Dodaj do ulubionych

Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa ABC

IP: 194.181.95.* 10.07.13, 15:21
Dzień dobry. Bardzo proszę o opinie na temat szkoły podstawowej ABC w Wesołej (ul. Wspólna). Jaki jest poziom nauczania języków i innych przedmiotów? Jak nauczyciele i ich relacje z dziećmi? Rodzice, którzy posyłacie tam dzieci napiszcie kilka słów, bo nie wiem czy zapisać dziecko czy nie. Dziękuję
Obserwuj wątek
  • Gość: beata Re: Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa ABC IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.07.13, 20:09
   mój syn chodzi do szkoły ABC. Nie mam porównania bo jest to moje pierwsze dziecko ale jak rozmawiam z znajomymi którzy mają dzieci gdzie indziej to widzę że poziom jest wysoki. Potwierdzają to również wyniki egzaminów z tego i zeszłego roku. Dokładnie wyniku nie pamiętam ale na pewno powyżej 90%. Na zakończeniu roku wyczytywali osiągnięcia i byłam zaskoczona że jest tego tak dużo. Jeśli chodzi o języki to najlepszy sprawdzian mamy w wakacje - wielokrotnie syn ratował mnie z opresji a jest w 3 klasie :) Ogólnie rzecz biorąc polecam.
   • ada2-015 Re: Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa ABC 02.03.15, 21:26
    Witam, dwoje naszych dzieci chodzi do tej szkoły, jest to kontynuacja przedszkola, i cieszymy się, że jest gimnazjum, bo dzieci i my nie wyobrażamy sobie innej szkoły. Z rankingów jesteśmy dumni, jednak jeszcze bardziej z naszych dzieci gdy swobodnie rozmawiają z rówieśnikami podczas zagranicznych wyjazdów. Pani właścicielka, pani dyrektor i nauczyciele są dostępni. Pogłoski o wymuszeniach płatności na rodzicach są krzywdzące nie tylko dla właścicieli, ale i dla szkolnej społeczności. Polecam rozmowę z rodzicami, z dziećmi, proszę zajrzeć na stronę FB. A dla osób, które mają "wiedzę" o szkole i są niezadowolone zachęcam do rozmowy z trójką klasową, z Radą Rodziców i oczywiście z dyrekcją...
    • ada2-015 Re: Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa ABC 02.03.15, 21:26
     Witam, dwoje naszych dzieci chodzi do tej szkoły, jest to kontynuacja przedszkola, i cieszymy się, że jest gimnazjum, bo dzieci i my nie wyobrażamy sobie innej szkoły. Z rankingów jesteśmy dumni, jednak jeszcze bardziej z naszych dzieci gdy swobodnie rozmawiają z rówieśnikami podczas zagranicznych wyjazdów. Pani właścicielka, pani dyrektor i nauczyciele są dostępni. Pogłoski o wymuszeniach płatności na rodzicach są krzywdzące nie tylko dla właścicieli, ale i dla szkolnej społeczności. Polecam rozmowę z rodzicami, z dziećmi, proszę zajrzeć na stronę FB. A dla osób, które mają "wiedzę" o szkole i są niezadowolone zachęcam do rozmowy z trójka klasową, z Radą Rodziców i oczywiście z dyrekcją!
     • Gość: Zoe Re: Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa ABC IP: *.play-internet.pl 30.01.15, 18:18
      Nie polecam tej szkoły.Chwala sie jak mogą ale ogólnie to tragedia.Ciagle jakieś inny,ciagle zastepstwa i zmiany nauczycieli teraz z nowym semestrem nowi nauczyciele i to odchodzą tacy co dzieci ich lubią.Dzieci i angielski no cóż mówią ale błędy straszne robią a to przecież szkoła Dwujezyczna wiec angielski powinien być wysoko a błędy podstawowe. Nie polecam.
        • paluszek11 Re: Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa ABC 06.02.15, 11:29
         Właśnie dlatego wolałabym więcej konkretów niż rzucone ogólnie stwierdzenia - również na priv. Nie ukrywam, że podjęcie decyzji w sprawie szkoły dla dziecka nie jest proste. Szukam szkoły, w której poziom angielskiego będzie wysoki, ale ważne jest to, by rodzic nie był traktowany wyłącznie jak klient, który przynosi pieniądze. Chciałabym mieć pewność, że klasa mojego dziecka za 3 lata się nie rozpadnie, że standard szkoły się nie obniży, a czesne nie wzrośnie dramatycznie bez uzasadnienia.
          • paluszek11 Re: Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa ABC 07.02.15, 23:11
           Dziękuję, widziałam te rankingi.
           To, że dzieci mówią z błędami, to nie jest dla mnie żaden argument - ważne, że mówią. Ja byłam uczona poprawnej gramatyki, ale zanim się odezwałam, minęły lata. Więc to dla mnie żaden argument. Stąd też jestem ciekawa dalszych szczegółów Zoe.
           Martwi mnie natomiast kwestia zmiany nauczycieli. Czy nauczyciele są zatrudniani na umowę o pracę bezterminowe, czy też mają np. umowy roczne, albo zlecenia?
           Może ktoś wie?
           • Gość: snake Re: Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa ABC IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 24.02.15, 21:43
            Rankingi to nie wszystko - my do 3 klasy byliśmy bardzo zadowoleni, ale też trafiliśmy na świetną nauczycielkę klas 1-3. Potem niestety było coraz gorzej. O ile rzeczywiście poziom angielskiego wysoki to inne przedmioty wołają o pomstę do nieba - częste zmiany nauczycieli, notoryczne zastępstwa. Pani Dyrektor zdaje się pełnić rolę "cerbera" właścicielki, a szkoła, poziom nauczania i uczniowie są na dalszym planie. Największy niepokój budzą pogłoski o nieterminowych wypłatach pensji dla nauczycieli, których potwierdzeniem może być fakt, że Właścicielka kilkukrotnie próbowała wymusić "pożyczkę" na wyposażenie szkoły od rodziców.
            • m20001 Re: Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa ABC 03.03.15, 20:06
             Jestem rodzicem dwójki dzieci chodzących do tej szkoły od kilku lat, nie wiem o jakiej wymuszonej "pożyczce" mowa, bo nie przypominam sobie aby ktokolwiek na nas coś wymuszał. Co do kwestii pogłosek o nieterminowych wypłatach - czy masz jakieś konkrety czy tylko plotki na zasadzie jedna pani drugiej pani...
             Na koniec nie zgodzę się że inne przedmioty są na niskim poziomie, patrząc na polski, przyrodę czy matematykę poziom moim zdaniem jest bardzo wysoki.
             • kosa1707 Re: Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa ABC 04.03.15, 20:36
              Witam, ja mam już 1 dziecko w szkole abc. Dziecko chętnie chodzi do szkoły, dużo się uczy i ma zaufanie do nauczycieli. Rozwija swoje zainteresowania w szkole i na zajęciach dodatkowych. Szkoła stawia również na rozwój emocjonalny dziecka: dodatkowe zajęcia, filmy edukacyjne itp. W tym roku posyłam kolejne dziecko do tej szkoły i nie mam wątpliwości ze to dobry wybór. Poziom nauczania jest dużo wyższy niż w pobliższym Bułhaku, wiem to od rodziców którzy posłali tam dzieci. Nigdy szkoła niczego nie wymuszała na rodzicach.Te oskarżenia są bezpodstawne. Ja przynajmniej nie doświadczyłam tego.
      • 4dialogue Re: Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa ABC 22.03.15, 23:56
       Kochani ja dziękuję tej szkole przede wszystkim za Pana Arka, Pana Marcina, Pana Tomka, pana Marka, Panią Halinę, Panią Justynę, Panią Małgosię, Panią Marzenę i całej kadrze nauczycielskiej. Jesteście cudownymi nauczycielami i cieszę się, że możecie uczyć moje dzieci.
       Drodzy rodzice ta szkoła jest naprawdę dobra. A PRZEDE WSZYSTKIM NASZE DZIECI LUBIĄ DO NIEJ CHODZIĆ. GDZIE ZNAJDZIEMY TAKIEGO DRUGIEGO PANA ARKA I PANA TOMKA I PANA MARCINA ... NO GDZIE ???
       DUŻO RADOŚCI ...
       POZDROWIENIA
  • gusia_78 Re: Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa ABC 26.03.15, 10:38
   Jako mama dziecka, które we wrześniu rozpocznie edukację w I klasie Dwujęzycznej SP w Wesołej
   mam serdeczną prośbę do rodziców uczniów o kilka słów prawdy.
   Z przyjemnością i z pełnym przekonaniem będę płacić czesne, jeżeli:
   -szkoła zapewnia wysoki poziom nauczania, w tym indywidualne podejście do ucznia w efekcie czego dzieci chodzą do szkoły z przyjemnością;
   -świetlica nie jest tylko przechowalnią lecz miejscem, w którym dzieci mogą spędzić czas wartościowo, w tym mają zapewnione dogodne warunki by odrobić lekcje, rozwijać zainteresowania a przede wszystkim mogą pobawić się mając zapewnioną opiekę profesjonalnych i miłych wychowawców;
   -mogą naprawdę rozwijać swoje zainteresowania na proponowanych kółkach przedmiotowych i chodzą na nie z przyjemnością;
   -fluktuacja kadry nie zakłóca trybu nauczania;
   -jedzenie cateringowe jest jadalne, a dzieci, szczególnie te młodsze, mogą spokojnie i bez pośpiechu zjeść obiad;
   -panuje miła i serdeczna atmosfera, jaka powinna być w tak kameralnej placówce.
   Czytałam dostępne statystyki, mam również świadomość, że każda placówka edukacyjna wystawa sobie na www oraz na FB laurkę dlatego bardzo wdzięczna za prawdziwe informacje w tej sprawie, również na maila.
   Z pozdrowieniami


  • malta2003 Re: Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa ABC 26.03.15, 21:00
   Witam, do tej szkoły chodzi dwoje moich dzieci. Uważam, że jest to świetna szkoła, poziom nauczania języka angielskiego jest bardzo wysoki(dzięki Pani Justynie i Jamesowi), pozostałe przedmioty również trzymają bardzo wysoki poziom. Część z nich prowadzona jest w języku angielskim. Nauczyciele mają doskonałe relacje z dziećmi, są przez nie bardzo lubiani. Pani Dyrektor i Pani Ania-właścicielka szkoły robią wszystko, by nasza współpraca układała się jak najlepiej. Nie jest prawdą, że chciano od nas pożyczek na wyposażenie szkoły, to, że kadra się zmienia, to się zdarza w każdej szkole. Polecam tę placówkę, bo gwarantuje ona nauczanie na wysokim poziomie i przyjazną atmosferę.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka