Re: Formuła 1 na ulicznym torze w Polsce? Są proj IP: *.w82-121.abo.wanadoo.fr 01.06.09, 15:09
          To jest wybitna mysl! Jestem za! Glosujmy na warszafke, niech sie cwaniaki
          popoca w letnich korkach!
          • Gość: Fixknor prawdziwy "polaczek" z Ciebie IP: 194.181.193.* 01.06.09, 17:06
            w myśl zasady niech mi nie będzie lepiej ale sąsiadowi gorzej.

homo homini lupus est....
            tylko tyle można powiedzieć w temacie waszej błyskotliwej wypowiedzi. Zapamiętaj
            milczenie jest złotem, szczególnie jeśli nie ma sie nic ciekawego do powiedzenia.
            • Gość: srra Re: prawdziwy "polaczek" z Ciebie IP: 85.17.165.* 01.06.09, 17:46
              czasem lepiej milczec niz odezwac sie i wyjsc na debila...
            • Gość: eee Re: prawdziwy "polaczek" z Ciebie IP: 85.17.165.* 01.06.09, 17:48
              wiesz, chodzi po prostu o to, ze jestes malo kumaty a czepiasz sie innych, ktorzy sa bardziej i dodajesz do tego kilka zjechanych frazesow

ogolnie: nuda
      • Gość: Wrocław Formuła 1 na ulicznym torze w Polsce? Są projek.. IP: *.erlm.siemens.de 01.06.09, 15:00
        Już widzę reklamy wyścigu we Wrocławiu:
        100% paving race :))
      • Gość: rolnik Mam pole na mazowszu 45ha - oferuje za "darmo" IP: 84.13.191.* 01.06.09, 15:03
        tzn za wylacznosc na budki z fast foodami. Ludzie dostana robote
        wiec burmistrz sie zgodzi (ma tez pole przy drodze)- duzo kibicow na
        wsi wiec nie beda bardzo protestowac a panny tez skorzystaja.
      • zbycho52 Formuła 1 na ulicznym torze w Polsce? Są projek... 01.06.09, 15:04
        W Polsce to maja marzenia,ale coz pomarzyc wolno kazdemu.
        • Gość: Ufo Re: Formuła 1 na ulicznym torze w Polsce? Są proj IP: *.chello.pl 01.06.09, 17:31
          Marzenia? Dziękujmy za tego typu "atrakcję". Oby jak najdalej od
          Krakowa!
      • alienisko Formuła 1 na ulicznym torze w Polsce? Są projek.. 01.06.09, 15:05
        Ja bym proponował trasę Toruń-Bydgoszcz. Tak 6-8 okrążeń. :)

Już ja widzę wyścig F1 w Polsce...haha. Kto do tego dołoży?

Nasze drogi są równe tylko tam, gdzie papież jechał Papamobilem :P
        • Gość: daro Re: Formuła 1 na ulicznym torze w Polsce? Są proj IP: *.bielsko.dialog.net.pl 01.06.09, 16:01
          Owszem w Polsce nie ma żadnych prostych dróg, ale w przypadku
          realizacji tego projektu na całej trasie byłaby nowa nawierzchnia
          więc obecny stan nie ma znaczenia...
      • truten.zenobi buhahahahaaaa.... 01.06.09, 15:06
        zawsze myślałem że moje miasto przygotowuje się na uliczny rajd
        terenówek ale F1? :)))
      • Gość: kierowca Ot - durnota. Fanaberia. IP: *.promax.media.pl 01.06.09, 15:07
        Drogi budujcie cholerne szajbusy!!

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka